w200i- zkušenosti a dotazy

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Deleted user 20. 7. 2008 16:59

Vztahuje, jde o oficiální aktualizaci.

Odeslat příspěvekod jacktalking 20. 7. 2008 21:10

Majkl vP. píše:Vztahuje, jde o oficiální aktualizaci.

Nikdo nečte podmínky použití :D
POUŽÍVÁNÍ AKTUALIZAČNÍ SLUŽBY SONY ERICSSON („SLUŽBY“) JE NA VAŠE VLASTNÍ RIZIKO. SLUŽBY JSOU POSKYTOVÁNY „TAK, JAK JSOU“ A „V NABÍZENÉM STAVU“. SPOLEČNOST SONY ERICSSON V PLNÉM ZÁKONNÉM ROZSAHU NEZAJIŠŤUJE ANI NEPOSKYTUJE ŽÁDNÉ VÝSLOVNÉ NEBO VYPLÝVAJÍCÍ ZÁRUKY JAKKOLIV SOUVISEJÍCÍ SE SLUŽBAMI. SPOLEČNOST SONY ERICSSON ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ VČETNĚ, ALE BEZ OMEZENÍ NA ZANEDBÁNÍ Z VLASTNÍ STRANY, NEPONESE ODPOVĚDNOST ZA JAKÉKOLIV NÁSLEDNÉ, PŘÍMÉ, NÁHODNÉ, NEPŘÍMÉ, REPRESIVNÍ NEBO ZVLÁŠTNÍ ŠKODY SOUVISEJÍCÍ S (A) POUŽÍVÁNÍM SLUŽEB, (B) NEMOŽNOSTÍ POUŽÍVAT SLUŽBY NEBO (C) CHYBAMI ČI ZANEDBÁNÍM VE SLUŽBÁCH, (D) JAKOUKOLIV ZTRÁTU, VYMAZÁNÍ ČI PŘEPSÁNÍ OSOBNÍCH DAT NEBOU SOUBORŮ (KONTAKTŮ, HUDEBNÍCH SOUBORŮ A OBRÁZKŮ), AŤ JIŽ JE TAKOVÁTO ZTRÁTA DAT DŮSLEDKEM AKTUALIZAČNÍ SLUŽBY SOFTWARU, A TO ANI V PŘÍPADĚ, ŽE SONY ERICSSON NEBO JEJÍ OPRÁVNĚNÝ ZÁSTUPCE BYL UPOZORNĚN NA MOŽNOST TAKOVÝCH ŠKOD. NĚKTERÉ SOUDNÍ INSTANCE NEDOVOLUJÍ ODMÍTNUTÍ NEBO OMEZENÍ ODPOVĚDNOSTI ZA NÁSLEDNÉ NEBO NÁHODNÉ ŠKODY, PROTO SE NA VÁS VÝŠE UVEDENÉ ZAMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI NEMUSÍ VZTAHOVAT. CELKOVÁ ODPOVĚDNOST SPOLEČNOSTI SONY ERICSSON ZA VŠECHNY VÁM VZNIKLÉ ŠKODY, ZTRÁTY A PŘEDMĚTY ŽALOBY (UPLATŇOVANÉ VE SMYSLU PORUŠENÍ SMLOUVY NEBO ZÁKONA VČETNĚ, ALE BEZ OMEZENÍ NA NEDBALOST) NEBUDE ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ PŘEKRAČOVAT 2000 EUR. SPOLEČNOST SONY ERICSSON BEZ OMEZENÍ NA VÝŠE UVEDENÉ PODMÍNKY VÝSLOVNĚ ODMÍTÁ VEŠKEROU ODPOVĚDNOST ZA ŠKODY NA SOFTWARU NEBO HARDWARU VAŠEHO VÝROBKU SONY ERICSSON, OSOBNÍHO POČÍTAČE NEBO JAKÉHOKOLIV JINÉHO ZAŘÍZENÍ, NEBO ZA ZTRÁTU ČI POŠKOZENÍ DAT, ZPŮSOBENÉ POUŽÍVÁNÍM SLUŽEB.

BEZ OMEZENÍ NA VÝŠE UVEDENÉ PODMÍNKY TÍMTO AKCEPTUJETE A SOUHLASÍTE S TÍM, ŽE (A) BUDETE DODRŽOVAT POKYNY, KTERÉ JSOU VÁM PŘEDKLÁDÁNY BĚHEM POUŽÍVÁNÍ SLUŽEB, A (B) ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEBUDETE ZJIŠŤOVAT VNITŘNÍ FUNKCE, ZPĚTNĚ KOMPILOVAT, POZMĚŇOVAT NEBO DÁLE DISTRIBUOVAT (VYJMA FUNKCÍ INTEGROVANÝCH VE VAŠEM VÝROBKU SONY ERICSSON) SOFTWARE, KTERÝ VÁM JE POSKYTNUT PROSTŘEDNICTVÍM SLUŽEB, A ŽE POUŽÍVÁNÍ TAKOVÉHO SOFTWARU BUDE ODPOVÍDAT STANDARDNÍ LICENČNÍ SMLOUVĚ SONY ERICSSON S KONCOVÝM UŽIVATELEM. DÁLE SOUHLASÍTE S TÍM, ŽE JAKÝKOLIV SOFTWARE, KTERÝ BY MOHL BÝT K DISPOZICI KE STAŽENÍ ZE SLUŽEB, JE PRACÍ SPOLEČNOSTI SONY ERICSSON NEBO JEJÍCH POSKYTOVATELŮ OBSAHU, CHRÁNĚNOU AUTORSKÝMI PRÁVY. JAKÉKOLI KOPÍROVÁNÍ NEBO DALŠÍ ŠÍŘENÍ SOFTWARU V ROZPORU SE STANDARDNÍ LICENČNÍ SMLOUVOU S KONCOVÝM UŽIVATELEM MŮŽE MÍT OBČANSKOPRÁVNÍ ČI TRESTNĚPRÁVNÍ DŮSLEDKY. BEZ OMEZENÍ VÝŠE UVEDENÉHO JE KOPÍROVÁNÍ ČI PŘENOS TOHOTO SOFTWARU NA JAKÝKOLIV JINÝ SERVER ČI MÍSTO K DALŠÍMU KOPÍROVÁNÍ NEBO ŠÍŘENÍ VÝSLOVNĚ ZAKÁZÁNO. SPOLEČNOST SONY ERICSSON TÍMTO ODMÍTÁ VEŠKERÉ ZÁRUKY A PODMÍNKY TÝKAJÍCÍ SE PRODEJNOSTI, VHODNOSTI KE KONKRÉTNÍM ÚČELŮM, PRÁVNÍCH NÁROKŮ A NEZASAHOVÁNÍ VYJMA ROZSAHU ZARUČENÉHO VE STANDARDNÍ LICENČNÍ SMLOUVĚ SONY ERICSSON S KONCOVÝM UŽIVATELEM.

Toto je skoro klasický obsah EULA. Každopádně pokud někdo přijde s takto umrtveným mobilem do servisu a ukáže se že se nedělaly experimenty s firmware, opraví se to.
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod Deleted user 20. 7. 2008 21:27

Asi si nerozumíme, nebo jsem se špatně vyjádřil: Chtěl jsem říct, že aktualizace přes SEUS je autorizovaný zákrok, při němž nedochází ke ztrátě záruky. A zbytek jsi napsal ty sám:
jacktalking píše:pokud někdo přijde s takto umrtveným mobilem do servisu a ukáže se že se nedělaly experimenty s firmware, opraví se to

EULA je, doufám, každému jasná. Stejně je to především preventivní upozornění.

Odeslat příspěvekod jacktalking 20. 7. 2008 21:51

reagoval jsem na tebe, a ty na toto (doufám)
j.1.r.k.a píše:Nj...ale když se něco u toho pos*** nebo ja něco blbě udělám tak se na to nevztahuje záruka?

Takže má reakce byla ta, že když se to pos*re (=umrtvený), viz ta EULA
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 20. 7. 2008 23:23

Teď jsem z toho mimo.
Myslel jsem to tak že budu dělat aktualizaci a stane se při tom nějaka chyba nebo něco špatně udělám a nepujde třeba telefon zapnout. Tak zajdu do servisu řeknu že mam zaruku a dělal jsem aktualizaci a že někde asi nastala chyba a teď jestli to vyřeší nebo ne.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 21. 7. 2008 00:20

udělat samozřejmě můžeš, v servisu tě neodmítnou. Jenom jak bylo řečeno, SE nepřebírá zodpovědnost za případné škody.
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 25. 7. 2008 17:06

aaa.andrew píše:S ovladačema jsem měl ve Vistě taky problém. Je potřeba přihlásit se jako správce, ve správci zařízení najít Sony Ericsson a nainstalovat ovladače (z netu). Potom by to mělo být OK. Na kopírování větších dat je lepší dát přenos souborů, ve vistě je rychlejší než v MPE. :-)

Potřeboval bych ještě poradit kde ty ovladače stahnu. Protože nějaké jsem si našel ale nšjak mi to nechtělo šlapat tak nevím kde najdu ovladače i pro vistu. I když je taky možné že jsem to špatně nainstaloval.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 25. 7. 2008 18:48

j.1.r.k.a: http://www.sonyericsson.com/cws/support ... c=cz&lc=cs
Stačí jen vybrat příslušný mobil a nabídne to k němu i software
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 27. 7. 2008 20:17

No tak mě přešla radost z telefonu. Připojil jsem jej k pc a zjistil si cid.
EROM: RED CID 53 :shock:
To je teda super to pak znamená že si nemužu přez xs++ upravovat menu.ml a používat flash témata. :-/
Vubec nechápu proč to SE pořád chrání copak to má vliv i na jiné věci než tuning?
Vždyť to je pak každého věc jestli riskuje a tuní. :hm :hm
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 27. 7. 2008 20:42

j.1.r.k.a: to není pravda že to je každého věc. Je to zásah do software, software je duševní vlastnictví. I na PC při instalaci programů je EULA, která říká že nesmíš nijak zasahovat do software (tj. cracky či patche). Překrytovat mobil si můžeš. Sice přijdeš o záruku neodborným zásahem, ale nic neporušuješ. Změnou software však ano a ještě k tomu porušuješ
§ 152 Porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi
(1) Kdo neoprávněně zasáhne do zákonem chráněných práv k autorskému dílu, uměleckému výkonu, zvukovému či zvukově obrazovému záznamu, rozhlasovému nebo televiznímu vysílání nebo databázi, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci bude pachatel potrestán,
a) získá-li činem uvedeným v odstavci 1 značný prospěch, nebo
b) dopustí-li se takového činu ve značném rozsahu.

Doporučuji autorský zákon http://zakony-online.cz/?s4&q4=all

Ochrana tam byla dána právě kvůli lidem co tuní, odblokovávají a podobně. Dělají to všichni výrobci, děláme to my.
Běžnému uživateli je nějaký CID ukradený (ani vlastně neví co to je, kde to je a jak to chutná nebo jakou to má barvu) a je mu jedno zda tam je ochrana. Do mobilu si nainstaluje hry či prográmky, mobil funguje tak jak fungovat dle specifikací má.

Jinak řečeno - do toho software máš zakázáno od výrobce sahat a většina zemí takový zásah bere jako nezákonný. Pokud máš potřebu do software sahat, asi ti mobil nevyhovuje. V takovém případě přeji mnoho štěstí při výběru lepšího modelu jiné značky.
Fóra typu se-tuning a podobná nejsou nikterak anonymní a jejich přítomnost na internetu se bere jako přítomnost jakýchkoliv jiných warez fór, kde se taktéž porušuje zákon. Mnoho lidí si sice myslí že internet je anonymní, ale provozovatel serveru na kterém se nachází fórum rád předá údaje orgánům činným v trestním řízení. Toto fórum není výjimkou, fakt že je připíchnutý článek s odkazy na fw tuning a podobné je nejenom výsměch obecným pravidlům superforum.cz (viz stať o warezu) ale leží to už delší dobu v žaludku více lidem (napovím že já přímo to nejsem, někomu od SE ano)
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod obluda zelená 27. 7. 2008 21:09

Tuningu nerozumím.
Existuje nějaká legální a jednoduchá cesta, jak přidat do telefonu nové flash témata? Vím, že moje K790i je nepodporuje, ale zajímalo by mě to.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 27. 7. 2008 21:17

No já mu rozumím sice jen trochu ale řekl bych že jinak to nejde.
P.S.:
Pokud máš potřebu do software sahat, asi ti mobil nevyhovuje. V takovém případě přeji mnoho štěstí při výběru lepšího modelu jiné značky.

Ne že by mi nevyhovoval ale asi takový telefon který mi bude vyhovovat na 100% nenajdu.
Potřebuji pomocí menu.ml si dát operu mini do menu misto vestavěného prohlížeče abych se nemusel pro ni proklikavat. Do zpráv si přidat vlastní java emailový klient, misto kalkulačky v telefonu si dat vlastni java kalkulačku atd.+ další věci v menu popřehazovat a změnit vzhled. Jenže to normálně nepujde prostě bych v telefonu ocenil mít větší "volnost".

// ještě dotaz když jsem si jen zjistil cid (pomocí Wotana) a nic jiného teda netunil tak už jsem přišel o zaruku? :hm
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod jacktalking 27. 7. 2008 21:35

obluda zelená: neexistuje. K790/K800 to standardně neumí. Flash témata umí jen některé telefony a je to kvůli tomu, aby téma co nejvíce ladilo s telefonem (např. S500/W580)

j.1.r.k.a: pokud WOTAN nezapisuje ale jen čte, je to OK na záruku. O záruku přijdeš tehdy, když porušíš body co jsou v záručním listu či brožurce v krabici (WARANTY cosi). WOTAN je však reverzní inženýrství, pokud se nepletu..
Větší volnost dají telefony s otevřeným OS (tj. aktuálně pouze obě verze Symbianu, PPC a SP WM) a ne klasickým OS (ten zbytek).
Naposledy upravil jacktalking dne 27. 7. 2008 21:40, celkově upraveno 1
jacktalking
SEkáč

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 27. 7. 2008 21:40

No tak napr. do symbianu UIQ si das to co chces. Je tam mnohem viac nastaveni atd............. Ja mam SYmbian 3 dni a ci dalej tym viac sa o jeho vyhodach dozvedam.
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

LG G6 H870DS Astro Black | Lenovo ThinkPad T430s | Apple Mac mini Server (Late 2012)
Mr.Bombastic
Junior

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 28. 7. 2008 00:05

No to sice jo ale ja zase jako student nemam na něj dost peněz.
j.1.r.k.a
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka