Nokia Mapy: Co získám zakoupením Navigace?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 10. 2008 22:25

přepni na tichý režim :-) ... případně v nastavení normálního vypni "tóny výstrahy"
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclpa 22. 10. 2008 08:53

nejde to i když přepnu na tichý režim i když vypnu tony výstrahy.....?:-( Co s tim?
vaclpa
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 22. 10. 2008 08:58

Sice nemám přímo tento model, ale taky bych řekl, že vypnout zvuky fotoaparátu nelze.
Deleted user

Odeslat příspěvekod vaclpa 22. 10. 2008 09:09

no taky si myslim, ale někdo řikal že to jde ještě nějak přes pc.. No snad to nějak půjdu.:) A když si teda vypnu toho asistenta u map, tak bych neměl za navigaci už nic platit, jo?
vaclpa
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 22. 10. 2008 09:36

no ja teda takto zvuky fotaku vypnu...

No za navigaci z mista na misto (takovy to 'za 100m uhnete doleva') se plati. To si u nokia maps musis zakoupit licenci nebo si koupit nejaky jiny program. Zadarmo je ale zobrazeni polohy na mapach. Tzn kdyz spustis Nokia Mapy, tak ti to ukaze na mape, kde stojis - to je zadarmo. Kdybys ale chtel, aby ti to radilo, jak se nekam dostat, tak to si musis prikoupit...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclpa 22. 10. 2008 15:58

A když si to přikoupim, tak zaplatim ze začátku jen za mapu a pak už nic neplatim, jako žádný data a podobně?
vaclpa
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 22. 10. 2008 16:43

Neplatis, jelikoz datove prenosy uz nepotrebujes. Pokud si mapy a hlasovy podklady nahrajes pres PC, tak neni nic stahovat potreba. Stahuji se az takove speciality jako jsou letecke mapy ci dopravni informace, ale to neni podminka, pouze nadstandard...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclpa 23. 10. 2008 14:21

takže od ted můžu používat navigaci zcela zdarma, když jsem si vypnul toho Assisted GPS? No je vidět že se toho bojim, jenomže takhle jednou z nevědomosti mi přišel účet za měsíc 2000 a normál mám tak 500.:) Děkuju mnohokrát
vaclpa
Junior

Odeslat příspěvekod RobertS 24. 10. 2008 13:46

vaclpa píše:takže od ted můžu používat navigaci zcela zdarma, když jsem si vypnul toho Assisted GPS? No je vidět že se toho bojim, jenomže takhle jednou z nevědomosti mi přišel účet za měsíc 2000 a normál mám tak 500.:) Děkuju mnohokrát

Ty informace v teto diskusi jsou trochu zmatene, takze pro prehlednost:

Zdarma jsou: Aplikace Nokia Maps (t.j. ten samotny program, ktery je instalovany v telefonu) a mapy (t.j. mapy, ktere si stahnes z internetu pres PC do telefonu na microSD kartu). V takoveto konfiguraci muzes se divat na mapu, jako by ses dival do normalni papirove mapy, muzes si vyhledavat mista, muzes si nechat vypocitat trasu z jednoho bodu do druheho i simulovat jizdu po te trase, muzes si nechat ukazat kde se prave nachazis (pokud mas GPS modul). Jedine co nemuzes je pouzivat navigovani, t.j. aby te program navigoval na nejake misto s tim, ze v ralnem case snima tvoji polohu a zaroven ti ukazuje kudy a jak daleko jeste mas jet.

Nokii platis: prave za navigovani (jakekoliv, nejen hlasove, ale i obrazove). Za nic vic neplatis, ani za mapy. Ty jsou zdarma.

Operatorovi platis: nemusis platit za nic (prave tak, ze si v nastavenich Nokia Maps zvolis ze se nikdy nema prihlasit k internetu). Muzes platit za tohle: a) za lepsi lokalizaci (je to pomucka pro GPS modul, aby rychleji lokalizoval tvoji aktualni polohu), tohle neni nezbytna funkce. b) za stahovani map - v pripade, ze jsi si do telefonu (resp. na microSD) nestahl predem mapy, tak mas v telefonu jen aplikaci Nokia Maps, ktera v sobe neobsahuje mapy. Aby tedy Nokia Maps mohly fungovat - t.j. te nekam navigovat, ukazovat kde jsi a pod. - musi Nokia Maps pracovat s mapama. Pokud je nemas stazene na microSD, tak se musi prihlasit do site, aby si ty mapy stahla. Pro predstavu stazeni mapy pri jedne jizde po okoli obsahuje cca. 1 MB dat.

Takze pokud nechces platit operatorovi, ale chces aby te telefon nekam navadel, musis:
1. Stahnout Nokia Maps do telefonu
2. Stahnout mapy na microSD
3. Nastavit v nastavenich telefonu aby aGPS nebylo aktivni
4. Nastavit v Nokia Maps aby se nikdy nepripojovala do site
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod vaclpa 24. 10. 2008 16:31

A co si mám představit pod tim -> (simulovat jizdu po te trase)...? A prosimtě jak mám u telefonu 6220c nastavit v nastaveni telefonu aby aGPS nebylo aktivni? A jak nastavit v Nokia Maps aby se nikdy nepripojovala do site? A taky když jsem na mapě, tak se mě to pořád snaží připojit někam přes bluetooth, nevíte proč? Co s tim má bluetooth společnýho? Díky
vaclpa
Junior

Odeslat příspěvekod kopcak 28. 10. 2008 17:10

zdravim muzete mi nekdo rict jak z telefonu odstranim nokiamaps? predem diky
SDH Radkova Lhota * Nokia N97 mini CFW v.4.0F Hacked * HP Probook 4510s - WIN7 x64
kopcak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *f* 28. 10. 2008 23:45

normalne nabehnes na ikonku nokia maps a stlacis tlacidlo ceruza resp. C ;)
cogito ergo sum...
Pay attention or pay the price...
*f*
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kopcak 29. 10. 2008 12:34

*f* píše:normalne nabehnes na ikonku nokia maps a stlacis tlacidlo ceruza resp. C ;)

:D omg to snad kazdej vi ze se takhle z menu mazat nic neda :D

.. ale uz neblbnete a poradte mi ;)
SDH Radkova Lhota * Nokia N97 mini CFW v.4.0F Hacked * HP Probook 4510s - WIN7 x64
kopcak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 29. 10. 2008 13:40

Přesně takhle se z menu odinstalovávaj aplikace. Ale Nokia Maps jsou součástí firmwaru, takže je smazat nemůžeš. Můžeš jejich ikonku odklidit do nějaké zasunuté části menu, aby tě nedráždila...
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *f* 29. 10. 2008 14:16

kopcak: a skusal si to tak?
cogito ergo sum...
Pay attention or pay the price...
*f*
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků