C510 - 3 MPx Cyber-shot

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 1. 2009 20:33

C510 má oproti 6303 kryt foťáku a 3G včetně HSDPA/HSUPA, 6303 má jen GSM/EDGE.

Každopádně před časem jsem začal být líný učit se nové koncepty ovládání a zvykl si jak některé věci dělá SE i když jde často o spoustu malých detailů, které se ani v recenzí nedají zjistit (o manuálech ani nemluvím), nechci být nepříjemně překvapen, takže od jisté doby nový mobil vybírám vždy jen od SE a totéž u svých blízkých, má to výhodu, že můžeme sdílet příslušenství (nabíječka, kabely) a lépe se mi dělá podpora. Ale co sem tím chtěl říct, člověk zvyklý na Nokie si vybere Nokii, člověk zvyklý na SE zase SE, jen chudí geekové se zápalem pro mobily ochotní si s tím hrát hodiny a hodiny vybírají maximální poměr výkon/cena, jako student jsem to taky tak dělal.

Každopádně C510 se mi moc líbí, vybavením mi přesně vyhovuje a cena vypadá, že bude příznivá. Kandidát na náhradu mé K550i, pokud T-Mobile v rozumné době spustí UMTS.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Skrblík 30. 1. 2009 08:23

ty hodiny hraní v prodejně ztracený nejsou! abys potom nebyl nepříjemně překvapen rychlostí mobilu! já tele sem si měl z HDD na kartu nahrát pro rally racing a zpustit ho na C902 už v prodejně - pak bych aspoň věděl do čeho jdu.
Proud ThinkPad user.
Skrblík
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 30. 1. 2009 09:54

xtonda: no tak rozesmál jsem se nad těmi chudými geeky. Chodí k nám i mnohem starší ročníky a často se stává že ti lidé prostě nemají čas. Ale mobil si na doporučení raději vyzkoušejí, protože koupit zajíce v pytli a pak si vyčítat vyhozených x-tisíc je blbost

Skrblík: no vzhledem k odlišnosti různých verzí FW a ještě větší odlišností mezi FW verzí od operátora a čistou by ti to srovnání bylo asi k ničemu. Třeba bys měl zrovna na vyzkoušení tu dobrou verzi ale pak by se rozbalila krabice jiná a tam by náhodou byl jiný FW. A nebo klidně naopak.
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 1. 2009 10:04

Jistě, ale tím že kupuji svou osvědčenou značku zajíce v pytli z velké části eliminuji, takové věci jako výkon v Javě nebo chování vůči jiným zařízením při připojování k internetu se dost blbě testují, už se vidím jak naběhnu s notebookem a PDAčkem do krámu, nechám si tam vysázet pár telefonů a půl dne si tam s tím hraju :-)
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 31. 1. 2009 09:12

xtonda: z velké části se to eliminuje, ano. Ale pak existuje zákon schválnosti (jeden z Murphyho zákonů) a ten ti říká že jako na schvál si vybereš špatný kus, budeš pořád lítat do servisu, zatímco tvé okolí s tím stejným modelem ale jiným kusem bude spokojeno a servis ten telefon nikdy nepozná. To ale jen kulturní vsuvka ;)
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 31. 1. 2009 19:46

6303 bude skutecne kladivo na C510. Ma totiz navic:
3,5 mm jack,
video 640x480.
Osobne, kdyby oba byly za stejnou cenu, sel bych asi do Nokie. Politika SE s nekompatibilnimi konektory me prestava celkem bavit. Zvlast jsem to pocitil nedavno, kdy jsem zapomnel doma USB kabel a nemohl tak nic posilat. Takove miniUSB (nevim, zda ho bude nova Nokia mit - spis asi microUSB) a 3,5mm jack bych si nechal libit:)
LovecDuchu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 31. 1. 2009 20:06

Je to tvrdé, ale stejně má C510 taky nějaké podstatné výhody:
UMTS/HSDPA
(větší interní paměť)
krytka foťáku
vychytávky u foťáku
dřív v prodeji

Výhody Nokie:
3,5m jack
(micro USB) to osobně jako výhodu nevidím
větší obsah balení

Myslím, že by mohl rozhodovat i desing, protože např. mě se 6303 vůbec nelíbí. No uvdíme, ono Nokia je i tak prodávanější a u některých lidí bude vždy lepší.

Srovnání MM:
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?c ... 72%2c11048
Podle katalogu je SE lepší
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 31. 1. 2009 20:20

Jasne, je to o prioritach. 3,5mm jack je silne lakadlo. SE vice specializuje na prislusenstvi (podle me) nez Nokia, ktera dobrych sluchatek moc nema. Tudiz prilozi zakladni, ale do telefonu da 3,5mm jack. Je mozne, ze bude C510 na trhu driv nez na prelomu unora a brezna? Mam pocit, ze se o ni cim dal vic mluvi. Neznate stretegii portfolia mobilu u operatoru? Muzu predpokladat, ze ji treba O2 v nabidce bude mit hned od zacatku nebo tam davaji az pozdejsi modely? Ted me prekvapila zrovna u O2 "novinka" G502, coz moc novy mobil neni. Zivot s nahradnim Siemensem A52 me zrovna moc neuspokojuje, proto to vidim na W910i nebo C510 podle toho, zda budu mit trpelivost cekat:)
LovecDuchu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obluda zelená 31. 1. 2009 20:27

23th of February - tak je to na SEMC blogu a podle zkušeností je to u nás tak o 1-2 týdny později. Dřív asi těžko.
U operátorů netuším.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jacktalking 31. 1. 2009 20:27

LovecDuchu: vzhledem k tomu že mini-USB je mladší než fastport, výhodu mini-USB bych viděl maximálně tak v rozšíření. Nicméně nevidím důvod proč by neměl mít výrobce svůj vlastní kabel. Stejně jako když po světě jsou jiné zásuvky a lidi to netrápí.
Samozřejmě že pokud to někoho přestává bavit, rozhodne se pro něco lepšího (pro něj). V tom nevidím žádný problém, spíš naopak - uživatel by měl možnost používat jen to co je pro něj nejlepší ;)
Na druhou stranu, SE ti nabízí sice jen SE příslušenství, ale zase máš jistotu že víš na koho se v případě problémů obrátit. Ale když si koupíš např. noname USB kabel a k tomu zařízení výrobce A a nastane problém, s kým to řešit? S Noname výrobcem či výrobcem zařízení? Můžu být zaujatý, ale beru fast port jako výhodu - jeden výrobce, snadné testování.

obluda zelená: ad vnitřní paměť - vzhledem k dnešním cenám paměťových karet a přítomnosti karet v balení většiny telefonů, beru vnitřní paměť a její velikost jen jako takové pozlátko k prodeji. Pokud je vnitřní paměť např. 150mb ale v balení dostanu ještě 2gb kartu, přítomnost tak velké vnitřní paměti ztrácí naprosto na významu a pro hodně lidí znamenají funkce které nepotřebují jen jedno - "já to nepotřebuji, jen to zbytečně prodražuje"

LovecDuchu: ad portfolio - to nezná asi nikdo. Modely zařazují tak jak chtějí. Spíš asi jak se jim budou hodit k službám. Vezmu-li iPhone, tak je to skvělá kombinace pro všechny operátory - nabídka dat k tomu ideální. Jinak ale také zařazují taháky a někdy si prostě dohodnou s výrobcem že budou mít předkupní právo na určitou dobu, když si koupí určitý počet kusů (jedna paní odvedle povídala, vůbec nic o tom nevím ;-) ).
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 31. 1. 2009 21:00

Ano, vyhodou miniUSB je prave rozsireni. Mam proste jeden kabel na fotak a mobil. Treba ja se pohybuju pravidelne asi na 4 mistech bydliste, takze pro me je zapomenuty USB kabel prusvih. Jinak by mi to asi nevadilo.
Asi se podivam do nabidky na nejaky vybehovy nebo ne uplne nejnovejsi model (jak jsem to udelal s K750i - aspon jsem neomdleval, kdyby sla cena dolu:)).
OT: Byl jsem si v obchode pohrat s W910i a byl jsem z toho nadseny (hlavne displej). G700 by taky cenove mohla jit dost dolu.
LovecDuchu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 2. 2. 2009 01:04

Jak jsem tady četl, že Nokia 6303 bude kladivo na tento Soňák, tak to souhlasím. Ale taky se podívejte na cenu.

Pokud SE bude za 4600 ,- a Nokia avizuje cenu 7500 ,- cemuž nevěřím, vždycky je pak cena ve finále vyšší, takže spíš to vidím na těch 8000 ,- tak to zase není zanedbatelný rozdíl...

V dané cenové kategorii bych hledal spíš jinou konkurenci..
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 2. 2009 09:49

To si nějak pleteš, za 7500 bude nokia 6700, která je opravdu více vybavená než C510, taky aby za ty peníze nebyla. 6303 postrádá 3G a kryt foťáku jak sem psal, navíc nemá nic, aspoň podle katologu na mobilmania a má stát 4500, tj. dost podobně jako C510.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 2. 2. 2009 10:53

xtonda - aha sry, ale i tak, u Nokie navíc dej 1000 ,- . Její avizované ceny se nedaji absolutně brát vážně, viz Nokia Tube 5800 předb. cena 9000 ,- a teď 10 490 ,- malej rozdíl.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jacktalking 2. 2. 2009 12:02

carreaum17+xtonda: doporučuji dát na vlastní rozum a ne na tupé papouškování některých tupých recenzentů, pro které je slovo "kladivo na XYZ" již pravidelným ranním fetišem. Papírově bude vypadat jakýkoliv telefon výborně, ale skutečnost může být jiná. A všimni si že teď nepíšu konkrétní model.
A zatím jsem si nevšiml že by jakýkoliv výrobce uváděl že jeho telefon je kladivem na XYZ. To si pouze někteří recenzenti vymýšlejí aby se nahnaly další řádky textu navíc - viz v poslední době různá kladiva n iPhone, ale ani jeden výrobce (kromě Meizu, který to řekl rovnou) to nikdy z pusy nepustil.
Co se těch cen týče, tak jedna věc je cena doporučená výrobcem, druhá věc je jakou cenu si nasadí prodejce či případně distributor>prodejce. Věřím že Nokia mohla avizovat cenu 9000Kč za nějaký model, ale prodejci se to zřejmě nevyplatilo za tuto cenu prodávat. Podobně to bylo s cenou C905 kdy jí jednu dobu měl T-Mobile dražší než u nás a u nás ještě byla za cenu nižší než původně avizováno
jacktalking
SEkáč

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků