Nokia 6110 Navigator

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martann 4. 10. 2007 15:48

No já si na klávesnici zvyk celkem rychle. Dřív jsem měl 5500, tak jsem měl spíš problém s materiálem než s velikostí či "naplácnutím" na displej. A velikost displeje je tudíž v porovnání s 5500 výhra.
martann
Junior

Odeslat příspěvekod Outlook 5. 10. 2007 23:04

Mimochodem, neměl jsi v ruce N95? Nemám možnost vyzkoušet si 6110, ale podařilo se mi získat na chvíli N95ku. Zajímalo by mě, jestli se s ní může systémově (rychlost a členění aplikací atd.) Navigátor srovnat, aneb jestli si ted vlastně zkouším Navigátora s o centimetr větším displejem.
Outlook
Junior

Odeslat příspěvekod martann 6. 10. 2007 19:55

Bohužel, N95 se mi k ruce zatím nedostala a v nejbližší době ani nejspíš nedostane.
martann
Junior

Odeslat příspěvekod Outlook 6. 10. 2007 23:15

Mno hele bud skoro rad, mmntalne ti z ni odepisuji a musim rict, ze je to zatracene navykova masinka.

Ale zpet k tematu - koukal jsem se do specifikaci a nka me tezce prekvapila tim, ze ma papirove veci vydrz nez navigator.

Mimochodem n6110 taky pri pretizeni aplikace na pozadi bez mrknuti hlasky zavira?

EDIT: Asi je to nezvyken, ale pri ovladani v zasunutem stavu mam pocit vykloubeneho palce, jaka je tva zkusenost ohledne ovladani navigatora?

Jinak fakt ti diky moc za veskerou pomoc, zkusenosti a postrehy. Moc mi pomahas pri vyberu..
Outlook
Junior

Odeslat příspěvekod martann 7. 10. 2007 16:08

Jo, ze začátku mi trošku vadilo "vykloubení" palce při ovládání telefonu v zavřeném stavu, ale teď už mi to vážně nepřijde.
A co se týká té N95, tak to jde mimo mě. Nepotřebuju nejnabitější telefon, kterej beztak nevyužiju a ani nejsem manager abych někomu něco dokazoval. Také mě u ní vadí navigační soft. U navigátoru je to plnohodnotné Route 66, ale u té N95 se snad musí ještě stahovat při každé navigaci mapy. Ale jestli se mýlím, tak mě opravte.
martann
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 7. 10. 2007 17:18

to: martann
tak ta opravim, navigacia v N95: na doplnenie map treba pripojit mobil k PC a cez net stiahnut mapy ktore si vyberies, potom ich uz mozes pouzivat bez tebou spominaneho stahovania. Pokial nevyjde aktualnejsia mapa uz nic nestahujes.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martann 7. 10. 2007 19:08

2 redmond: Díky... Ale myslím, že ty mapy tam jsou nějak časově omezeny, bo tak něco... Ale to je myslím fuk.
martann
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 7. 10. 2007 19:22

Plati sa licencia za plnohodnotnu navigaciu, mapy su zadarmo.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martann 7. 10. 2007 19:36

Což je u telefonu za 20k docela blbý. Nokia to ale asi bere tak, že když má člověk na na tak drahej telefon, tak má i na navigaci. Ale to už jsme o diskuzi jinde.
martann
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 20. 10. 2007 15:00

Mám menší problém se spojením PC a 6110 přes USB kabel. Používám PC Suite 6.84.10.4, Win XP. Spojením s E50 funguje bez problémů, ale při pokusu o spojení s 6110 mi instalace skončí na tomto chybovém hlášení :arrow:

Obrázek

Nevíte, co to znamená a jak to vyřešit :?:
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sejček 20. 10. 2007 15:31

Zdárek chtěl bych si taky pořídit 6110 mám taky par dotazu?
1) Nedají se používat tedy jiné mapy než Route66 ale abych nemusel mít externí GPS(jsem z vých čech a jak jsem tady pochopil je to u nás dost slabota)
2) Dá se u toho normálně přehrávat video ve formátu avi a difix a nedá se otočit displej?
3)Když budu mít kartu 512Mb a 2Gb tak mužu mít na jedný nahraný jen mapy a tak a používat ji jen při navigaci?
Díky
sejček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 20. 10. 2007 18:23

To sejček:
1) Dá se použít například aplikace Mapy (Smart2Go). Tato aplikace je zdarma a mapy rovněž. Více info zde: http://www.s60.cz/c/navigace/

2) Smartmovie umí přehrávat videa ve všech směrech - bez otočení nebo s otočením o 90° doleva či doprava.

3) Nechápu dotaz, ale mapy můžeš mít na kterékoliv.




Dotaz: byl by tady nějaký hodný majitel N6110 Navigatoru, co by mi uploadoval mapy ze standardní paměťovky? Ztratil jsem ji někde a nevím, kde Route66 mapy znovu stáhnout :(
Díky!
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojza_ 22. 10. 2007 06:28

koblih.jr :arrow: Ty mapy jsou na DVD, které máš v balení k tomuto mobilu. A odtud si je taky můžeš znovu nainstalovat.

Jinak co se týče mého předchozího problému a dotazu, tak doma mám nainstalované USB drivery pro E50 a instalace nových, pro 6110 skončila s výše uvedenou chybovou hláškou.

Připadalo mi divné, že bych nemohl mít na jednou PC víc mobilů, ale asi to tak bude. V práci jsem zkusil připojit 6110 k PC, kde sice PC Suite mám, ale bez nainstalovaných driverů pro E50 (používám BT) a všechno proběhlo bez problémů :?

Je to hodně divné a hloupé, ale je to tak - Podle mých zkušeností nelze na jednom PC používat dva smartphony pro připojení přes USB kabel.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek E. 22. 10. 2007 06:37

lojza_ píše:Je to hodně divné a hloupé, ale je to tak - Podle mých zkušeností nelze na jednom PC používat dva smartphony pro připojení přes USB kabel. /quote]

To bude hloupost, určitě nejsem sám, kdo připojí USB kabelem dva i více smartphonů.

Co vidíte v kartě Správce zařízení (Ovl. panely - Systém - Hardware) ve chvíli připojení na USB?

Vyhledal bych položku Wireless Comunication Devices (což je připojený telefon) a manuálně jí vnutil ovladač.
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojza_ 23. 10. 2007 06:35

Taky jsem si říkal, že je to divné, v PC Suite je možnost výběru mobilu v případě více připojených, takže s touto možností se počítá.

Co vidím ve Správci zařízení vám už bohužel neřeknu, protože to nebyl můj mobil a už jsem ho vrátil :?

Postup, který tu uvádíte je asi možné použít, ale přijde mi zvláštní, že samotná instalace končí chybovou hláškou, kterou chápu tak, že jednomu mobilu vadí druhý. No, ale to už je teď jedno :wink:
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků