Nokia E51 - obecná diskuze + FAQ

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kniter 25. 3. 2010 16:42

Odblokovat v servise, alebo prehrat software cez phoenix.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirosPikos 14. 4. 2010 18:23

Zdravím,

provedl jsem změnu product code a nainstaloval poslední FW. Vše v naprostém pořádku. Otázka jestli to za to stálo.

Všechno co potřebuju funguje, jen bych rád dostal do složky C:/private jednu další složku a v ní soubor. Chápu to dobře, že abych to dokázal, musím mít hack, který na tuto vrezi FW není?

Pak mě napadlo, upravit nějak instalační soubor *.sis který evidentně něco do private nahrává a já bych mu podstrčil, to co potřebuju já. Je to možné? Zkoušel jsem to, ale nedařilo se mi. Zkoušel jsem to přes aplikaci ExtSis, kde jsem rozbalil sis do složky, přidal do ní co jsem potřeboval a uložil zpátky do sis se všemi původními identifikátory. Ale nahlásí to při instalaci chybu. Chyba v certifikátu není.

Prosím odpovědi pište spíš na mail a nebo obojí... díky
MirosPikos
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr73 16. 4. 2010 12:32

@MirosPikos: .sis soubor si muzes upravit jak pises, ale pokud nemas hack telefonu, musis tu instalacku po uprave podepsat vlastnim certifikatem.
Kapr73
Junior

Odeslat příspěvekod MirosPikos 16. 4. 2010 13:08

Ano vím, certifikát mám vlastní (OPDA) který na jiných instalačkách bez problémů funguje. Takže v certifikátu problém není.

Problém je v tom, že mi nejde implantovat do instalačního souboru složku s jedním souborem, která by se nahrála do složky "private".
MirosPikos
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 16. 4. 2010 16:14

MirosPikos

Pokud jsi nahral fw 400.34.011 tak ten jde spolehlive h@cknout pomoci Phoenix nebo JAF, mimochodem je uz novejsi fw 410.34.001 tusim ..
Pokud mas svuj vlastni certifikat, muzes si podepisovat app a instalovat je. Ale nektere aplikace pri instalaci vyzaduji pristup do systemovych adresaru, kam se nedostanes, pokud nemas telefon h@cknuty. Proto ti to nejde, do instalacky muzes podhazovat co chces, ale bez h@cku to tam nedostanes. Pro ilustraci jeden priklad, ActiveFile jsou tri druhy, a ten, ktery ma po nainstalovani pristup prave do systemovych adresaru proste nenainstalujes, i kdyz si ho podepises vlastnim certifikatem.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirosPikos 16. 4. 2010 18:21

Sentry:

Dík za info. Už v tom začínám mít jasno. Ale stejně je mi to divné, protože instalačka, která funguje, evidentně nahrává něco co C:\Private, tak sem si říkal, že když tomu podsunu další složku do složky private, že to bude klapat.

Mohl bys mi hodit případně nějakej odkaz, kde se řeší to hacknutí firmwaru 400.34.011?

Jinak ten firmware jak si zmiňoval, asi ještě Nokia Updater nebere, vzhledem k tomu, že jsem update dělal předevčírem a mam 400.34.011
MirosPikos
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 16. 4. 2010 18:38

Sentry: Kde si prisiel k tomuto FW 410.34.001 a co nove prinasa??
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirosPikos 17. 4. 2010 07:07

Ale nic moc nového nepřináší... celkem zbytečné přecházet. Jen mě mrzí, že předchozí nelze h@acknout nějak jednodušeji jako dřív, třeba přes HelloOX nebo jiné utilitky.

Použij google, nalezneš téme, kde se o nový FW hovoří a je tam i návod...
Naposledy upravil Kniter dne 17. 4. 2010 09:19, celkově upraveno 1
Důvod: Odstranena zbytocna citacia a link na warez forum
MirosPikos
Junior

Odeslat příspěvekod jeniceek 19. 4. 2010 22:45

Zdrawim, dnes sem si nainstaloval novy firmware verze 410.34.001 a neak me nejde nastavit vyzvaneni, kdyz najedu do nastaveni-obecné-prizpusobeni-tony tak mam na výběr jenom stahnout,vypnout a výchozí , a to u vsech polozek (volani, SMS, budik ...)je chyba jenom u me nebo to dela jeste nekomu?pripadne nevite jak to naprasvit??
diky
jeniceek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirosPikos 20. 4. 2010 08:00

Tak E51 lze už aktualizovat na nový FW 410.34.001 přes NSU. Už je i nějakej hack přes JAF, ale nějak mi to neni 100% jasné jak se na to má jít, proto raději nechávám starý nehackovaný 400... fw. Nechce to někdo kompletně rozepsat, plus přiložit potřebné downloady?

Mám NaviFirm a stáhl jsem si už poslední FW, ale chtěl bych ještě přímý link na patchovaný soubor.

Díky
MirosPikos
Junior

Odeslat příspěvekod ego42 21. 4. 2010 17:06

@jeniceek: Máš na kartě víc muziky, než E51 zvládne pobrat. Nahraj si vyzvánění do paměti telefonu a před před jeho nastavením dočasně vyndej paměťovku. Pokud nemáš telefon zabordelenej rezidentníma aplikacema, mohlo by stačit jenom ho před volbou vyzvánění restartovat, aby se uvlonilo co nejvíc paměti.
ego42
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 22. 4. 2010 21:37

Novej firmware je dostupný třeba pro PC 0560263. Už zhruba měsíc ho mám v počítači, ale ještě sem E51 nevyndal ze šuplíku :-) Zásadní změny se nekonají, týká se to jen vylepšení stability telefonu a drobné opravy v emailu. Bližší info v přiloženém souboru nejsou.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jeniceek 22. 4. 2010 22:47

to ego42 : dik moc, pomohlo to.Zajimave bylo ze gdys sem skousel zmenit vyzvaneni primo pro profil ( nastroje - profily ) tak to pro jednotlive profily seznam skladeb nacetlo, ale steine tam nebyly vsechny potrebne nastaveni vyzvaneni ( napr budik, ten vychozi pipkot me sel po dvou dnech pekne na nervy :-D ).
jeniceek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avalagne 30. 4. 2010 07:55

Zdravím všechny, mám dotaz ohledně celkové zálohy zpráv... Ukládám je do telefonu... Jde to přes Nokia PC Suite, případně Nokia Ovi Suite?

// Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc - přestali mi fungovat vibrace... Je možný, že se stalo něco s firmwarem nebo to mám poslat rovnou na reklamaci?

Díky za odpověď.
avalagne
Junior

Odeslat příspěvekod jaydoo 30. 4. 2010 10:09

a máš ich zapnuté ?
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků