Nokia 6230i - akumulator + dlzka nabijania

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod JurajN 27. 7. 2005 17:35

Zaujimalo by ma, ako dlho sa ma nabijat nova(cize z krabice prave vybalena) Nokia 6230i v prvom nabijacom cykle. A ci je ju PREDTYM nutne uplne vybit(ma asi 2 ciarky vybalena).

A kolko maju trvat dalsie nabijacie cykly.

Druha vec, aj napriek snad vhodnemu naformatovaniu baterie mi vydrzi maximalne 3 dni ale zvacsa iba 2 pri priemernom telefonovani? Je to normalne?
JurajN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mickaelb 27. 7. 2005 17:40

No ma se nabijet, dokud nebude nabita :-), tedy uplne, ze ti vydrzi tak malo je naprosto normalni ;)
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JurajN 27. 7. 2005 18:00

mickaelb píše:No ma se nabijet, dokud nebude nabita :-), tedy uplne, ze ti vydrzi tak malo je naprosto normalni ;)

No ale mna zaujima odhad v hodinach od niekoho kto do toho vidi(od materialovotechnologickeho hladiska galvanickych clankov az po skusenosti s X mobilmi). Je to 6/10/16 hodin? Mozem telefonu ublizit ak to prezeniem? Napr. 24 hodinovym prvym nabijanim.

Lebo telefon je nabity uz po mozno 3-4roch hodinach tak pochybujem ze tolko staci na formatovanie baterie.

A ze vydrzi 2 dni a je to normalne pri BEZNOM telefonovani(nepocuvanie radia/nefotenie atp.) sa mi zda dost malo, lebo ako chyba do na mm.cz UVEDENE nebolo - a to je podla mna CHYBA toho phonu a dost znacna.
JurajN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mickaelb 27. 7. 2005 18:03

No na formatovani staci podle me uplne vybit a uplne nabit, to provest asi 3x-4x a musi stacit. Pri foceni a zabave tak den. Myslim ze je v recenzi zmninema mala vydrz.
mickaelb
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tyrex 28. 7. 2005 07:23

no, mne prvni 4 nabiti vydrzela baterka cca 2-3 dny (vzdy sem ji nechal uplne vybit) a nabijení trvalo cca 2 hodiny (asi hodinu a 3/4) a pak sem ho nabil pomoci nabijecky k 6510, kde nabijeni trvalo pres 3 hodiny a telefon mi vydrzel asi 5 dnu pri beznem pouzivani...nyni ho nabijim zase original nabijeckou a drzi kolem 5ti dnu uplne v pohode a to pri cca 30 minutach hovoru, nejaky sms, par fotek, prenos pres BT a IR a nejaka ta mp3...proste spokojenost... :lol:
Tyrex
Junior