Nokia 6300: Windows nerozpoznají připojený telefon

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MikeFK 7. 11. 2007 16:33

caute, koupil jsem si nokii 6300 a nasledovalo par marnych pokusu o pripojeni k pc pres USB kabel. mam winXP pro, jestli to hraje nejakou roli. vzdy, kdyz pripojim telefon a chci ho vyhledat pomoci nokia PC suite, objevi se vpravo dole bublina : "Jedno ze zarizeni USB nepracuje spravne a system windows jej nerozpoznal" muzete mi prosim nekdo poradit co s tim?? predem diky...

//Radek E.: upraven název vlákna.
MikeFK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 7. 11. 2007 19:14

Jedna moznost je ze po vlozeni usb kabla do pc na telefone vyberes ukladanie dat a budes moct spravovat subory na karte cez win explorera. Tel sa potom chova ako citacka karty. Druha moznost je ze vyberes v telefone po zasunuti usb predvoleny rezim a zapnes pc suite. Do 10sek. by sa malo zobrazit tel.pripojeny. Ak toto nefunguje a pise ze to nepracuje spravne tak skus odinstalovat a znovu nainstalovat pc suite a pri instalacii nepripajaj fon k pc. Ono to instaluje na viac krat najprv suite ktore uz bude otvarat okno ale mozno si nenainstaloval drivery. Ono to po nainstalovani este hlada dalsie ovladace a instaluje. Potom pc restartni. Ak to nenavrhne samo.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeFK 7. 11. 2007 20:41

vsechno uz jsem zkusil.... este me tak napada, nemam originalni kabel od Nokie, mohl by to byt problem??
MikeFK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 7. 11. 2007 20:54

Aj taky problem s kablom som zazil na vlastnej kozi. Kabel k inemu fonu uz neviem ako sa volal ale mal rovnako pinov v pop-porte a tiez nerozpoznal hardver. Mas aky DKU2,to mam ja na 6230i a 6288 a funguje aj DK aj CA na oboch fonoch . I ked oba kable pise po pripojeni 6230i nekompatibilny fon. Lebo ovladace su k 6288 ale funguju oba fony. Dokonca 6230i aj modem. Co mam na 6288 chybu.CA...kolko mas? 53, neviem aky podporuje tento fon. V pc suite napovede by si mal najst doporuceny kabel. Mozes vyskusat bluetooth.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 7. 11. 2007 21:04

Nokia 6300 nema pop-port ale miniUSB, original kabel k tomuto mobilu je Nokia DKE-2.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeFK 7. 11. 2007 21:41

panove tak to vypada ze je chyba na strane PC. menil jsem kabel nic nepomohlo, porad stejna hlaska. zkusim preinstalovat system a pak se uvidi.napada vas jeste nejaka moznost co bych mohl zkusit?? jestli to neposlape tak ho slisuju do kulicky a zahodim:D ale i tak diky za snahu
Mike
MikeFK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 8. 11. 2007 07:20

Kedze ma kabel miniusb tak tam by originalita nemala hrat velku ulohu. Ten popport bola len moja situacia. Pre ostatnych. A naviac som zabudol ze ma mini usb. Dik redmond
Teda skus este v pc v spravcovi zariadeni pozret co nefunguje prip aktualiz ovladace alebo pruvodce pridanim hardveru alebo obnova nadstaveni pc. Radsej skusit vsetko a preinstal cely os az nakoniec. A ja som mal este 1 problem: v pc mam vpredu 2ks usb a mobil fungoval len v jednom. Ci zly kontakt.Fotak fungoval v oboch.Skus este v usb v zadu na pc. Teraz mi funguje uz vsetko ale os mam preinstalovany neviem ci to bolo tym.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxalfxx 8. 11. 2007 09:57

Jelikoz ma tento telefon miniUSB konektor s podporou USB Mass Storage, tak ho muzes zkusit pripojit u nekoho jineho v PC, jakymkoli miniUSB kabelem a telefon se musi ve WinXP normal pripojit jako novy disk, max bube chtit ovladac, stejne jako nejaky fotak.
Mozna se ti v PC ovladac poskodil pri instalaci PC Suite. Nepises, jestli ti v tom USB funguje jine zarizeni.

MikeFK píše:...jestli to neposlape tak ho slisuju do kulicky a zahodim :D ..

Kdyztak ho nelisuj a jen zahod a napis kam, par lidi by se tam urcite seslo :lol: :lol: :lol:
5110 :arrow: 6210 :arrow: 6310i :arrow: 6300
xxalfxx
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků