Jak na radio u N6610 bez headsetu?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Majsner 27. 7. 2005 02:24

Dobrý den. Neznáte někdo způsob, jakým lze obejít nutnost připojení headsetu pro poslech radia u Nokie 6610? Vím, že headset funguje i jako anténa, ale venku by to mohlo jít i bez ní, popř si nějaký ten "drátek" vyrobit. Někde jsem slyšel, že indikaci připojeného headsetu lze telefonu vnutit spojením některých dvou kontaktů na pop-portu... je na tom něco pravdy?
Děkuji za jakékoliv připomínky, náměty, popř adresy na stránky zabývající se "bastlením" s Nokiemi....
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas26 27. 7. 2005 07:21

Tak to nevím, ale existuje stojánek, do kterého se dá mobil "napichnout" a rádio pak hraje z reproduktoru...ale o propojení některých kontaktů na pop-portu jsem neslyšel
Nokia 3210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6230i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N82 + iPhone 8GB
lukas26
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave_1984 27. 7. 2005 08:15

Majsner píše:Dobrý den. Neznáte někdo způsob, jakým lze obejít nutnost připojení headsetu pro poslech radia u Nokie 6610? Vím, že headset funguje i jako anténa, ale venku by to mohlo jít i bez ní, popř si nějaký ten "drátek" vyrobit. Někde jsem slyšel, že indikaci připojeného headsetu lze telefonu vnutit spojením některých dvou kontaktů na pop-portu... je na tom něco pravdy?
Děkuji za jakékoliv připomínky, náměty, popř adresy na stránky zabývající se "bastlením" s Nokiemi....
Dave_1984
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Driver 27. 7. 2005 09:08

Majsner: tak ta nutnost připojení je tam především proto, že v tom kabelu od sluchátek je anténa pro rádio. Když to tam nepřipojíš, tak nic nechytíš. Jinak dalo by se to udělat tak, že bys zničil jednu HF sadu a to tak, že bys ustříh jen ten pop-port a to bys tam zastrčil a ono by to hrálo, ale se špatnym signálem.

lukas26: nokia music stand, stoji to cca 1700,- a je to docela velky a za tu cenu uz se da koupit lepsi radio. Ale tohle je dobry v tom, ze pres to muzes normalne telefonovat jako s hands free
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas26 27. 7. 2005 09:18

No dyť jasně, já jen, že tohle je jediná možnost o které vím, jak se dá poslouchat rádio bez nutnosti sluchátek...
A nebo jak říkáš, ustřihnout pop-port a šlahnout to tam bez sluchátek :D myslím, že zase tak špatný signál to mít nemusí, ale zkoušet to nebudu... :mrgreen:
Nokia 3210 -> Nokia 3310 -> Nokia 6610 -> Nokia 6230i -> Nokia N72 -> Nokia N73 -> Nokia N82 + iPhone 8GB
lukas26
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majsner 27. 7. 2005 12:50

Tak pro všechny:
Indikace připojeného headsetu v mobilu se dá "obejít" spojením prvních dvou kontaktů pop-portu. Anténa se dá připojit k některému z posledních tří kontaktů. Všechno s tím šlapalo OK, jen jsem zaboha nedokázal vymyslet nějaké řešení, při němž pro kvalitní poslech rádia nepotřebuji tři ruce. Vyřešil jsem to tak, že jsem si zakoupil nejlevnější headset (bondovku od CPA) za 139,-. Nejprve jsem ji chtěl obětovat a ustřihnout, ale pak jsem si uvědomil, že poslech ve sluchátku taky není úplně od věci (například v autobuse)... byť jen v jednom sluchátku, takže jsem si ji nechal celou. Až časem trochu "otrlím", zkusím to přebastlit na stereo (z nějakých starých sluchátek)....
Děkuji všem za snahu a za informace.
Na všechny uvedené skutečnosti jsem přišel zcela sám (prostě jsem to risknul a zkoušel metodou pokus-omyl).

Poznámka: Po prostudování vnitřku konektoru pop-portu na headsetu jsem zjistil, že spojení prvních dvou kontaktů jde přes rezistor.
Majsner
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků