Nalezená Nokia: co udělat, abych ji mohl používat?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.
Jak se zachováte při nálezu mobilního telefonu?
Nebudu si jej všímat, vlastní telefon mi stačí 1 %  1%  [ 1 ]
Pokusím se ho zpeněžit v bazaru 10 %  10%  [ 10 ]
O vrácení vůbec neuvažuji, začnu jej používat nebo věnuji někomu blízkému 25 %  25%  [ 25 ]
Když se dostanu k adresáři, možná někomu zavolám 23 %  23%  [ 23 ]
Když se dostanu k adresáři, budu shánět majitele tak dlouho, až jej najdu 33 %  33%  [ 33 ]
Odevzdám jej na policii 5 %  5%  [ 5 ]
Věnuji bezdomovci 2 %  2%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 99

Odeslat příspěvekod Pade 23. 7. 2007 20:37

ten clovek mohol dostat ten telefon ako darcek... alebo nan setril niekolko mesiacov... a rozhodne mu neprajem aby o ten mobil prisiel, takze snazit sa dopatrat majitela prosim, a odovzdat mu ho... :wink:
Pade
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek E. 23. 7. 2007 20:52

Nebo mohl být telefon také rodinným dědictvím, že :wink: Diskuze začíná být trochu přitažená za vlasy.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kujon 23. 7. 2007 21:05

Nevím co znamená "pezink" :) Každop. záleží na tom kde si ten mobil našel, jestli v autobuse, nebo na nějakém podobném místě, tak bych ho samozřejmě vrátil. Jestli na ulici kde denně projde milion lidí a prakticky není šance dohledat majitele, tak bych si ho asi nechal. Na policii bych s tím asi nešel, přeci jen to není auto.

A vystopovaní mobilu dle IMEI se, pokud se nemýlím, dá zabránit použitím SIM jiného operátora než té, která v mobilu byla. tim nechci navádět k loupení, jen ti radím aby ses vyhnul problémům s policíí a vysvětlováním, v případě že se ho rozhodněš používat.

Každopádně je to na tobě :)

//matho83: Pezinok je okresné mesto na juhozápade Slovenska v Bratislavskom kraji. http://sk.wikipedia.org/wiki/Pezinok vid http://www.majstri.sk/images/mapa_Pezinok-big.jpg
kujon
Junior

Odeslat příspěvekod Well-being 23. 7. 2007 21:10

Oceňuji ty, kteří hledají cestu, jak nalezený mobil vrátit. Naopak jsem znechucen těmi, kteří spekulují, jak cizí majetek využít.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior

Odeslat příspěvekod radoslavdz 23. 7. 2007 21:13

je to asi 350 km od mojho domova a nasiel som ho na lavicke v meste kde som sedel mam ho tam ist vratit :tleskani
radoslavdz
Junior

Odeslat příspěvekod Saker 23. 7. 2007 21:55

No, zalezi co to je za telefon, ak je novsi moze mat kontakty v telefone a nie na simke a to by sa uz dalo trochu dohladat.

K tomu vyhladavaniu cez operatorov a prihlasenie sa do siete, neviem, nastastie som to este nemusel riesit ale pocul som ze zdaleka nie kazdemu ten mobil takto zacnu hladat...
Saker
Junior

Odeslat příspěvekod Nulda 23. 7. 2007 22:13

redmond píše:to: Nulda
to je uplne jedno ze ho nasiel. Ako som pisal ak majitel ohlasil kradez, ci ho uz stratil alebo nie ....

No nevím, pokud jsem kopyto a telefon ztratím tak to nebudu přeci
hlásit jako krádež, pokud mně oloupí tak je to věc jiná...jak píšeš.
Jen pro zajímavost: Kdysi mi ukradli v práci founa (N 6510 cca 3 měsíce
stará, cena v té době 10 000.- kč). Já vůl ho nechal v tašce na dílně, bylo to na noční, takže pouze 5 lidí v práci. Mistr zavolal PČR, já jsem byl proti.
No abych to zkrátil. Pouze řekli, že to nebylo odcizený přes zámek tzn.
dílna nebyla zamčená a jediný co mi můžou poradit je okouknout bazary.
Dobrá rada nad zlato. Takže pokud najdu mobil já a bude stát za to, mám zase načas vystaráno a ušetřený prachy za novej. Toť vše. :mrgreen:
Do ženský a do melounu nevidíš...
Nulda
Junior

Odeslat příspěvekod xxalfxx 24. 7. 2007 00:05

radoslavdz píše::tleskani :tleskani :tleskani dakujem vam za uzastne rady nemam tak nahodou dat inzerat nasiel som telefon kto stratil nech mi hned zavola chcem ho vratit bolo by super keby sa niekto prihlasil ze a isto sa prihlasi pravy majitel ked som ho nasiel v pezinku a byvam v kosiciach ste uzastny dakujem :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani-/quote]
Jestli chces rady, tak musis napsat co je to za Nokii a na jakyho operatora byla karta. Pokud vim tak Eurotel(v CR, dnes uz O2) je schopen telefon zablokovat, ze uz si z nej s Eurotelem nezavolas.

Pokud u tebe zazvoni Policie, tak ho proste vratis, reknes zes ho nasel na lavicce a bude to tvrzeni proti tvrzeni, zes mu ho neukradl.
Nebo ho muzes vratit, pokud v telefonu nejdes nejaka cisla(jako ja, byl tam Oskar, PIN standart 1234).

Nepises, jestli jsi ho uz zkusil zapnout se svou kartou. Muze vyzadovat kod telefonu, tak zkusit standart 12345, ale jen jednou, po 3 spatnych pokusech tlf nebude urcity cas brat ani dobry kod :( , zalezi co to je za typ Nokie. Kod se da zjistit u nekoho na kabelu, nebo je nekde na netu kalkulacka na Master security kod, zase zalezi co to je za Nokii.

Radek E. píše: ... :wink: Diskuze začíná být trochu přitažená za vlasy. /quote]

Souhlasim, nejak se to ubira jinym smerem :shock:
5110 :arrow: 6210 :arrow: 6310i :arrow: 6300
xxalfxx
Junior

Odeslat příspěvekod jege 24. 7. 2007 00:33

Pade píše:radoslav, pekne ten mobil vráť, alebo ob]si ho nechaj a vzdaj sa svojho, tak že ho necháš na ulicii/b]

Bingo! Super rada! :mrgreen:

radoslavdz píše:je to asi 350 km od mojho domova a nasiel som ho na lavicke v meste kde som sedel mam ho tam ist vratit :tleskani-/quote]

Fakt k popukani! Az neco ztratis ty, to se teprve nasmejes! :pozor2

Saker píše:No, zalezi co to je za telefon, ak je novsi moze mat kontakty v telefone a nie na simke a to by sa uz dalo trochu dohladat.

A to tohle je fakt super napad, uz nekolikrat jsem premyslel, jak nalezeny telefon "udrzet pri zivote", popripade jak najit majitele jiz vypnuteho telefonu s aktivnim PINem, asle toto mne nenapadlo. Proste a genialni! :tleskani
jege
Junior

Odeslat příspěvekod tomcat999 24. 7. 2007 07:11

Nevim co tu řešíte, mobil se snad vrací, stejně jako cokoliv jiného, ať už auto, letadlo, nebo foťák :oboze Nestačilo by s tou zablok. sim zajít do prodejny? pak by to snad zjistili(pokud to nejni předplacenka)
tomcat999
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 24. 7. 2007 07:34

kujon píše:A vystopovaní mobilu dle IMEI se, pokud se nemýlím, dá zabránit použitím SIM jiného operátora než té, která v mobilu byla. tim nechci navádět k loupení, jen ti radím aby ses vyhnul problémům s policíí a vysvětlováním, v případě že se ho rozhodněš používat.e/quote]

Nie nemas pravdu, IMEI je v mobile nie na SIM karte (neda sa zmenit) a odosiela sa do siete operatora. Ked zmenis SIM nic sa tym nezmeni akurat IMEI posiela do inej siete. Vyhnut sa tomu da iba pobytom v zahranicii kde na miestnych operatorov nema tunajsia vykonna moc kompetencie.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 24. 7. 2007 08:04

Já bych se určitě pokusila (pokud jsou nějaké kontakty uloženy v telefonu), zavolat na některé číslo popř. rozeslat pár SMS. Pokud ten tel stojí za to nebo tam má původní majitel uloženy důležité data, čísla atd. tak si pro něho přijede i 400 km.
Já osobně telefon ještě neztratila, ani mi nebyl ukraden ale kdyby byl tak mě asi klepne, protože v telefonu mám spoustu věcí.
Naco bych tam couvala, když můžu zajet popředu :-)

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO
Mischelinka.OK
Junior

Odeslat příspěvekod ARS 24. 7. 2007 08:17

Dopustas sa trestneho činu /alebo len priestupku? nie som si istý/ Zadržiavania cudzej veci.
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák

Odeslat příspěvekod Muchapuk 24. 7. 2007 08:18

Ja som tiez nasiel vlete telefon vypadnuty na ulici chvilu som pockal kym sa spameta display a volal som ze komu chyba nakoniec to bol jedneho suseda a este aj ktomu z nasej ulici bol stastny a rad ked ho dostal naspet Takze AK MAS TO SRDCE TAK ZACNI HLADAT MAJITELA ALEBO MAJITELKU MOZNO TO BUDE PEKNA KOCKA KTORA TERAZ ZANIM SMUTI A SA TI NALEZITE ODMENI ;) SVEDOMIE JE SVEDOMIE NEMUSIME BYT TAKY AKO OSTATNY MOZME BYT LEPSI
Muchapuk
Junior

Odeslat příspěvekod Saker 24. 7. 2007 10:19

Tak na inom portale som sa docital v otazkach na policiu, ze podla IMEI v spolupraci s operatormi vyhladavaju telefony a este toto:

"Používanie kradnutého mobilného telefónu možno za určitých okolností hodnotiť aj ako spáchanie trestného činu podielnictva podľa § 251 Trestného zákona alebo ako trestný čin zatajenia veci § 254 Trestného zákona /ako to bolo aj v prípade medializovaného prípadu, ktorý mal spáchať jeden z finalistov Superstar/."

Takze ak nahlasim kradez mali by to riesit nejako takto, ale co ak clovek telefon strati :?:
Mal by nahlasit aj tak kradez aby to policia hladala, alebo oznami stratu a policia to skusi cez operatorov najst aj tak, hmm :hm
Saker
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka