w800i problém s foťákem(po pádu)

O mobilních telefonech značek Sony i Sony Ericsson

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod abuk 9. 4. 2008 20:01

Takže mám se w800i a po pádu mi nejde foťák nevim kde je chyba, jestli v krytu nebo jestli vypadlo něco z telefonu (telefon píše, že je zavřená krytka).... nafotil jsem pár fotek kdyby někdo z toho poznal co tam chybí, můžu zítra nafotit i kvalitnější fotky. díky za každou radu :oboze

Obrázek Obrázek Obrázek
abuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kiwi 9. 4. 2008 20:09

neviem ci je to tym ale pisalo sa to aj k750, ze sa pri rozoberani velmi casto odlomi spinac na krytku fotaku a potom sa neda fotit, lebo to stale detekuje ako zavrete, nemoze to byt aj tu? mysli ze uz je na to nejaky patch
Kiwi
Junior

Odeslat příspěvekod tomopk 9. 4. 2008 20:10

Podľa tých fotiek ti nikto neporadí. Myslím si však že sa ti pri páde utrhol mikrospínač fotoaparátu ;-)
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 9. 4. 2008 20:14

do háje :D zejtra hodim kvalitnější foto, ale co teda s tim ? nemáte někdo ten zadní kryt ? :/ :oboze
abuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip Novák 9. 4. 2008 20:30

Problém bude pravděpodobně v již zmiňovaném mikrospínači, telefon nedostane od mikrospínače impuls, že krytka byla otevřena, a proto vyskočí hláška o zavřené krytce. Existuje ale firmware patch, který umožní spustit fotoaparát bez otevřené krytky.
Viz. http://www.se-tuning.cz/viewforum.php?f=18
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ J. R. R. Tolkien | Moderátor diskuzního fóra MobilMania.cz | Změna přezdívky z „filiptoje” | Nokia N85 + 8GB |
Filip Novák
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 9. 4. 2008 21:24

díky filipe moderátor na svém místě :)... na kolik by cca vyšla oprava ?někdy kryt alespon ten zadní, nebo klávesnici někdo nemáte ?
abuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ARS 10. 4. 2008 08:14

netreba ti zadny kryt, ten spinac je na telefone. Je pod lavym rohom fotoaparatu, pod prisvetlovacimi diodami a zda sa, ze ho tam nemas vobec.
Kolko by stala oprava tazko povedat, nie je vidiet na tej fotke ci nedoslo aj k poskodeniu flexu. Najlepsie asi bude zajst sa opytat do servisu...
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 10. 4. 2008 09:21

Ještě je tu jedna možnost vzhledem k tomu, že W800 je už přece jen trochu starší kousek: existoval na něj softwarový patch, který přinutil krytku fotoaparátu ignorovat, tudíž už nebylo problém fotoaparát spustit. Má to sice nevýhodu v tom, že tak krytka už pak pochopitelně není aktivní, resp. nemá jinou než ochrannou funkci, ale s focenímm není problém. Byla-li na telefon záruka, tak už díky mechanickému poškození není platná, tudíž je na tobě, jak se rozhodneš.

Po příslušném patchi se mrkni kupř. ZDE, máš tam i návod na jeho aplikaci.
Deleted user

Odeslat příspěvekod abuk 10. 4. 2008 14:52

ok já tam hodim ten patch ale jak nějak mi to nechce najít ten telefon asi protože když ho připojim tak držim C a připojim ho a on se po chvilce zapne
EDIT: no tak už je připojenej ale nic mi to v tom fatu neukazuje :(
jo jinak přesně ten patch nemůžu ani najít :( neporadil by někdo ? :-[ díky
abuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k3ksik 11. 4. 2008 10:57

Bude to jednoznacne flexkablom
cenu suciastky mas priamo tu: http://www.dilynamobily.cz/shop/detail. ... 33&podkat=
Ericsson T10 -> Siemens A35 -> Nokia 3510i -> Siemens A50 -> Nokia 5510 -> Nokia 3510 -> SE K610i -> MDA VArio -> SE K750i -> Samsung X680 ->Nokia 6500s -> Nokia N95 -> Nokia E66 + Nokia 6230i + Nokia 6310i
k3ksik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 11. 4. 2008 13:10

vlastně mě napadlo, ten flex můžu vzít s kamarádovo k750i.... ale stejně ta zadní část krytu je rozmlácená, takže ještě tu .....
abuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k3ksik 13. 4. 2008 10:17

Tak si sprav z W800 K750i.Vymen zakladne dosky a mas. :-) Pasuje to. ;-)
Ericsson T10 -> Siemens A35 -> Nokia 3510i -> Siemens A50 -> Nokia 5510 -> Nokia 3510 -> SE K610i -> MDA VArio -> SE K750i -> Samsung X680 ->Nokia 6500s -> Nokia N95 -> Nokia E66 + Nokia 6230i + Nokia 6310i
k3ksik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků