Nokia 6131 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod dejvidek 21. 9. 2010 19:24

Pokud je schopen počítač detekovat připojený telefon, tak by se data měla dát zálohovat, pokud ne, tak bohužel to nepůjde.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sand2010 29. 9. 2010 21:38

Děkuju za odpověď. Pokračuji ale dalším dotazem - už jsem z toho zoufalá...
Zkouším opakovaně připojovat "padající" mobil přes kabel CA-53 - podařilo se mi úspěšně nainstalovat kabel, všechno podle manuálu Installing Connectivity Cable Drivers je OK (kontrola ovladačů atd.). Přesto, když chci spustit program PC Suite, tak mi to hlásí "nepřipojený telefon", nebo se mi telefon na chviličku připojí (asi tak v 1 případě z 10 pokusů), ale PC Suite nenajde žádné kontakty, SMS a další věc uložené v telefonu. Může to být tím, že telefon uprostřed aplikací "padá" (=displej zčerná, ale za chvíli zase naskočí)? Už fakt nevím, co s tím. Chtěla jsem aspoň zachránit data.
Díky moc za pomoc tomu, kdo bude vědět...
sand2010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duhen 9. 11. 2010 15:56

Zdravím , nějak se mi pomazaly zvuky a tak mám v galerii jen nokia tune, je někde firmware český a nebo jak tam dostanu zase zvuky. Navifirm našel firmware 6.60 , ale nevím který je český.....máte někdo zkušenost a radu díky.
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 9. 11. 2010 16:14

Podle čísla nepoznáš, jestli je český. Nahraj ho tam, pokud tam bude jiný jazyk, změň PC na český a nahraj znovu firmware.
Nebo si najdi firmware s češtinou a natlač ho tam.

Nebo si najdi zvuky z 6131 a nahraj si je..
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Deleted user 9. 11. 2010 16:20

Ještě jsem to sem nedal, moje chybka Ale jednu 6131 mám doma; tak pokud to chvilku počká, v pátek budou ty zvuky ke stažení ZDE. :-]

Odeslat příspěvekod Duhen 10. 11. 2010 09:02

Dobrá tedy něco s tím zkusím , ale asi by to chtělo přehrát, protože mám i na venkovním displeji všechno obraceně i hodiny , to taky asi nebude normální.

Jinak produkt code mám originál českej, mobil byl kupován volně a je 0532321
Duhen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 10. 11. 2010 11:28

Pokud nebude zádrhel v železu, zkusil bych možná přepálit ten firmware - to je zadarmo, za to člověk nic nedá. Ovšem doporučuju postup přes Phoenix; NSU provede skoro jistě jen aktualizaci, která by nic nevyřešila.

Odeslat příspěvekod Duhen 10. 11. 2010 14:46

Tak zdáse , že je vymalováno. Našel jsem si Navifirmem firmwer k 6131 ( 0532321: EURO-D, Latin, Black) spustill Phoenixem "Refurbish" a všechno v pohodě jelo a mobil se flashoval a před koncem se odpojil z USB což je normální, ale už se bohužel nepřipojil a vyskočila hláška , že se nejde konektovat s mobilem a hotovo. Nyní jde mobil zapnout, následně se ukáže napis NOKIA rozřádkuje se displej do černa a mobil se vypne a tak dokola.

To asi není dobré, ale úplně mrtvej zatím není.

Co dál? To vypadá na návštěvu servis nokia co?

Nebo ještě nějaký nápad? achjo..... :hm

PS: ještě chci dodat , že během flashe jsem měl mobil na nabíječce, snad to nebylo tím , že se nechtěl znovu spojit přes USB....hmm....možná jo nevím :hm
Duhen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 10. 11. 2010 15:50

Dle popisu toho, co všechno to dělalo, mohla být v nepořádku základní deska a přehrání firwmare to tím pádem neustálo. Do toho servisu bys s největší pravděpodobností musel tak jako tak...

Odeslat příspěvekod Duhen 11. 11. 2010 14:08

Jupiiiiii 8-) , takže jsem ho dostal mrchu. Ten soft co jsem tam dával se mu asi nelíbil, asi to "latin"
Tak jsem sosnul CZ Vodafone přes navifirm ve verzi 6.10 a pžesto že byl mobil mrtvej a reagoval pouze krátce na zapnutí, tak jsem použil po určitém doplňujícím nastavení možnost v Phoenixu "Ded phone USB Flasing" a úspěšně nahrál vodafone soft, pak O2, TM a konečně jsem našel i nebrandovanej tenhle (RM115_0535194_06.10_002_signature.bin) , nahrál a mobil šlape a jsou tam všechny zvuky. Také musím podotknout , že jsem ho nahrál i s jiným produkťákem aniž bych ho měnil na mobilu. Není tedy potřeba měnit PK. Velká radost :D
Duhen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 11. 2010 18:48

Záloha souborů z Nokie 6131 je k dispozici zde: viewtopic.php?f=15&t=28316&p=327839#p327839

Odeslat příspěvekod Duhen 14. 11. 2010 00:05

A jak to dostanu do mobilu. Díky
Duhen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deleted user 14. 11. 2010 00:58

Vždyť jsou to normální soubory - obrázky, zvuky apod. Pracuje se s tím stejně jako s neoriginálními soubory, tedy lze použít Bluetooth, infraport, čtečku paměťových karet, USB přenos dat, PC Suite...

Odeslat příspěvekod Kniter 14. 11. 2010 23:11

asi na to klikol ako na odkaz. Na tom odkaze treba kliknut pravym tlacidlom mysi a zvolit ulozit ciel odkazu ako (nazov bude mat koncovku rar) a stiahnute rozbalit a presunut, skopirovat do mobilu.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 15. 11. 2010 00:31

Je to ZIP. Nebalím to do RARů od doby, co nemám WinRAR. :-]

Předchozí stránkaDalší stránka