Nokia E51 - obecná diskuze + FAQ

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod tyrian 28. 1. 2009 14:43

Palidzi: Alarm manager funguje dobře, díky za tip
tyrian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dexterqo 28. 1. 2009 19:38

Zdravim, vlastnim tento telefon, a nemozem najst nikde pocitadlo sprav..
V starych nokiach to bylo, v E51 to neni ? alebo to len nemozem nikde najst ?
Dik za odpoved.. :-)
Intel DualCore E2180 2.0@3.2Ghz, AC Freezer 7 Pro, ASUS P35 P5K/EPU, 2x1GB Corsair TWIN2X DDR2 800@962MHz, WD 250GB, Samsung 250GB, SAPPHIRE Radeon HD 3870 512MB DDR4 775/1070@855/1200MHz (GPU/Memory), 520W.
Dexterqo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Palidzi 28. 1. 2009 20:25

E51 Black Steel | fw 220.34.37 | microSD 2GB A-data

les cloveku predchadza, pust ho nasleduje.
Palidzi
Junior

Odeslat příspěvekod Clive_ 28. 1. 2009 22:05

prosim Vas

viete mi napisat aka velkost torxu je pouzita na uchytenie krytu v E51?

chcem by som rozobrat phone a neviem presne, kde mozem takuto sadu kupit?

dakujem
Clive_
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 1. 2009 02:32

Měl by to být Torx 6
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jolly.cz 29. 1. 2009 08:03

seterwohipikule píše:Prohlížeč - vestavěný prohlížeč. Pokud ho z nějakého důvodu nechceš, tak Opera Mobile, Opera mini
Kecálek - tady máš přehled klientů

Na Nokia E51 není podporována Opera Mobile...
Nokia E51 FW 200.34.36 + 2GB San Disc + Nokia LD-3W + Calypso BT + O2 Go Standard + IVM
Jolly.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Clive_ 29. 1. 2009 10:03

prosim Vas, ako najrychlejsie a najlahsie podpisem nejaku applikaciu?
Clive_
Junior

Odeslat příspěvekod foxik001 29. 1. 2009 12:34

KAMAK píše: Příspěvek je na straně 64 na tomto fóru - týká se spotřeby resp. výdrže baterie kolem 42hodin a cyklického průběhu spotřeby v programu Nokia Enefgy profil

Telefon mám téměř rok a je to supr telefon. Nemůžu si na něj stěžovat. Výdrž baterie se po začáteční euforii ustalila na 3 - 4 dnech. (ze začátku se muselo všechno vyzkoušet - klasika).

Před vánoci jsem si pořídil GPS modul (Nokia LD-3W) a nahrál aplikaci Garmin mobile XT. A zase ta euforie pořád všechno zkoušet všude se nachat navigovat znáte to. Takže výdrž šla rapidně zase dolů. Nic nenasvětšovalo na nějaký problém.

Zkrátka za nějakou dobu přešla euforie (asi po měsíci) a ze začátku mi nijak nepřišlo, že docela často nabíjím. Proto jsem si začal vést přehled, kdy nabíjím a jak mi dlouho vydrží mobil. Vyšlo mi spotřeba ať jsem mobil sebemíň používal, tak se pohybovala od 35 do 45hodin v provozu. Protože jsem ale z mobilem pracoval, tak vetšinou jsem na nabíječku dávál každý den před spaním a ráno jsem jej odpojil a večer znova. Dřív to bylo co dva nebo tři dny.

V softu Energy profil jsem měl navíc podobný cyklický průběh spotřeby energie.

Musím podotknout, že firmware jsem měl aktuální pro Vodafone 200...
Pro řešení problému jsem změnil PC a přeinstaloval firmware na 220... spotřeba se nezlepšila.

Tak jsem začal přemýšlet a napadla mě myšlenka, že by to mohlo být tím Garminem. Garmin XT je nainstalovaný v mobilu do paměti, ale mapy jsou na paměťovce (používám mSD SanDisk 2GB)
Mapy jsem zazálohoval na disk do notebooku.

Po této úpravě se výdrž skokově zlepšila a to co předtím bylo 35-45 hodin tak teď se zvýšila na 65-80 hodin, a při normálním používání je výdrž kolem 40-60hodin což je absolutně dostačující pro moji potřebu.

Podle mého názoru pokud nainstalujeme soft na paměťovou kartu tak si mobil neustále ověřuje spojení a tím se vybíjí. Já všechen soft instaliji do telefonu. Mapy by se mi tam ale nevešly. Takže je dám na samostatnou kartu a tu dám do telefonu jen, když budu potřebovat navigovat.
Ještě mě tak napadá různá zvonění (mp3) mám taky na kartě. Jestli by to mělo taky vliv, kdybych těch par songů nahrál taky do paměti telefonu, aby to nemuselo přistupovat na mSD kartu.

V každém případě se i ten cyklický průběh spotřeby v Power profilu změnil a již není tak cyklický. Pokud mám telefon mimo signál tak je patrné, že telefon pravidelně signál hledá a aktuální spotřeba stoupne z 0,04A (vyplí displey) respektive 0,09A (zaplý displey) na 0,15A a to se pravidelně opakuje každých cca 20s. Jednotka "A" určitě neznamená Ampér.
E51 black fw. 300.34.56, mSD 2GB, GPS modul LD-3W + Garmin Mobile XT
foxik001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uku 29. 1. 2009 16:29

Diky za zajimavou odpoved, mozna to tim bude... Garmina mam taky a nainstaloval jsem ho i synovci a mame totozne problemy a vydrzi, naopak bratr ho nema a telefon opravdu drzi...

Zkusim asi nainstalovat jen TomToma, pak jen Garmina, pak oboji a uvidim... :-)
E51 Black Steel (fw 200.34.36) + microSDhc 8GB SanDisc + Evolve goTraxx
uku
Junior

Odeslat příspěvekod KAMAK 29. 1. 2009 17:44

:D Fantázia, odinštaloval som Garmina a spotreba klesla hneď trvale na 0,04W bez nejakého cyklického opakovania vyššej spotreby. :-D !!
Obrázek :tleskani

:idea: Takže to nie je novým firmwarom ale presne tak ako bolo popísané vyššie. Dík za tento výskum a spoznanie príčiny vybíjania batérie :idea:
Radšej užívať život, ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy.
KAMAK
Junior

Odeslat příspěvekod Duri_Boss 29. 1. 2009 20:39

KAMAK píše: Takže to nie je novým firmwarom ale presne tak ako bolo popísané vyššie. Dík za tento výskum a spoznanie príčiny vybíjania batérie :idea:

Chyba :pozor je to firmwarom, ja garmin naistalovany nemam a mam po nahodeni noveho FW o DOST vecsiu spotrebu..
E51 Black | fw 220.34.37 | microSDhc 4GB Kingston
Duri_Boss
Junior

Odeslat příspěvekod uku 30. 1. 2009 00:13

na
Kód: Vybrat vše
odkaz odporoval pravidlům fóra a byl proto odstraněn
jsem našel toto:

od ZeKe v úte led 27, 2009 12:34 am
Zelych:
Smazat z karty (ve ctecce treba..) Cardruner.dll z adresare "X:/sys/bin/
Krom toho, ze to po vlozeni karty nabizi spusteni ty Appz, tak proces "tsrautostart.exe" taky prej hodne zere baterku:
---
Another potential battery killer....
A bit of google research shows Garmin XT runs a process called tsrautostart.exe that can cause significant battery drain. The process loads as soon as the SD card on which Garmin is installed is loaded. Check your enegery profiler idle levels with the SD card inserted and with it ejected."

"It is true, GarminXt is battery killer. There is a hiden process that works even when Garmin is closed. Mine battery lasted 2 days with it but without it it last fantastic 6 days(GSM, with little or no wlan and GPS)."

"Is there any chance to find and kill that process? I suppose there might be a "process killer" utility suitable for that."

"yes - you can do two things:
1. delete cardrunner.dll (for memory its in the sys/bin dir on your SD card). this will stop tsrautostart.exe starting up every time the phone is restarted or the SD card is re-inserted or re-detected.
2. install jbak taskman (free and great little app) and use it to kill tsrautostart.exe
each time you finish using garmin xt.....and say hello to 2-3 times more battery life"

vyzkouším a uvidím...
uku
Junior

Odeslat příspěvekod uku 30. 1. 2009 00:14

Nikdo nic? :-(

...používá někdo na zálohování kalendáře PC Nokia Suite? Potřeboval by jsem vyzkoušet, zda vám na rozdíl ode mne funguje.
Příklad:
1) zazálohuji kalendář (je celkem jedno jestli samostatně nebo i s dalšími částmi) - objeví se mi hláška o zazálohování (vč. počtu záznamů v kalendáři)
2) vymažu z telefonu nějaký záznam
3) obnovím ze zálohy a telefon si řekne o restart a po potvrzení znovu naběhne
výsledek - 0
vymazaná data chybějí i nadále...
zkoušel jsem různé verze PC Nokia Suite - nyní 7.1.18.0
díky
uku
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 30. 1. 2009 08:18

Ja taky nemel garmina a vydrz urco stoupla. Jinak instaloval jsem vse do pameti tel, po preflesovani na novy FW mi se vse stratilo, ale pamet zustala plna.... Mel sem tam hl, temata a tak. nevite kde se nachazi? v odinstalaci uz je nemam, a chcu se jich zbavit.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Junior

Odeslat příspěvekod vlada.vlada 30. 1. 2009 09:49

Poradí mi někdo kde sehnat více motivu,spořičů a tapet do E51?Zdarma.Díky
vlada.vlada
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka