Nokia 800 Tough - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 9. 2019 15:43

Nokia 800 Tough, obrněnec s klávesnicí a podporou LTE se bude prodávat i na českém trhu
https://www.mobilenet.cz/clanky/tank-s- ... ough-38802

Nokia 800 Tough první pohled
https://www.mobilenet.cz/clanky/neni-ta ... zivo-38841
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada t5 22. 10. 2019 16:53

Přemýšlím o tomto telefonu pro mámu, 82 let, která doposud požívá Nokii C5-01. Je s ní naprosto spokojená, a nechce ani slyšet o dotykovém telefonu, nehledě na to že hodně telefonuje a požaduje výdrž baterie. Bylo by ale fajn, kdy mohla mít i Whatsapp, což jak jsem zjistil je možné u tlačítkového telefonu se systémem KAIOS. Docela mě to zaujalo, ale o KAIOSu toho moc nevím, nikdy jsem to neměl v ruce. Rád bych si to nejdřív někde vyzkoušel, nebo alespoň našel diskuzi, kde se o tom píše, ale nic moc jsem neobjevil. I těch telefonů s KAIOSem je jako šafránu, proto tedy pokukuji po této Nokii 800. Škoda jen že má pouze 2mp foťák, máma také totiž docela dost fotí.
Nemá tedy někdo nějaký tip na obdobný telefon, nebo přímo osobní zkušenost s KAIOSem?
Microsoft Lumia 950 XL black - bohužel již minulost............
Nokia 8 Sirocco - současnost
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 22. 10. 2019 17:20

Nokia 800 Tough si budeš moc osahat vyzkoušet v jakémkoliv Datartu :-) měli by jí tam mít vystavenou... ( nebo budou... nevim kdy se začně prodávat v Česku ofiko...) ^^
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 5
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod ziki 22. 10. 2019 19:17

Nokia 800 Tough stejně jako sesterská Nokia 2720 Flip mají úplně stejné vnitřnosti jako loňská Nokia 8110 4G, takže pokud byste si chtěl KaiOS osahat a nevadila vám matrixovská konstrukce, tak ji doporučuji, protože je občas v obchodech jako Datart nebo Alza k vidění za cca osm stovek. Jinak ten WhatsApp je docela slušný, chodí notifikace, není problém s fotkami ani videi ve zprávách, ale volání natož videohovory to fakt neumí. Facebook ale i běžné surfování po internetu je fakt jen nouzovka, stejně jako ten 2 Mpx foťák.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 22. 10. 2019 19:36

Aha, vida, celkem důležitá informace pro mě - Whatsapp tedy neumí telefonovat................ Bývám občas mimo Evropu a právě jsem doufal, že by tudy mohla mít na mě máma spojení.............. Zkusím si tedy někde "osahat" tu 8110 a uvidím, jak se to tváří, jak je to přehledné..............
Kdyby někoho napadl obdobný telefon s KAIOS a lepším foťákem, sem s ním. Ale mám strach, že asi ne, zkoušel jsem hledat ale bez úspěchu.......
Microsoft Lumia 950 XL black - bohužel již minulost............
Nokia 8 Sirocco - současnost
lada t5
Junior