Jak funguje automatická aktualizace času?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod babca 15. 8. 2005 15:29

Jak funguje automatická aktualizace času na Nokiích?

Klasická položka Menu - Nastavení - Nastavení času a data - poslední položka: Aut. aktualizace data a času.

Kdy se čas nastaví? Při přihlášení k síti?

Pokud to záleží na síti, podporují to u nás operátoři?

Mám oskafone...

Tip redakce: Změna času v roce 2018
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod suah 15. 8. 2005 17:34

Podla mna by to mala byt aktualizacia casu, ked prechadzas do ineho casoveho pasma, ale neviem ako to funguje, lebo na Ukrajinu sa mi ist nechce a na zapad je to dalsie casove pasmo tak daleko...
suah
Junior

Odeslat příspěvekod mickaelb 15. 8. 2005 17:38

suah: staci do recka ;), no ale jednou sem mel rano na displeyi: potrvdit auktualizaci casu :-o ale to uz je tri roky, to bylo jeste na 3310 ;)
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod syky02 17. 8. 2005 09:14

mickaelb: To byla změna času z letního na zimní, nebo naopak. já celkem jezdím do zahraničí a telefon mi vždycky řekne že jsem překročil časové pásmo a jestli potvrzuju změnu času... Ale řídí se jen podle toho kolik máte čas nastavenej vy, protože čas posouvá po hodinách + nebo - , ale automaticky ho neseřizuje jako klasický radiobudíky,...
Let's Go Jump It!
syky02
Junior

Odeslat příspěvekod mickaelb 17. 8. 2005 09:20

syky02: Praveze letni ani zimni cas se nemenil...od te doby jsem to ale nezazil ;)
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AiR 17. 8. 2005 09:40

AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 17. 8. 2005 14:34

Jeden kamos si to nastavil a dopadlo to tak, ze v seznamu mu zbylo jen jedno jmeno a nemohl se dostat k SMSkam.
M.
Expert

Odeslat příspěvekod suah 17. 8. 2005 14:48

M. píše:Jeden kamos si to nastavil a dopadlo to tak, ze v seznamu mu zbylo jen jedno jmeno a nemohl se dostat k SMSkam.

no neviem ci to bude zrovna tym
suah
Junior

Odeslat příspěvekod babca 19. 8. 2005 21:15

Jak tak ctu tak nejlip mit v nastaveni zaply automaticky aktualizovat cas, mit Oskara (Oskafone:-) a behem pripojeni k netu pres GPRS/EDGE se cas aktualizuje...

Jeste to vyzkouset...
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod babca 23. 8. 2005 21:20

Zkosueli jste to uz nekdo? Nechce se mi uracet penize... :-))
babca
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 24. 8. 2005 07:11

babca píše:Zkosueli jste to uz nekdo? Nechce se mi uracet penize... :-))

Nemusis nic utracet, je to funkce na synchronizaci casu mistni siti tj. pripojenim telefonu k prislusne BTS, zkousel jsem to, ale nijak presny cas to nenastavuje, pravdepodobne to bude jine u kazde BTS
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 24. 8. 2005 09:32

Ja kdyz to mam zaply, tak mam cas presnej jako podle internetu (teletextu), takze na tom asi neco bude.
Defaultne to bylo vyply a to jsem mel kazdou chvili rozhozeny (spomalovalo se to).
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 24. 8. 2005 09:47

Mobil-man píše:Ja kdyz to mam zaply, tak mam cas presnej jako podle internetu (teletextu), takze na tom asi neco bude.
Defaultne to bylo vyply a to jsem mel kazdou chvili rozhozeny (spomalovalo se to).

je to mozne, ja to zkusil na chvili zapnout u rodicu a v tu chvili tam ten cas oproti televizi byl rozdilny o nekolik vterin
Honor 8 Premium - 4GB/64GB
FRD-L19C432B521 (8.0.0.521)
Sentry
Junior

Odeslat příspěvekod babca 24. 8. 2005 11:38

Zvlastni...

No, zkusim si prestavit cas na nejakou blbost a zapnout autonastaveni...

Uvidim co to udela...
babca
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 25. 8. 2005 07:46

babca píše:Zvlastni...

No, zkusim si prestavit cas na nejakou blbost a zapnout autonastaveni...

Uvidim co to udela...

Tak jsem to mel necelych 24 hodin zapnuty a dneska jsem to musel vypnout, protoze jsem mel nastavene datum o jeden den navic, nevim jak je to mozne, ale uz to pokouset nebudu ...
Honor 8 Premium - 4GB/64GB
FRD-L19C432B521 (8.0.0.521)
Sentry
Junior

Další stránka