6111 problém s SMS

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 27. 4. 2006 18:33

Teta si před Vánoci pořídila N6111, jenže se u jejího kusu objevil drobný problém, který se sice může zdát banální, ale po čase začne otravovat život...
O co jde: v detailech doručených zpráv je zobrazen i čas přijetí. Jakmile jí kdokoli pošle zprávu, tak se čas doručení liší od systémové času přístroje zobrazovaného na přístroji o 1 hodinu.
V praxi to znamená, že jí odešlu třeba ve 23:04 ze svého telefonu. V jejím se ale v detailech zprávy zobrazí čas doručení 22:04. V servisu tvrdí, že je to problém SIM karty, čemuž moc nevěřím, protože když jsem do N6111 vložil jednu svoji SIM kartu (mám Vodafone) a ze svého druhého si poslal zprávu v 23:04, podle detailů zprávy dorazila v 00:04 dalšího dne. Na totéž číslo mi následně poslala zprávu teta (má T-Mobile), čas doručení dle N6111 byl 22:04. Takto jsme zkoušeli prohazovat SIM karty různých operátorů, nikdy se nám ale nepodařilo dosáhnout toho, aby čas z detailů zprávy byl shodný se systémovým časem telefonu.
Podotýkám, že na všech telefonech byl nastaven stejný čas 23:04
Jak jsem již řekl, servis Nokie po reklamaci telefon vrátil s tím, že žádná závada nebyla nalezena a telefon je tedy v pořádku a že případná chyba je v SIM kartě, která je prý vadná (a že je též možné, že je vadná celá série). jenže to by potom byly vadné různé SIM karty všech oparátorů různého stáří, což považuji za krajně nepravděpodobné...Další věc - telefon koluje v rámci záručních oprav po servisech od 14. ledna...
Setkal jste se někdo s obdobným problémem? Pokud ano, podařilo se vám ho vyřešit nebo jste ho raději neřešili?
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Policak 27. 4. 2006 21:35

V nastaveni casu zakaz automatickou aktualizaci a casove pasmo nastav na GMT. Asi jsi predtim mel GMT+1, takze jeste nezapomen nastavit spravny cas.Pak ti bude cas zpravy souhlasit se systemovym. Je to sice divny, spravne je GMT+1, ale tezko rict, jestli je to bug Nokie nebo nejaka nesystemovost v kodu sms.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior