Sony Ericsson Vivaz - 8MPx se Symbianem a HD videem

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod daliborh 11. 3. 2010 19:54

Hry jsem zatím moc nezkoušel, spíš se rozkoukávám v systému, od dob Symbianu 7 se toho dost změnilo.
Ale z her, marble maze 2 a zuma jedou bez nejmenších problémů. Další co jsi zmiňoval, zkusím.

Já jsem s ním nadmíru spokojený, hlavně design je úžasný, v rukou vypadá podle mě lépe než na fotografiích a videích, a hlavně pocitově, v rukou prostě sedí. Navíc psaní "naležato" na fs qwerty, oběma palci, je skvělé. Z toho pohledu je umístění čočky vyřešené velmi dobře. Navíc je docela malý, na živo působí hodně subtilně. (ale tohle jsou dost subjektivní pocity)

Důležité je, že systém je velmi svižný. Funguje většina aplikací určených pro N5800 (z těch co jsem zkoušel)

Taky jsem měl ve výběru ještě "ne-omnii hd" ale zvolil jsem Vivaz kvůli tomu že ho ještě nemá každý. Podstatná výhoda je i menší velikost.

A abych jen nechválil, napíšu i drobnosti co mi vadí. Dodaná sluchátka jsou vyloženě nanic. Krytka usb konektoru překáží při zapojování kabelu, a třeba držet stisklé tlačítko a přitom připojovat kabel je docela umění (to je potřeba při aktualizaci fw).

Závěr: Rozhodně bych ho koupil znovu.

Teď jdu zkusit aplikace co jsi vyjmenoval.
daliborh
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 11. 3. 2010 21:30

Jsem rád, že je tu někdo, kdo se podělí o svoje dojmy, je to velice užitečné pro potenciální kupce a taky, protože někomu vadí fakt, že má někdo ve své blízkosti stejný telefon.

Telefon koupím nejspíše příští týden, stabilita je tedy výborná, jen mě mrzí zvukový výstup + sluchátka.

daliborh:
Jestli se můžu zeptat, jaký byl tvůj minulý telefon?
Hlavně bych byl rád, kdybys vyzkoušel nějaké ty hry, jestli je HW dobrý, jelikož na Samsung i8910 jede vše svižně, který má stejnou čipovou sadu, jen slabší procesor - 600MHz/720MHz.
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daliborh 11. 3. 2010 22:25

taky jsem si dva dny jen hrál, ale občas mi tohle fórum pomůže, tak to chci vrátit

taky mám rád jedinečný telefon, snad to chvíli vydrží

měl jsem HTC Touch, a před ním Nokii 6670
ale v kamarádi mají telefony jako HTC Diamond, Touch HD, Nokia 5800, takže trochu srovnávat můžu

Asi bude dost lidí, kterým se třeba fotky nebudou pozdávat, asi nejsou nejlepší, ale jako momentky to stačí bohatě.

Se zvukovým výstupem na moje sluchátka nemám problém, zvuk mi přijde vpohodě, jen to umístění na boku není ideální, ale jinak to asi nešlo.

Hry zkusím, ale radši nějaké poraď, moc se v nich nevyznám.
Zatím jsem zkusil Prince, mohlo by to být i plynulejší, ale hrát to jde vpohodě. Možná už mám systém trochu zabordelený, takže to může být i lepší
daliborh
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 11. 3. 2010 23:18

Fotky, které jsem viděl na internetu špatně nevypadají, určitě by šli lepší s takovým rozlišením a SE dělal nejlepší fotomobily.
Mohl bys nějaké uploadovat, samozřejmě neupravené?

Telefon a jeho stabilita, funkce, odezva atd. se ještě určitě zlepší po vydání nového firmwaru.

Nejlepší by bylo, kdyby jsi stáhnul nějaký Symbian Benchmark a srovnal tak výsledky s konkurenčními mobily, abychom byli v obraze.

Hry ti určitě napíšu, jako soukromou zprávu, jelikož je to W*a*r*e*z.
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daliborh 11. 3. 2010 23:30

Přesně tak, nejsou špatné, ale od 8MPix se dá čekat i víc, naopak video je super
ale já moc fotit neumím, takže to neber moc vážně, a radši najdi nějaké fotky od někoho kdo fotit umí, věřím že to bude znát

přesně tak, na to že se sotva objevil na trhu, tak mě stabilita a rychlost překvapuje, a čekám že se to ještě zlepší.

Nějaký ten Bench zkusím.
daliborh
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 12. 3. 2010 08:25

Sice ty sluchátka v balení za moc nestojí, ale není přeci problém si kouipit jiné ;-) .
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nxau 12. 3. 2010 10:18

Uvažuju taky o koupi Vivazu. Chci se zeptat, s mým nynějším telefonem (w850) používám pro poslech hudby BT sluchátka od SE, model HBH-DS970. Budou mi tyto sluchátka fachčit i s Vivazem? Díky za odpověď, psal jsem přímo na SE, ale odpovědi jsem se nedočkal :eh
Siemens C10 -> Alcatel OTCdb -> Sony J5 -> Nokia 3510i -> Siemens M65 -> Samsung E720 -> SE W850i -> SE Vivaz Moon Silver -> Sony Xperia S
nxau
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 12. 3. 2010 13:04

Taky chci koupit Vivaz, ale fotky jsou pro mě celkem prioritní, tak pokud z vás někdo bude mít čas pořídit nějaké momentky atd, byl bych mu moc vděčný díky :)
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daliborh 12. 3. 2010 14:22

Takže pár testovacích fotek je: http://uloz.to/4245699/ukazka.zip
ale berte na vědomí že neumím fotit, je to na automatiku/výchozí nastavení, jsou to takové hurá fotky bez většího přemýšlení.
je tam i ukázka zoomu a focení textu

Benchmark jsem zkusil www.glbenchmark.com, ale nevím jak zpřístupnit výsledky, nebo kdy se výsledky objeví v jejich srovnání, takže dávám výsledky textově:

Lights: Parallel x 2 1.1 : 1635 kTriangles/s
Texture Filter: NEAREST_MIPMAP_LINEAR 1.1 : 3236 kTriangles/s
Fill Rate: Single-textured 1.1 : 42762 kTexels/s
GLBenchmark HD ES 1.1 no GPU Skinning : 3626 Frames
GLBenchmark HD ES 1.1 : 3343 Frames
Texture Size: 256x256 1.1 : 2942 kTriangles/s
3D Rendering Quality: Sub Pixel Precision : 100% (Success)
3D Rendering Quality: Z-buffer Precision : 99.9% (Success)
Swapbuffer speed : 3002
Fill Rate: Multi-Textured 1.1 : 42762 kTexels/s
Texture Filter: LINEAR_MIPMAP_NEAREST 1.1 : 3335 kTriangles/s
Texture Filter: LINEAR 1.1 : 2811 kTriangles/s
Texture Size: 64x64 1.1 : 3449 kTriangles/s
Lights: Ambient x 1 1.1 : 2321 kTriangles/s
CPU Performance: Integer : 17137
CPU Performance: Float : 1788
Texture Filter: NEAREST 1.1 : 3008 kTriangles/s
Triangles: Textured 1.1 : 3040 kTriangles/s
Lights: Omni x 1Lights: Omni x 1 1.1 : 1635 kTriangles/s
3D Rendering Quality: Perspective Correction : 99% (Success)
Triangles: Flat Shaded + Color 1.1 : 4152 kTriangles/s
GLBenchmark Pro ES 1.1 no GPU Skinning : 461 Frames
Texture Size: 512x512 1.1 : 2730 kTriangles/s
GLBenchmark PRO ES 1.1 : 257 Frames
Texture Size: 128x128 1.1 : 3335 kTriangles/s
Texture Size: 1024x1024 1.1 : 2501 kTriangles/s
Triangles: Textured + Color 1.1 : 2599 kTriangles/s
Texture Filter: LINEAR_MIPMAP_LINEAR 1.1 : 3106 kTriangles/s
Lights: Spot x 1 1.1 : 1406 kTriangles/s
3D Rendering Quality: Trilinear Filter : 97% (Success)
Lights: Parallel x 8 1.1 : 278 kTriangles/s
3D Rendering Quality: Bilinear Filter : 99% (Success)
Lights: Parallel x 1 1.1 : 2321 kTriangles/s
Triangles: Smooth Shaded + Color 1.1 : 4152 kTriangles/s
Texture Filter: NEAREST_MIPMAP_NEAREST 1.1: 3384 kTriangles/s
Lights: Parallel x 4 1.1 : 605 kTriangles/s
daliborh
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 12. 3. 2010 14:56

nxau: Ano, řekl bych, že by tady neměl být nějaký problém. Jo, holt podpora SE stojí za nic.

EDIT: Tak jsem se už taky díval na foto. Nezdá se mi špatné, ale někdy by to mohlo být trochu ostřajší. Nějak strašné se mi to nezdá. Jo, nevyfotil by jsi třeba ještě foto noční ulice? Vím, že ty fotky stojí za nic, ale jak to vypadá? Na foto z mojí K790i se obstojně dívat, pokud si to moc nezvětšíš na LCD.
Naposledy upravil obluda zelená dne 12. 3. 2010 15:30, celkově upraveno 1
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 12. 3. 2010 15:22

Díky za fotky, nejsou špatný, ale vzdálenější předměty jsou teda slušně rozmazané a postrádají detaily :( asi to vidím na Satio.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daliborh 12. 3. 2010 15:27

carreaum17: ty vzdálené objekty, to je asi ten zoom. Je hodně patrný. Vyloženě na focení bude Satio určitě lepší (už jen kvůli xenonu a krytce) ale mě osobně by vadila absence usb. Ideální telefon prostě neexistuje.

Podporu BT bohužel neotestuji, ptž nemám BT sluchátka. Nicméně přenost souborů (s N5800) bez problému a přenos je rychlý.

A něco ke hrám: Je předinstalovaná hra Rally Masters Pro, ta jede svižně, bez sekání, a díky akcelerometru se ovládá skvěle. Dál jsem zkusil Ferrari GT, instalace trvá docela dlouho, ale hra vypadá skvěle, jede plynule, a skvěle se i ovládá. Zkoušel jsem i Marble Maze 2 (pomocí naklánění je potřeba dostat kuličku do cíle) taky vpohodě. Takže bych řekl, že hry nebudou problém, navíc pohybové čidlo funguje suprově.

Další hry asi neotestuji, alespoň dokud nedohraji tyhle :-D

Ještě přidám pár všeobecných negativ, které jsem postřehl. Okolo lcd a tlačítek prosvítá podsvícení, není to nijak výrazné, všiml jsem si toho jen v noci, a vlastně mi to ani moc nevadí. Ale někomu by mohlo. Zadní kryt se sundává hodně špatně, mám strach abych ho nezlomil, ale konstrukce je pevná, nic nevrže.

A jeden postřeh, nevím jestli o tom někde byla zmínka. Když máte zmeškaný hovor, nebo sms, tak vpravo nahoře na boku poblikává dioda (zelená). Ale je hodně slabá takže ji stejně asi často přehlédnu, i tak je to ale lepší než rozsvěcet lcd.
Naposledy upravil daliborh dne 12. 3. 2010 15:34, celkově upraveno 1
daliborh
Junior

Odeslat příspěvekod obluda zelená 12. 3. 2010 15:31

daliborh: No, digitální zoom je vždy na nic u všeho, protože jen zhoršuje kvalitu fotky .
A je super, že sis všiml té LED, o té jsem ještě nikde nečetl ;-) .
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daliborh 12. 3. 2010 15:36

Určitě bude lepší udělat výřez na pc. Ale třeba ve videu se to může hodit.

Taky mě to překvapilo, ani na videích jsem to nikde nepostřehl.
Ta dioda jinak signalizuje nabíjení (červeně) a když je nabito tak zezelená.
Pak uprostřed je modrá dioda, která bliká během vyzvánění, ta už je výrazná dost, škoda že na signalizaci nepoužili ji.
daliborh
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 12. 3. 2010 15:53

LEDka slabsi nez na samsungu i8510 otestovano a fotky vzhledem k cene neadekvatni...taky jsem se stezoval na ostrost a malo detailu takze jsem ho vratil...jinak je ale pekny ovladani taky uslo...kdyz chces pekne fotky a microUSB tak kup samsung i8910 foti obstojne opravdu...
kultus
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků