Nokia E90 Communicator

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod RobertS 17. 1. 2008 14:51

Caudy píše:Ahoj, jsem čerstvým majitelem E90 a zatím největší zklamání je baterka. Nechápu to, ale odpoledne nabiju na 100%, večer jsem hodinu na icq přes mobil (minimální zátěž), žádný hovor. Baterka plná. Kolem 23hod. telefon vypnu s plnou baterkou a ráno v 7hod. telefon zapnu a mám 2 dílky!!!! Nevíte kde může být problém? Je to normální?
Díky za zprávu /quote]

To je tim, ze ukazatel stavu baterie u e90 (i dalsi Nokie) neni presny. Takze kdyz jsi vecer vypnul a mel jsi plnou baterku, i kdybys ji zapnul za 5 minut (t.j. ne az rano), stejne bys mel 2 dilky. Takze kdyz chces vedet jaky je skutecny stav tve baterie, zjistis to jedine tak, ze telefon restartujes, po restartu je ukazatel baterie aktualni. Ale i tak za pul dne ztratit 2/3 kapacity je hodne i na novy telefon.
Upozornuji ale, ze ze hodnotit hodinove pripojeni na icq jako minimalni zatez je zasadni omyl. ICQ je jednim z nejvetsich zroutu energie (a vsechny dalsi aplikace, pri kterych se pripojujes k siti - ICQ, surfovani, push-up e-maily, telefonovani,...) - byl jsi hodinu v plnem provozu na siti, temer jako bys hodinu telefonoval.
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod Caudy 18. 1. 2008 09:16

Díky, i tak, kdyz na icq pres mobil nejsem a udelam tak 10 - 15 cca 3min. hovoru tak mam baterku behem necelého dne fuč :-(
Samsung Z-400, Nokia 6233, Nokia 6131, SE K800i (všechno současně)
Caudy
Junior

Odeslat příspěvekod N6600 18. 1. 2008 10:27

To je opravdu divné. Varianta 1) Reklamace (servis aku. a odběry proměří. Varianta 2) Případně se neztrapnit a udělat malý test. Proveď master reset. Do telefonu si nahraj jenom kontakty, neinstaluj žádný aplikace a nenastavuj internet. Podsvícení displaye dej na minimum a hlavně nedávej žádný pohyblivý animace jako spořiče, ty ,,žerou,, nejvíc,,. Vypnout zvuky klávesnice... No a teď používej mobil jak seš zvyklej (kromě těch aplikací samozřejmě). Porovnej výdrž a vyvoď závěr.
PS: Jestli instaluješ aplikace a hry na kartu, tak jí naformátuj taky.
N6600
Junior

Odeslat příspěvekod ounil 18. 1. 2008 22:54

chci se zeptat co je lepší nokia e90 nebo nokia n95 8gb.Využiju většinu funkci u e90 tak i u n95 8gb. :)
ounil
Junior

Odeslat příspěvekod Bourn 18. 1. 2008 23:05

Jestli nevyužiješ qwertz klávesnici, tak ti je E90 asi na nic pokud používáš pouze numerickou.
Bourn
Junior

Odeslat příspěvekod RobertS 22. 1. 2008 22:22

To Bourn:
..a hlavne displej je rozdil - v pripade, ze casto surfujes mobilem na internetu
RobertS
Junior

Odeslat příspěvekod ounil 22. 1. 2008 22:27

No jasný,mě na e90 láka velkej displej a editace offisu a podpora karet SDHC,a na n95 8gb zase ta pamět,foták,a připojitelnost na televizi,a prostě to multimediální vybavení.
ounil
Junior

Odeslat příspěvekod Bourn 23. 1. 2008 00:30

Na E90 je paměti dosti, vnitřní displej si myslím nepotřebuje komentář, profi fotky asi taky fotit nebudeš, tak si myslím, že ti 3,2Mpx bude stačit a co se týče připojitelnosti k televizoru, tak to už záleží už na tobě jak často budeš telefon připojovat k TV.
Bourn
Junior

Odeslat příspěvekod ounil 4. 2. 2008 23:02

jj,díky asi pujdu do e90,a ještě mám jednu otázku prej červená verze e90 se sloupává barva,stačí ji někde škrábnout a potom se to bude odlupovat,čož hnědo/černá ne.
ounil
Junior

Odeslat příspěvekod Bourn 5. 2. 2008 00:29

Tak o tom sem neslyšel, já mám tedy Mocca a toto se mi ještě nestalo.
Bourn
Junior

Odeslat příspěvekod ounil 5. 2. 2008 12:52

mě se právě líbí červená ale jestli je pravda to co jsem slyšel tak to mě docela odradí od té červené.
ounil
Junior

Odeslat příspěvekod N6600 6. 2. 2008 10:37

Já začínám mít problémy s vrzáním. U tak drahého zařízení smutné. Dost si ho hýčkám, žádné násilí, přesto začíná vrzat kryt akumulátoru (aniž bych s ním manipuloval, pouze 1 vložená SIM). Nahoře u repráků a z boku mezi tlačítky foto a diktafon to samé. A u klávesnice nad konektorem miniUSB je vůle snad 1 mm. :-( Mám 3. edici úprav, přesto asi bude nějaká 4., doufám.
N6600
Junior

Odeslat příspěvekod ounil 7. 2. 2008 17:43

ještě by mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti s 8gb kartami,a pokud jo tak jak to zvládá e90?třeba jestli to netrvá dlouho...
ounil
Junior

Odeslat příspěvekod N6600 7. 2. 2008 17:50

Mám 8GB Sandisk. Bez problémů.
N6600
Junior

Odeslat příspěvekod ounil 7. 2. 2008 21:48

a jakou máš rychlostní třídu?class 2,class4 nebo class 6?
ounil
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka