N6230/N6230i + EDGE = jak to vypadá???

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Dave21 7. 5. 2005 16:01

Ahoj lidi. Mám siemens M55 a na net je to totální šit. Nemluvím o rychlosti pomalejší GPRS, ale o tom, že Siemensy totálně padají a vypínají se. Proto se porozhlížim po něčem co to ustojí. N6230(i) mají další lákadlo v podobě EDGE. Proč za stejný prachy nevyužít 3x rychlejší data. Proto se ptám: JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI S INTERNETEM PŘES TYHLE STROJE.
Dave21
Junior

Odeslat příspěvekod Zekon 7. 5. 2005 16:36

NOKIA 6230 pohoda, sice nepoužívám tak často (na data mám 9500), ale nikdy se mi nerestartoval nebo něco podobného. Doporučuju :-)
Zekon
Junior

Odeslat příspěvekod Rottax 7. 5. 2005 17:08

Já si koupil pouze na internet siemens C60 a bez problémů,brácha má ME45 a taky v pohodě, ale kámoš má jako ty M55 a má tytéž problémy,takže je to možná problém jen tohoto typu.
Rottax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dave21 8. 5. 2005 22:17

Co ojsem všude možně čet tak s tím mají problémy siemensy skoro všechny. Navíc ani ty nový nemají EDGE. Do nich už nejdu. Proto bych ocenil další uživatelský zkušenosti s netem na N6230. Díky

PS: Nevíte jak zjistím, že v mé lokalitě funguje EDGE? Mapky (kromě eurotelu) jsou k ničemu. Mohli by to vědět na infolince? Mám t-debila Plzeň/Praha.
Dave21
Junior

Odeslat příspěvekod Jan 9. 5. 2005 10:43

Já používám s notebookem Nokii 6230 tady v Praze. Připojení mám přes BT. Spokojený jsem. Těžko se to nějak objektivně porovnává, ale dá se říct, že při surfování mám pocit, jako bych byl připojen přes velmi slušný dial-up, což při běžném GPRS nebylo vůbec takové. Jediné co jsem musel udělat, bylo nechat přehrát fw v telefonu. fw4.44 bylo při Internetu přes BT nepoužitelné (stálé resety). Se současnou verzí 5.26 je to úplně v pohodě.
Jan
Junior

Odeslat příspěvekod StandaL (novy) 9. 5. 2005 11:36

S 6230kou je to pohoda. Používám ten telefon výhradně jako modem. Jedu net přes BT a s fw. 5.35 je spojení konečně stabilní. Rychlost stahování 1- 25kB/s, což je oproti 0-4,5kB/s se starší Nokií VELIKÝ rozdíl. EDGE je skvělá věc. Používám GO Data Nonstop. Telefon se restartuje tak jednou za 4 dny, ale zase naskočí, pak se stačí znovu připojit (zpravidla napodruhé) a jede se dál. Celkový result: nemá to chybu!

StandaL
Opravdoví nepřátelé číhají v nás samých..
StandaL (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dave21 9. 5. 2005 20:43

Díky za postřehy. A připojuje se někdo přes kabel (dobíjecí)? Přece jenom BT je dražší než kabel. I když BT je asi univerzálnější a ke každému telefonu nemusim kupovt kabel. Snad někde seženu někoho kdo ho se mnou vyzkouší v mý lokalitě v Praze a doma v Plzni.
PS: Neztrácí se drobet tý rychlosti, když je to přes BT? Přece jenom asi záleží na signálu mobil - BT.
Dave21
Junior

Odeslat příspěvekod Jan 10. 5. 2005 08:14

BT už není tak drahý, mám pocit, že i levnější než originál kabel. Já kupoval BT MSI za 800,- Kč
Jinak BT má dosah 10 metrů a jsem vždy blíž k telefonu než 10m. Ale porovnat se spojením kabelem, to bohužel nemohu sloužit.
Jan
Junior

Odeslat příspěvekod StandaL (novy) 10. 5. 2005 08:33

Kabel je určitě stabilnější, zejména se starším firmware.
A BT? Čím dále je telefon od PC, tím je spojení pomalejší. Při vzdálenosti do 1-2m je rychlost srovnatelná s kabelem.
Dobíjecí kabel není potřeba, NOKIA u mobilů používá na rozdíl od konkurence dva konektory vedle sebe. Dobíjecí a datový. Do jednoho zkrátka strčíte nabíječku a do druhého datový kabel.
Opravdoví nepřátelé číhají v nás samých..
StandaL (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BkV 10. 5. 2005 09:34

Má to ale chybku v tom, že N6230 neindikuje, že jede přes EDGE. Chápu - li to dobře, pokud jsem v oblasti kde tato technologie funguje, telefon jí automaticky využije, pokud BTS nemá technologii implementovanou, mám zkrátka smůlu. Přitom by stačilo popojít třeba pár metrů, přepojit se na jinou BTS a tam by to jelo. Chápu to dobře? V té souvislosti by bylo skvělé mít tu již zhora zmiňovanou mapu, kde tato technologie funguje. Existuje něco takového?
BkV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aldav 10. 5. 2005 09:34

Proc strkat tolik penez do N 6230, ktera pak lezi nekde na stole. Na praci staci N 6021 za 5500,-
aldav
Junior

Odeslat příspěvekod aldav 10. 5. 2005 09:35

Proc strkat tolik penez do N 6230, ktera pak lezi nekde na stole. Na praci staci N 6021 za 5500,-
aldav
Junior

Odeslat příspěvekod Dave21 10. 5. 2005 12:27

Ale N6021 má EDGE třídy 3/2 což plně nevyužiju možnosti tohoto připojení. Proto uvažuju jen o třídě 4/2 a to je N6230. Kdyby to měla i ta levnější tak bych neváhal. Díky za postřeh.
Dave21
Junior

Odeslat příspěvekod Dave21 10. 5. 2005 12:30

StandaL: Aha? takže jediná výhda mezi nabíjecím a nenabíjecím kabelem je, že nemusim tahat nabíječku s sebou. Kdybych se připojoval na jednom místě tak bych asi koupil nedobíjecí, ale když já jsem jednou doma (Plz) a jdnou v Praze. Ale díky za info, to jsem nevěděl. :wink:
Dave21
Junior