XPeria X8 - co na ní říkáte?

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zdenek sport 7. 3. 2011 13:18

Osobně co vadí mě budu porovnávat s Nokii 5230 - výdrž baterije já nepřežiju skoro od rána do večera u nokie 36 hodin(ale zde záleží na využívání),foťák je příšernej o proti 2mega z nokie žádné zlepšení,zpracování mám prach pod sklem (může být kusovka ale nejsem sám >:-( ) paměť na aplikace je žalostná a veškeré návody na ukládání na paměťovku vždy skončili Seusem hold jedině 2,2 frojo a to nebude ]:-< .Osobně už bych do něj nešel raději zůstat u sice pomalejšího a ale pro mě použitelnějšího Symbianu(je to jen můj názor nekamenovat) 8-) .Android je sice super ale jedině u dražších kousků u lovendů už neee >:-(
zdenek sport
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 7. 3. 2011 13:36

Hardwarovou klávesnici softwarovou nahradíš, jen musí být kvalitní a dostatečně velká ;)
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 7. 3. 2011 14:48

:-)
Zdenek sport:
Díky za tvůj předchozí příspěvek.
Uvažoval jsem o vyzkoušení X8, a jestli foťák není lepší než u Nokie 5230 a výdrž taky ne, pak z mého pohledu nemá mimo wifi X8 nic lepšího než Nokia 5230. O rychlost systému mi nejde.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka996 7. 3. 2011 16:37

Zdravím, chci se zeptat. Přítelkyně má Xperii X8 a nejde jí nastavit rychlé vytáčení. Chtěla by, aby po zmáčnutí čísla na soft. klávesnici a stisknutím "sluchátka" se začalo vytáčet předvolené číslo. Případně, aby v oblíbených kontaktech šlo nastavit přímo vytáčení a ne výběr mezi voláním sms, mailem atd. Nevíte co s tím? Předem díky za radu.
Jirka996
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 7. 3. 2011 17:36

Stáhni si Launch-X widgetu a naházej si tam potřebné kontakty, tak jsem to udělal u matčiny X8. Prostě jsou tam miniatury + jméno a po stisknutí se buď objeví co chceš dělat (sms, mms, mail, volání nebo cosik dalšího) nebo rovnou začne vytáčet...
Sattero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sadamas 7. 3. 2011 18:17

Tak teď opravdu váhám, jestli X10mini pro, která má menší display, ale klávesnici, nebo levnější x8, která má větší display, ale horší foťák. Více se mi líbí x10, ale ten display je opravdu mini
sadamas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirin2009 7. 3. 2011 20:26

nokia 5230 je na tom kvalitou stejne jak x8, prach na display je opravdu kusovka...rozdil pouze wifi? a co tisice free aplikaci, kapacitni vs. rezistivni display a mnohem lepsi design, navic x8 nema kazdy a nevypada jako kazdy tel, ptz nokia vypada kazda stejne...navic symbian nema zadny poradny widget, napriklad zakaz pretaceni tel se musi vzdy resit pres nastaveni zdlouhave, pres widget je to jeden tap...pisu pres tel, tak se mi nechce zdlouhave vupisovat...jen dodatek: x10mini ma displey akorat, mam mamuti prsty a trefim se vzdy napoprve ;-)
mirin2009
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 7. 3. 2011 20:43

SROVNÁNÍ N5230 a SEX8.
Nebudu se hádat, takže pouze fakta:
1. rozlišení mluví pro Nokii 640x360 proti 480x320
2. Kvantita aplikací NErovná se kvalita. Většinou člověk potřebuje jen pár základních aplikací, a ty jsou na oba telefony.
3. Tak kapacitní displej není výhoda - měl jsem ho taky (HTC wildfire 3 měsíce). Každý z těch displejů má své výhody a nevýhody. Teď je v módě psát, že kapacitní je lepší. To je prázdná fráze bez zdůvodnění a porovnání všech vlastností.
4. Design - subjektivní věc. Ale tady subjektivně dávám za pracdu, že SE X8 se mi líbí více. Na druhou stranu Nokia drží pevně a tady často čtu o vrzajícím krytu a podobně.
5. Widgety - není pravda. Nokia má taky, ale bohužel přes placenou aplikaci. Takže v základu dávám za pravdu, protože tyto zkratky lze na SE mít zadarmo. A to je výhoda.
6. ....... každý ať si přidá pro něj podstatné věci .....

Takže to není jednoznačné pro SEX8. Je to o preferencích.... :-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mpolan 7. 3. 2011 21:26

zip: co je komplikované? Třeba nastavení vlastního tónu pro budík a SMS? Nebo nastavení vyzvánění, aby šlo i přes BT handsfree v autě? Věci, které v symbianu jsou samozřejmostí se tady řeší neskutečnými oklikami.
Čím mě ale android nejvíce žere je samovolné spouštění aplikací na pozadí. Příklad: ráno mi zazvoní budík a spolu s ním se na pozadí spustí FM rádio. Občas se mi jen tak pro nic za nic objeví v aplikacích galerie, většinou po spuštění čtečky knih. Vrrr.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Junior

Odeslat příspěvekod mirin2009 7. 3. 2011 23:13

Reku:
1. rozlišení mezi telefony jen těžko rozeznáš pouhým okem při používání a navíc není nikterak rapidní
2. kvantita nerovná se kvalita je sice pravda, ovšem u androidu, když se aplikace nelíbí, tak zkusíč jinou, u symbianu holt budeš muset nechat tu nebo se bez ní obejít, ptž výběr je minimálně 100x chudší
3. tvrdit, že kapacitní display vs. rezistivní display nelze jasně říct, který je lepší je hloupost. možná pro ženy s 5cm nehty je lepší rezistivní, ovšem ovladatelnost je 100% lepší na kapacitních (měl jsem taky oba, takže vím o čem mluvím)
4. ohledně vrzajícího krytu...když se některé telata mění kryty každý druhý den, tak je jasné, že se rozvže...přítelkyni nevrzne nikdy, ikdyž na něj silněji zatlačím
5. referovat s tím, že symbian má dobré widgety v placené verzi není na místě, když android (jako skoro vše) nabízí tuhle věc zdarma přímo v tel, nebo volně ke stažení na marketu opět ve stovkách verzí
6. proti Tobě osobně nic nemám, ovšem působíš jako typický spotřebitel nokie, zastávat, zastávat, zastávat...co třeba rychost telefonu? jde kromě hada na 5230 jiná hra? :D nabídne tento tel kromě navigace zdarma i něco jiného? kdyby měl alespon symbian 3, tak se můžeme ve srovnání sw o něčem možná minutku bavit, ovšem s léty zastaralým systémem v dnešní dynamické době si tento mobil objektivní spotřebitel nekoupí, jen neznalec nebo ovečka nokie ;) Dobrou noc :)

-- 8. 3. 2011 00:19 --

to zdenek sport: ona ta výdrž telefonů záleží na tom co děláš. Na nokii 5230 nic zábavného dělat nejde, wifi nemá, hw stačí leda na chod symbianu, tak kromě volání a sms jej nijak vybíjet nemůžeš. X8 Ti dává několikero více možností a pak ji samozřejmě rychleji vybiješ. Já mám x10mini pro, baterie slabší než u x8 a první dny, týdny, kdy jsem si s ní hrával tak vydržela jen dva dny...teď spíš jen volám, hodně píšu, denně tak hodinu net přes wifi a někdy navigace a jsem bez zásahu do sw na 4 dnech...takže o výdrži to není kluci ;)

-- 8. 3. 2011 00:24 --

teď když kouknu do spotřeby baterie, tak od nabíjení je telefon odpojen 2dny, 6hod, 32min a mám ještě 52%. ono taky je dobré snížit jas na minimum (stejně je tam senzor a ten Vám jas přizpůsobí), nastavit zhasnutí po 30 sekundách a neinstalovat do mobilu kraviny, co se sami spouští na pozadí a žerou baterku...taky je fajn nemít zaplé wifi, gps, BT, data, atd... pokud to zrovna nevyužívám...
phones: nokia 3110 - nokia 3410 - nokia 3330 - nokia 6020 - Sharp GX29 - LG KU380 - nokia 6300 - VF 845 - nokia 6300 (návrat) - SE xperia x10 mini pro - HTC EVO 3D - Samsung Galaxy S II

music: IPod nano 3G 4GB Silver
mirin2009
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod zdenek sport 8. 3. 2011 06:27

Však u výdrže jsem psal že je to individuální,jo a vržou nám oba jak Xpereie8 tak synkova 5230 a to kryty neměním a ani ho nesundávám takže tady také remíza.Pokut jde o displej zde je jasně vyší rozlišení u nokie a pokut jde o kapacitní verzus odporový u nás také remíza oba jedou skvělé perfektní přesnost u obou ono poslední odporové displeje se již prakticky vyrovnají kapacitním co do komfortu(samo pokut by byl přítomen multitouch to už by bylo jiné ale není a nebude). Co je ale jednoznačné a na tom se asi schodnem je že tyto telefony myšleno Xperie8 10 atd zabil výrobce svojí podporou kdy je prakticky hodil přes palubu(prý naposled :-S ) tím že ukončil podporu pro ně a další verze operač. systému nebude a přiznejme že 2,2 frojo by z těchto telefonů udělal úplně jiné a o třídu lepší telefony >:-( .Takto s tou pamětí a celkově jsem raději ač mám Xperii8 pro Nokii a zvažuji zda se k ní nevrátím( já asi 5800) :-P
zdenek sport
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 3. 2011 07:29

K tomu srovnávání Nokie 5230 a SE X8 mohu taky přispět, máme totiž oba doma. Původně jsem koupil SE X8 pro manželku, bohužel se ukázala nevhodná, vzhledem k jejích delším nehtům byla pro ní těžko ovladatelná, napsat sms bylo pro ni utrpení. Navíc byla zvyklá na klasiku a na X8 nepochopitelně nebyla v režimu na výšku k dispozici klasická telefonní klávesnice pro zadávání textu. Ano šlo to řešit aplikací, ale stejně to nebylo nic moc. Tak jsem jí pořídil Nokii 5230 se kterou je ona spokojená. Na web jí vyhovuje Opera mini, na poslech MP3 a prohlížení fotek je bezproblémová. Z jejího pohledu je tedy lepší Nokia.

Ovšem oba telefony jsem nejprve zkoušel já a můj názor je úplně opačný.
Pro mě by byla absence wifi u N5230 nepřekonatelný problém, internetový tarif s FUP v řádu GB bych platit nehodlal. Rád poslouchám třeba internetová rádia a to bych si přes data operátora nemohl dovolit. Mnohaúrovňové menu u symbianu mi už taky lezlo krkem, do nedávna jsem měl N96. Kapacitní displej mi vyhovuje mnohem víc než odporový. A mnohem větší výběr kvalitních neplacených aplikací u Androidu je taky plusem.
SE X8 jsem myslel že prodám, ale nakonec jí nechávám synkovi, zatím jako druhý mobil pouze na data díky úvazku u Vodafonu (MMP 177kč = IVM) a po půl roce se uvidí. :)
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kopacak123 8. 3. 2011 13:00

Ahoj,mam menší problém s přehrávačem hudby.Včera mi mobil spadnul z výšky asi jak je židle.Otevřel jsem ho vysunul a zasunul jsem znovu SD kartu.V File manageru vidím všechny písničky(takže SD kartu),ale když vlezu do "přehrávač hudby" tak mi ukazuje,že má prázdnou knihovnu.Nikde jsem nenašel v mobilu jak by se ty písničky daly nahrát zpět do mobilu.Nevíte jak to spravit?

Díky za rady
kopacak123
Kolemjdoucí


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků