XPeria mini a XPeria mini pro: nástupce oblíbených X10 mini

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Reku 11. 12. 2011 20:45

Na softwarové klávesnici se píše velmi dobře - dokonce na ní píši rychleji než na hw i delší texty.
Je to o zvyku a cviku. Samozřejmě mluvím o softwarové qwerty....
A na xperii mini dokonce nejen na šířku, ale dá se qwerty využít i na výšku a i tak je solidní přesnost - to jsem tedy koukal - na šířku telefonu se tomu nedivím, ale divím se solidní přesnosti qwerty na výšku :-) i když sampzřejmě je tam i perfektní klasická....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -b3h- 11. 12. 2011 21:19

No a jak je to s vydrzi? Dival jsem se tady na mobilmanii, a pri srovnani MINI a MINI PRO tam bylo udano, ze verze MINI ma delsi vydrze v pohotovostnim rezimu a v delce volani, ze je tomu prave naopak. Je to mozne? Nebo je to nejaka chyba?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 11. 12. 2011 21:42

Těžko říci - v postatě jsou telefony stejné, tak by výdrž v pohotovostním režimu a volání měly být stejné. Ale při vysunuté hw klávesnici by mini pro měla žrát více, než mini, protože klávesnice je podsvícená, i když krátkou dobu, tak by selským rozumem měla být spotřeba vyšší. Tolik selský rozum.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -b3h- 11. 12. 2011 21:51

Aha, ja nevedel, ze je podsvicena, ale jak tedy aplikujes selsky rozum na vydrz pri telefonovani ? ;)
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 11. 12. 2011 22:39

Lehce - telefonuješ se zasunutou klávesnicí ;-) - tedy to samé u mini pro i mini.

-- 11. 12. 2011 22:41 --

Jinak tyhle příspěvky píši na softwarové klávesnici qwerty na mini ....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -b3h- 12. 12. 2011 00:11

No to prave ne, pri volani je u MINI nizsi hodnota hodin nez u MINI PRO ;)

A jak je na tom poblikavani displaye? Uz se tento problem podarilo vyresit? A co to ruseni pri nahravani videa u verze MINI PRO?

P.S.: Na SW klavesnici taky hodne pisu a nemam s ni problem, ale druha vec je ze Vodafone ma jen verzi s HW klavesnici ...
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 12. 2011 00:41

na to blikání displaye se vykašli.. pozoroval jsem to pouze, když jsem se na to zaměřil..teď to nevidím... I když teď je furt tma :-D ... Pokud máš možnost mít tel za 3.800,- ve verzi Pro... na Neo tě nepřemluvím..tak ber tu verzi pro :-) Xperia mini stojí stejně v ofi distribucích tuto cenu... A co Ray..ten má uhlopříčku 3,3´´ ... nové sony jsou kvalitní všechny..spíš ti chci doporučit vetší display..když už nový tel

-- 12. 12. 2011 00:42 --

a cena s tvým paušálem 5.177,- (teď se dívám, že když předplatíš net na rok..tak jde ještě dvojak z telefonu dolů)
dr._lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheRendy 12. 12. 2011 01:34

Tazatel si je zjevně vědom malého displeje a nevadí mu, tak nevidím důvod platit víc, než je nutno.

A jestli si kupuješ Mini Pro u VF za cenu nižší, než Mini ve volném prodeji, tak kup Mini Pro. Když nebudeš využívat HW klávesnici, tak ji prostě využívat nebudeš. Konstrukce bych se vyloženě nebál, u SE je vysouvačka kvalitní.

Klady Mini Pro:
+ má přední kamerku
+ má HW klávesnici (kromě psaní pomůže při hrách, prohlížení webu a možná i v ovládání telefonu (myšleno rychlými volbami, ale to vyzkoušené nemám))
- (viz klady Mini)

Klady Mini:
+ menší
+ lehčí
- (viz klady Mini Pro)

Jinak si jsou víceméně stejný. Už nevím jak mám radit, vše podstatné tu už bylo zmíněno, vyfiltruj si vlastní priority.
TheRendy
Junior

Odeslat příspěvekod Jajar 12. 12. 2011 05:22

Aha, nevšiml jsem si, že tazatel může mít mini pro za 3800 k tarifu. V tom případě opravdu není co řešit.

Jak píše TheRendy - HW klávesku využívat můžeš nebo nemusíš, každopádně se neztratí.
Jajar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dong 12. 12. 2011 07:43

Tak treba s myma ploutvema se na SW klavesnici skoro neda psat, samy preklep. :-)
Zato s HW mam maly mobil s klavesnici, kde pisu bez problemu a bez preklepu...
Dong
Dong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 12. 12. 2011 08:19

Vždy záleží na preferencích. Mám několik dní vyzkoušen mini pro i mini. Mini pro mi problikávalo asi méně. Mohla to být náhoda nebo taky ne. Prvně jsem myslel, že je u mini pro rozbitý světelný senzor, ale byl buď méně citlivější nebo .....
Mini pro je citelně těžší v ruce a pokud mám zasunutou klávesnici, tak i trochu vratké, ale není to nic hrozného. Ovšem nevím, co vydrží při pádu. Já hw klávesnici nepoužívám, ale při stejné ceně telefonů, pokud můžeš mít mini pro levněji, je to bonus na víc. Možná by jsi dosáhl i na tu slevu 2000 navíc za data.
Jinak při rozdílu ceny mezi mini pro a mini 1000 korun je volba pro mě jasná - mini je lepší než mini pro, protože hw klávesnici nepotřebuje, na softwarové píši stejně rychle či rychleji. Mini pro je těžší a náchylnější při pádu. Přední kamerka je hezká věc u mini pro, ale nevyužiji ji.
Papírové hodnoty pohotovosti a volání mě nezajímají, realita je stejná plus mínus kapka, je to logické technicky. A při použití hw klávesnice musí být doba výdrže kvůli hw klávesnici u mini pro kratší kvůli vyšší zátěži.
Tento příspěvek píši na xperii mini ;-) na qwerty klávesnici :-D

-- 12. 12. 2011 08:26 --

Hw klávesnice opravdu může pomoci při některých hrách, já jich moc nemám, spíš ty jednodušší. U některé jde hw klávesnicí hra ovládat částečně, u jiné vůbec.
Internet jde ovládat pomocí hw klávesnice. Thinkfree Office plná verze ne, Officesuite pro z větší části ano, ale vše také ne.
Při vysunuté hw klávesnici lze základní obrazovky telefonu ovládat částečne v překlopené poloze hw klávesnicí i přecházet mezi nimi šipkami.... Protože se obrazovky překlopí...
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -b3h- 12. 12. 2011 09:35

Diky vsem za rady. Jsem vicemene rozhodnut, ale jeste jeden dotaz. Jak je to mysleno s tim rusenim pri nataceni videa u verze MINI PRO?
Jinak co se tyka SE tak jsem mel asi pred 5 rokama K700i a byl jsem spokojeny, tak snad to bude stejne i u tohoto modelu.
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 12. 12. 2011 09:49

Žádné rušení na mini pro při natáčení videa jsem neměl.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -b3h- 12. 12. 2011 12:13

No ja prave nevedel zda to neni jen vada kusu, ale ze zacatku teto diskuse to nekdo psal, ze prej MINI PRO pri nataceni videa je rusene.
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod Fallen22 12. 12. 2011 18:51

Zdravím,

přítelkyni jsem v sobotu pořídil Xperii Mini a celkově jsme spokojení až na jeden nedostatek na který bych se tu chtěl zeptat:

když zapnu navigaci od googlu která již je v telefonu, začne mi telefon vyhledávat přes družici mou polohu, ale toto trvá několik minut a nic se neděje(GPS mám povoleno, zkoušel jsem to jak s povolenými datovými přenosy(tak bez nich, a pak i na WiFi), máte s tím někdo podobné zkušenosti? Dá se to nějak opravit? V nejbližší době budu testovat navigaci Sygic, tak doufám, že to pojede, protože by mě dost štvalo kdybych měl takovýhle problémy i tam.


a ještě mám dotaz, zda nemáte nějaké tipy na obchody s gelovými/silikonovými či gumovými pouzdry na Xperii mini, klidně i zahraniční pokud s ním máte dobrou zkušenost. - můžete klidně poslat SZ(nebo PM, nevím jak tomu tady říkáte :) ty pouzda pouze taková aby zakrývala jen zadek a boky telefonu a nezasahovala zepředu.
Děkuji
Fallen22
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků