Sony Ericsson G502 - Obecná Diskuze

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Martas06 21. 6. 2008 19:24

Po dlouhem vahani v tomto tematu: viewtopic.php?f=2&t=1039988 jsem si dneska nakonec poridil SonyEricsson G502 za 4490kc a k nemu 4GB SanDisk MS micro za 840kc.

Prvni dojmy z telefonu jsou zatim vyborne.
Konstrukce na jednicku,pevnejsi telefon jsem dlouho nemel.
Klavesnice a nezvykla smerova tlacitka,se vytecne tisknou a maji jasnou odezvu.
Nemam strach ze by se z tlacitek jako u K770i po case loupala barva,tzotez plati o zbytku tela telefonu.
Displej je 2" TFT 262k citelnost na slunci dobra a srovnatelna s ostatnimi znackami (mohlo by to ale byt trosku lepsi...uznavam),pozorovaci uhly vytecne.
Hlasitost vyzvaneni je skvela a ani na max. neni zvuk prakticky zkresleny.
Telefon bezi na nove platforme A200 takze ma skveleho spravce medii podobne jako V640i od vodafone a dalsi modely.Odezva a pohyb v menu je bleskova nikde prakticky necekate ani s vlozenou 4GB kartou...jak to bude az se zaplni se uvidi.

Fotak 2MPx porizuje na optiku bez AF a LED/Xenon blesku odpovidajici snimky.
Ostrost je celkem dobra a zalezi na okolnich sv. podminkach.

Jelikoz je to na nasem trhu v oficialni distribuci zatim novinka,nejsou nikde recenze s vyjimkou EN serveru treba zde: http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_g ... -246p4.php

Jakmile neco bude dam odkaz a myslim ze jako prvni budou redaktori serveru http://www.mobil.cz

Pokud vas neco zajima,ptejte se.

Pokud bude zajem,mohu pozdeji pridat zive fotky tohoto pristroje + fotky porizene fotoaparatem.

Zeptam se zkusenych uzivatelu SE
Dlouho jsem nic od teto znacky nemel,naposledy SE K700i a tak jsem trochu vypadl.


Jak zjistim verzi FW v telefonu+vstup do servisniho menu?
Telefon jsem koupil s baterii nabitou z vyroby a zbyva asi ctvrtina ukazatele.
Jak se ma spravne naformatovat baterie noveho telefonu vim: 3x PLNE VYBIT/NABIT,jen jsi nejsem jisty zda se do toho pocita i ten pocatecni stav po koupi.

Strucne mam telefon nabit hned nebo nejdriv "vyzdimat do mrte" znoviu nabit a brat to jako prvni formatovaci cyklus??
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Deleted user 21. 6. 2008 19:39

1) Verze firmware telefonu je zjistitelná i ve všeobecných nastaveních pod položkou Aktualizační služba. Pro vstup do servisního menu se zadává: > * < < * < *

2) Formátování baterie bylo, pokud vím, nutné jen u niklových článků. U lithiových akumulátorů jsem se tím nikdy nezabýval, snad to ani není potřeba. Pro klid duše můžeš provést 3 úplná nabití E>F.
Deleted user

Odeslat příspěvekod obluda zelená 22. 6. 2008 11:55

Jakmile neco bude dam odkaz a myslim ze jako prvni budou redaktori serveru http://www.mobil.cz


Nakonec jako první přinesla recenzi MM: http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana ... fault.aspx
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 22. 6. 2008 13:57

Dizajn celkom pekný okrem klávesnice, tá sa mi tam akosi nehodí. Výbava úmerná cene - čo je škoda.
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 22. 6. 2008 20:01

KEY mi naopak prijdou jako pohodove.....
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Kiwi 22. 6. 2008 20:24

ak by si mohol niekde uploadnut fotky bol by som rad, mne sa tento telefon pacil hned ako som ho zbadal. a k tej baterii, nie uplne vybitie je praveze pri tychto bateriach skodlive a nie prospensne, proste budes vidiet ze mas malo baterky tak ho das do nabijacky a vsetko bude v poho, ziadnym formatovanim sa nezaoberaj
Kiwi
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 22. 6. 2008 21:26

ale ako u vsetkych novych sonyericssonoch mu chyba tlacidlo spat
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimi14 22. 6. 2008 21:32

to je ale podla mna krok dopredu, uz som si sice na to zvykol ale aj tak je to aspon nejaky krok ku globalizacii
BMW 520i M50 150k. <<-- bohužiaľ ex. Vydržalo 1 deň.
Pamätajte si. Nikdy nepožičiavajte 150k RWD chalanovi čo má 70k FWD.
mimi14
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Belhegor 25. 6. 2008 20:59

Co myslíte, který vybrat, G502, nebo K550, je ta nová platforma takovou výhodou aby vyvážila horší foťák, vyšší cenu a chybějící datový kabel?
Belhegor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kiwi 25. 6. 2008 21:08

No podla mna je lepsia volba G502, kedze ma lepsi displej, a podla mojho nazoru aj klvesnicu, a co sa tyka chybajuceho kablu tak mne by az tak nechybal, kedze pouzivam citacku kariet, ja by som bral urcite G502
Kiwi
Junior

Odeslat příspěvekod Belhegor 25. 6. 2008 21:09

Jo a ještě jsem se chtěl zeptat jak se ovládá přehravač pokud je spuštěný na pozadí, ta 550 má zvlášť tlačítko na play/pause, tady není nikde vidět, jde to nějak, nebo je potřeba se pro přerušení proklikat do medií?
Belhegor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obluda zelená 26. 6. 2008 06:53

Buď se musíš proklikat do médií nebo ho ukončit přes menu zkratek.
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Belhegor 26. 6. 2008 20:57

obluda zelená píše:Buď se musíš proklikat do médií nebo ho ukončit přes menu zkratek.


Když tak na to koukám, tak mě to ani moc nepřekvapuje, telefon o litr dražší než k550, nedají mu LEDky, AF ani krytku a z balení odeberou kabel, tak proč by měli dávat "těžký" prachy za další "zbytečný" tlačítko na straně. :grr: A já v.l si myslel, že maj jen chybu v simulaci na svých stránkách. Nebýt toho multitaskingu, či jak se to píše, bych se na celý SE moh vykašlat.
Belhegor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obluda zelená 27. 6. 2008 11:15

Hudební tlačítko už nemají dost dlouho :-( , nechápu to a štve mě to. Pokud si správně pamatuji, tal poslední SE s hudebním tlačíkem byla K550i. Walkmany nepočítám. Na walkmanech to tlačítko walkman tě hodí jen do walkmanu, nebo to i spustí hudbu?
Motorola T180-> Nokia 3410-> SE Z600-> Nokia 3410-> SE K750i-> SE K790i-> Nokia N8-00 -> Xperia SP -> Nokia 6

Nějak nemám čas.
obluda zelená
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 27. 6. 2008 11:48

Na walkmanech to otvírá přehrávač a minimalizuje, přehrávání musíš spustit ručně druhým klikem.
Deleted user

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků