Product Code Nokia CZ-SK (2) - Čtěte první stranu vlákna!

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomsonson 13. 4. 2008 00:22

To remaxik:
Jsi si jistý, že se ti PC nezměnil? Já ač věkem vetchý kmet v této oblasti prakticky panic jsem se NSS dnes zabýval a přestože se mnou prakticky nekomunikoval (furt ukazoval nějaké chyby a aktuální stav jsem zněj nevymáčkl) tak při zkoušce ohněm přímo na NSU se NSU choval přesně podle očekávání a to 2x za sebou. Poprvé na PC s nižší verzí mě nepřeinstaloval a podruhé na PC stejné verze, ale naší lokace, mě to krásně počeštil. Ale na NSS jediné co mě bylo povoleno tak zapsat nové PC, jinak žádná odezva naopak samá hláška chyby, přesto úkol splněn.
Naposledy upravil Radek E. dne 20. 4. 2008 18:05, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna citace předchozího příspěvku.
tomsonson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod remaxik 13. 4. 2008 10:24

Muj problem tkvi v tom, ze NSS nikdy nenajde zadny telefon. Pritom Nokia Suit ho najde bez problemu. Zkousel jsem tam davat stare verze, no zkousel jsem vlastne uplne vsechno a bez vysledku.
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 13. 4. 2008 11:21

stačí odinstalovat nokia connektivity cable driver, NSS, restartovat, naistalovat NSS, tel. si nainstaluje ovladače sám a už to zase půjde. Jestli tam je PC suite nebo ne je šuma fuk.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod emana 13. 4. 2008 17:42

Díky moc, už to mám česky ;-)
emana
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carismatico 13. 4. 2008 23:40

Tak já to vážně nechápu, už mám naformátovaný kompec - čistý - žádný smetí od Nokie, jedna z první věcí co jsem udělalal, tak jsem nainstaloval NSS. Připojím mobil a chcete to po mě ovladače USB, Modem a dalších x věcí jenže mi pak naskočí hláška ,, instalaci tohoto hw nelze dokončit ,, drivery od NSS to nechce a samozřejmě, že mi zas vyskakuje hláška ,, error ,,

Tak co mám nainstalovat ? blbost je abych instaloval nejnovější PC suite.

Vážně nevím, díky za každou radu
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slávek 14. 4. 2008 13:29

Nainstalovat ovladače k od nokia telefonu. který chceš připojit, mě je to najde v XP samo.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carismatico 14. 4. 2008 14:59

Tak už se mi to konečně povedlo, NSS pracuje se starou verzi Nokie PC Suite 6.84 jinak mám v telefonu bohužel nejnovejší AJ soft 5.81 a NSU nejde přeinstalovat nový sw ? jak ho mám přeinstalovat když už mám konečně změněn product code ?

Dík
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 14. 4. 2008 16:28

Nejnovější verze NPCS se může nainstalovat jen je třeba přeinstalovat Nokia Connectivity Driver Cable za TENTO starší a bude to s NSS fungovat :tleskani
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardamirek 15. 4. 2008 22:14

O který model se konkrétně jedná? :?:
Jára
jardamirek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 15. 4. 2008 22:54

jardamirek: To se dá zjistit, nebo ne? Zas až tak těžký to není ]:-<
6.86.9.0
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod remaxik 19. 4. 2008 16:11

carreaum17 píše:Tak už se mi to konečně povedlo, NSS pracuje se starou verzi Nokie PC Suite 6.84 jinak mám v telefonu bohužel nejnovejší AJ soft 5.81 a NSU nejde přeinstalovat nový sw ? jak ho mám přeinstalovat když už mám konečně změněn product code ?

Dík

Jak se ti to podarilo?? :) U me porad nic.
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 19. 4. 2008 16:19

A ted jsem poradil i jednomu cloveku tady odtud z MM a taky se mu to povedlo takze.

Pokud ma clovek v PC bud NSU nebo PC Suite tak vsechno odinstalovat, dale to chce odinstalovat Noki connectivity cable. Az to bude vsechno smazle. Tak pak nainstaluj Nokia PC Suite 6.84103. Pote spust NSS a melo by to byt v pohode...
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avro04 21. 4. 2008 13:33

dovolte mi abych se i ja podelil o sve zkusensti:

opravdu to vypada, ze posledni verze Nokia PC Suite 6.86.9.0 zpusobi to, ze NSS prestane komunikovat po USB kabelu s jakymkoliv telefonem. Zkousel sem E65, 6300 i N95 a vzdy je misto precteni PC vysledkem jen "error" hlaska dole ve spodnim info radku NSS aplikace.
Podle rad v tomto vlakne jsem odinstaloval komplet vse:
1. pryc s kompletnim PC Suite,
2. pryc s NSS,
3. pryc s "Nokia Connectivity Cable Driver" i "Nokia Flashing Cable Driver" z ovladacich panelu "Pridat nebo odebrat programy,
4. najit, stahnout a spustit "Nokia PC Suite Cleaner" (ja nasel verzi 3.6 napr. zde http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_PC_Suite_Cleaner_3_6.exe),
5. najit, stahnout a nainstalovat starsi verzi PC Suite (ja nasel verzi 6.84.10.3 napr. zde http://www.download.com/Nokia-PC-Suite/3000-2641_4-10598525.html)
6. nainstalovat NSS, pro jistotu restart PC (PC Suite se dozadoval restartu tak sem vyhovel)
7. po nabehnuti NSS mackam lupu vpravo nahore, nasledne preklikavam na "phone info", mackam "read"- zadny error, dole v liste vidim po zlomku vteriny status " done!" a v prave casti vidim produktovy kod, IMEI, vyrobni cislo, datum vyroby atd. vse tak jak ma byt.
8. menim PC mackam "write", odpoved "done!", zadny error, PC zmenen...

tot vse.

stojim ted ale pred dalsim problemem ktery teprve budu resit:

po zmene PC jsem se jal opet nainstalovat novou verzi PC Suite. Avsak soucasna verze NSU jiz neobsahuje tlacitko k zaskrtnuti, ze i kdyz mam v telefonu aktualni verzi FW (6.01 bez cestiny) mohu ji reflashnout znovu tim samym (ale jiz ve spravne jazykove mutaci). Tohle tam proste chybi a ja vim ze ve starsi verzi to bylo. Bylo tam v podstate nejake odepreni rizik a prohlaseni ze jsem si vedom co se muze stat, bla bla bla, zatrhlo se to a objevilo se tlacitko "Flash anyway"
Takze ted mam stale telefon bez cestiny a marne hledam starsi verzi Nokia Software Updater.
*******************************************
řekněte to panu Ponožkovi...
avro04
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 21. 4. 2008 15:31

avro04: Stačí naistalovat starší driver jak sem to popsal a dal na něj odkaz na předešlé straně.
Teď mě NSU vybídl k instaslaci nové verze tak sem to tam šoupl a samozřejmě mi přeinstaloval i ten driver tak sem ho opět odinstaloval a dal zpět ten starší a vše funguje tak jak má.
Tvůj problém není v NSU ale v PC zadáváš PC pro který je nišší verze FW než jaký máš nainstalovaný proto nemáš možnost přeinstalovat. Potřebuješ PC který obsahuje češtinu a nabízí stejnou nebo vyšší verzi tvého aktuálního FW. ;-) Ani starší verze NSU ti nepomůže :pozor
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avro04 21. 4. 2008 15:42

šulda: nevim jestli si rozumime - mam 6300 sedivku buhviodkad (bohuzel nemyslim ze po dovozu a prehrani softu s cestinou je vraceni PC zpet na puvodni co je na nalepce pod baterkou to prave). aniz bych tusil ze je to sedivka, upgradoval sem puvodne cesky soft v 5.50 na nejnovejsi 6.01 (jenomze bohuzel diky PC zmizela cestina) tak jsem klasickym postupem zmenil PC nebrandovane ceske 6300.
problem je ale ted ten, ze NSU mi skonci s hlaskou ze jiz mam aktualni (6.01) verzi a update neni potreba (vim urcite ze ve starsi verzi byla moznost i presto flasnout, ted proste ne)
*******************************************
řekněte to panu Ponožkovi...
avro04
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků