Nokia 6230 - můj kus = tragický kus

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Niky 6. 6. 2005 08:02

Mé problémy s Nokii 6230 z posledni doby :hm

- při nastaveni mp3 z karty jako vyzvánění misto ni obcas vyzvani vychozi melodie;
- pri nastaveni mp3 z karty jako vyzvánění se melodie obcas přehrává silne trhaně;
- telefon se občas samovolně restartuje (treba pri pokusu precist novou SMS), telefon se take cca 5x restartoval ihned po svem zapnuti;
- nove dorucene SMS se nekdy zobrazi v absolutně nečitelném tvaru typu 566řdserwu@#23(!); popr. pulka zpravy je citelna, a pak je necitelna (nepravidelne)
- dve odlisne sms zpravy se nekdy spojí do jedne jediné zprávy (!). Tzn. jedna ulozena smska treba v polovine končí a hned na ni navazuje nějaká naprosto jiná (a která uz měla byt dávno smazána).
- telefon samovolně ztrácí kontakt se sítí (jakoby v něm nebyla zadna SIM nebyla, párkrát telefon vypsal "SIM Odmítnuta") - pomuze vypnuti/zapnuti mobilu, popr. zapnuti bez SIM a nasledne vraceni SIM. Dela jak SIM od Oskara, tak i SIM od Tmobile.
- ted se mi stalo, ze telefon nechtel odeslat sms zpravu a pozadoval cislo SMS strediska (ackoliv tam bylo). Pomohlo vypnuti/zapnuti mobilu.
- kdyz ma budik nastavenou mp3 z karty, obcas se mi stalo, ze jednoduse vubec nezazvonil, protoze telefon nebyl schopen zobrazit/nacist obsah karty.
- kdyz spojim 6230 s PC pomoci Nokia Suite a BT, telefon se porad dokola a neustale spojuje a odpojuje.
- občas probléy s odesláním SMS, telefon napíše "Neodesláno, zkuste pozdeji." Vypnutí a zapnutí telefonu nepomáha.
- jednou mi někdo volal, v prubehu vyzvaneni se zmenil vyzvaneci ton na vychozi(!) a telefon pokracoval ve zvoneni a ve vibrovani i po zvednuti a ukonceni hovoru! Porad proste zvonil a vibroval,jinak se choval normalne, dalo se prochazet menu, psat smsky atd. atd. Pomohlo az vypnuti a zapnuti mobilu.
Niky
Junior

Odeslat příspěvekod ond.las 6. 6. 2005 08:08

když to tak čtu co se ti děje s telefonem tak vetšina věcí se mě taky občas stává.mam firmware v3.15 což je asi jeden z nejstarších.třeba by pomoh novej
ond.las
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Driver 6. 6. 2005 09:47

Já když to čtu, tak se mi tomu nechce věřit, jediný, co se mi stávalo u FW 4.44 bylo to odpojování od PC suitu. Jinak teď mám 5.35 a nic z toho seznamu se mi nestává, dokonce i PC suite pracuje tak, jak má
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyborg 6. 6. 2005 17:04

:arrow: Pokud chceš aby mp3 vyzvánění fungovalo, jak má, nesmí být na kartě, ale v telefonu. S trháním při vyzvánění nemám zkušenosti.
:arrow: Restartování je bohužel naprosto běžná věc, zkus nový FW.
:arrow: Problémy se správami, které popisuješ naštěstí nemám.

Jak tak čtu dál, měl jsem asi štěstí... S ničím takovým jsem se nesetkal. Jako řešení vidím reklamaci, popř. přehráni FW. Kde jsi telefon kupoval?
Hasta la Vista, Baby...
Cyborg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J2 6. 6. 2005 18:28

Pro bezproblémové přehrávání vyzvánění to může být klidně i na kartě...(5.25), není problém. Restart tak jednou měsíčně, opravdu by asi pomohl novej firm...-zadej hvězdičku, křížěk, čtyři nuly, křížek.
Tak se dozvíš verzi firmware.
externí redaktor nokiamania.cz
Stand up, speak up!
J2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyborg 6. 6. 2005 19:44

J2 píše:Pro bezproblémové přehrávání vyzvánění to může být klidně i na kartě...(5.25), není problém. /quote]


No, o důvod víc, abych vyměnil FW...

Myslím, že 5.25 má víc užitečných výhod: telefon najde sám mp3, při volání se vypne tapeta (bílé pozadí),....

Má nový FW vliv na kompatibilitu s MMC?
Hasta la Vista, Baby...
Cyborg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andre (novy) 8. 6. 2005 10:27

prehravani MP3 jako vyzvaneni muze byt kdekoliv, mel jsem ji s FW 03.15 a vse mi chodilo bez problemu i pripojeni na net pres BT.

Jinak pokud je v zaruce tak bych ti doporucoval dojit do servisu s tim seznamem chyb co si sem napsal a uvidis, nejspis ti nahraji novy FW..
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ufaak 14. 6. 2005 08:41

mno taky mam vyzvaneni mp3, a standardni melodie nokia se mi prehrava pouze tehdy, kdyz jsem pripojenej pres mobil na net... to stejny u sms:)
NOK3210 -> BOSH909 -> SE T630 -> NOK6230 -> SE K610i
ufaak
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků