Nokia E50: zkušenosti s nejmenším manažerským smartphonem

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lojza_ 16. 8. 2007 13:50

edhimm píše:Nemohu to nikde najít, ale určitě se to už někde muselo probírat. Jak prosím vás řešíte diakritiku u symbianu při psaní sms? (...)
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mivro 16. 8. 2007 14:35

Chlapi, tak mam problem s 3gp videom, nahral som kamaratovou 6233 video s rozlisenim 352 x 288 a poslal do mojej E50. No vstavany Real si ani neprdol, teda hej zvuk isiel a obraz stal na prvom frame... Co s tym? Asi nic.. ze?

mala ukazka z videa :D
Obrázek
I've seen things you people wouldn't believe:
Attack ships on fire off the shoulder of Orion;
I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate.
All those moments ... will be lost ... in time ... like tears in rain. Time to die...
mivro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 16. 8. 2007 14:43

lojza_ píše:Návod, který tam je, je zdarma :) Osobně se ale neřadím k domnělým zástupům uživatelů, kterým vadí psaní SMS s diakritikou. Stav jaký je, mi maximálně vyhovuje. Chci mít možnost psát SMS bez i s diakritikou a rozhodně nechci, aby ji systém odstraňoval. Tahle volba by měla být všude, ovšem spolu s možností tuto diakritiku odstranit.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chemistry 16. 8. 2007 16:20

týden mám E50 celková spokojnosť, ale čo sa týka baterie som trocha :twisted: :twisted: ledva dva dni , no ešte nie je naformátovaná ale neviem neviem. čakal som omnoho vačšiu vydrž aj tak. :hm
chemistry between us
chemistry
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 16. 8. 2007 17:17

Martinez píše:
lojza_ píše:Díky článku Nokia přiznala: naše baterie se může přehřát jsem zjistil, že zrovinka já mám baterii, která je z vadné série. Tak jsem tam hned napsal, vyplnil formulář a snad mi pošlou novou baterii Jinak jak si tak vzpomínám, byla tu kdysi diskuze o nadměrném zahřívání baterií v E50 (byla ale mám pocit na symbianforu.cz) a to hlavně ze začátku, kdy se E50 objevila. z/quote]
Taky budu mít novou :) ... Jenom jsem zvědavej, kdy a jak to přijde..../quote]

Komu už z vás baterka přišla? (a kdy jste si ji "objednávali"?)
Já zjistil, že jsem měl vadnou jak v LD-3W tak v E50 (a ta se fakt docela přehřívá)
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moody_e50 16. 8. 2007 17:30

chemistry píše:týden mám E50 celková spokojnosť, ale čo sa týka baterie som trocha :twisted: :twisted: ledva dva dni , no ešte nie je naformátovaná ale neviem neviem. čakal som omnoho vačšiu vydrž aj tak. :hm

mozem suhlasit, ze zo zaciatku to tak je, ale napr. u mna (cca. 5-6 nabiti) mi drzi fon aj 4-5 dni, a to ho nejak nesetrim, denne mam
- sice len 5-10 min. hovoru
- 3 SMS
- denne pocuvam hudbu cez HS, ked to prepocitam, tak kazdy den cca. 30 minut
- teraz sa velmi hram s DivX filmami, takze jeden den aj hodina filmu

a cez to vsetko mi drzi 4 dni...takze, skus naformatovat
5. bod desatora operátora : nepozmeníš software telefónu blížneho svojho/život je len aplikácia, ktorá raz musí vykonať neplatnú operáciu, a bude ukončená...
moody_e50
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 16. 8. 2007 17:58

Me ze zacatku taky vydrzela docela dlouho, ale po prehrani FW na 7,13 se vzdry docela dost snizila. V prumeru nabijim tak ob den, ale vetsinou castejc.
Koukal jsem treba pri plne nabite baterce na film (cca hodina a půl) za tu dobu ubyla baterka jen o 1 dílek. Ale v prubehu dne kdy uz tolik vytizena nebyla ubyvali carky docela dost rychle. Vecer uz zbyvali jen 2 - tusim ze 7.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moody_e50 16. 8. 2007 18:10

ano, s tymto ale tiez musim suhlasit, info o baterii je celkom klamlive. Pisali, ze v novom fw (7.13.0.0) sa to uz napravi, ale stale to neukazuje plynuly ubytok, ale dost to "skace"...
5. bod desatora operátora : nepozmeníš software telefónu blížneho svojho/život je len aplikácia, ktorá raz musí vykonať neplatnú operáciu, a bude ukončená...
moody_e50
Junior

Odeslat příspěvekod chemistry 16. 8. 2007 19:50

ja mám verziu 7.05.0.0 z 2.2.2007 . stiahnem nový , baterka bude už mať za sebou formátovanie a dúfam že nokia u mna nestratí svoj vysoký kredit :wink:

btw. je original Made in Finland :twisted:
chemistry between us
chemistry
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filipza 17. 8. 2007 00:18

moody_e50 píše:na druhej strane...asi som tu jediny takyto "pripad", mne sa totiz tie ikony zacinaju pacit :D keby som este zohnal Smart Settings, tak by mi ten fw voobec nevadil :lol:

tu riesia problem s orange homescreen http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=41889
Neries to...
filipza
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pazit 17. 8. 2007 02:06

Zdar, opravdu nutne bych potreboval do E50 dostat Symbian s FP1, protoze delam Java aplikaci vyuzivajici SVGAPI a ted jsem zjistil, ze JSR-226 E50 nema, ale FP1 uz to prej umi. Je nejaka sance? FW jsem updatoval nedavno, mam 7.13, ale ten to taky neumi.
pazit
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 17. 8. 2007 06:52

redmond píše:
lojza_ píše:(...) Chci mít možnost psát SMS bez i s diakritikou (...)./quote]
Az na to ze to ide do penazi lebo do jednej SMS s diakritikou sa zmesti okolo 70 znakov. (...)

Jasně že to leze do peněz, ale ... není to tak dávno, co měl Vodafone akci "Víkendové SMS zdarma". Trvala tři měsíce a když to bylo zdarma, tak jsem samozřejmě psal s diakritikou si](myslete si co chcete, ale úroveň komunikace se tím zvýšila, určitě se mnohým z vás stalo nedorozumění jen kvůli tomu, že jste špatně pochopili význam slova, protože bez diakritiky bylo mnohoznačné)b/i].

Další důvod: pro mě je to sice nepochopitelné li](a ruku na srdce, kolik z vás takhle píše)
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod moody_e50 17. 8. 2007 07:02

filipza píše:
moody_e50 píše:na druhej strane...asi som tu jediny takyto "pripad", mne sa totiz tie ikony zacinaju pacit :D keby som este zohnal Smart Settings, tak by mi ten fw voobec nevadil :lol:

tu riesia problem s orange homescreen http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=41889
to som uz videl...lenze ja hoci si zmenim Product Code, tak mi najde novy firmware, ale ked zacne instalovat, tak vypise ze nemoze najst telefon...a pritom je spojeny
5. bod desatora operátora : nepozmeníš software telefónu blížneho svojho/život je len aplikácia, ktorá raz musí vykonať neplatnú operáciu, a bude ukončená...
moody_e50
Junior

Odeslat příspěvekod Martinez 17. 8. 2007 09:05

Zelych píše:Komu už z vás baterka přišla? (a kdy jste si ji "objednávali"?)l/quote]

Ještě nepřišla a nikdo z Nokie ani nevolal/nepsal mail, "objednával" jsem ji jakmile jsem tu zprávu viděl - asi tak ve stejný čas, kdy se to objevilo přímo na mobilmanii (to bylo v úterý?)...

Jinak s T9 píšou, naučil jsem ji dost slov bez diakritiky, v případě nutnosti, ji prostě naučím další (neubude mě), pkud píšete jenom s čárkama, tak se ani SMS nezkracuje - tj. slovo máme textovku nezkrátí...
In the beginning there was nothing. And the Lord said 'Let There Be Light!' And still there was nothing, but at least now you could see it.
Martinez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojza_ 17. 8. 2007 10:45

Ani u mě zatím nic, ticho po pěšině. Odpovídal jsem hned dopoledne ten den, kdy se zpráva objevila na Mobilmánii.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků