Microsoft Lumia 550 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chatumbabub 1. 12. 2015 11:02

tak zrovna v tomto je dulezita i ta iluze ne? :) bud se ti to zda hnusny a nebo ne.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 12. 2015 12:42

A bude někdy dual sim?
anonymni

Odeslat příspěvekod hotovyrado 1. 12. 2015 12:45

Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaaro 1. 12. 2015 14:33

Otazka na PRVEHO majitela chatumbabub
Pytal sa na to reku,ja sa pridam ,mam Lumia 550 usb otg,mozes pozriet?
Dalej ako je to z navigackou a ci ma aj hlasove navadzanie? a ci sa da pridat prejazdny bod do trasy?Kedze tam uz niesu Here mapy a v starych Lumiach boli tiez MS mapy ale nevedeli navigovat.
A ci dokaze vstavany mailovy klient poslat foto v plnom rozlisenie ,alebo fotku opet skoprimuje na minimum.
A taktiez by ma zaujimala kvalita fotografii napr v porovnani s inymi lumiami co mali poctivych 5 MPX bez PureView ako L630,L620...Dik
jaaro
Junior

Odeslat příspěvekod LV426 1. 12. 2015 14:49

Mně by zajímal ten display jak si stojí oproti IPS v 640 třeba.

A jak jsou na tom W10 v aktuálním stavu?

díky
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
Junior

Odeslat příspěvekod kotrcka 1. 12. 2015 14:59

jednu 550 tu zabalenu mam, mozem skusit.
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaaro 1. 12. 2015 15:01

Tak to by bolo super,dakujem-e
Naposledy upravil seterwohipikule dne 19. 2. 2016 21:01, celkově upraveno 2
Důvod: odstraněna citace předchozího příspěvku
jaaro
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 1. 12. 2015 15:07

jaaro píše:Otazka na PRVEHO majitela chatumbabub
Pytal sa na to reku,ja sa pridam ,mam Lumia 550 usb otg,mozes pozriet?


Pokud si dobre pamatuji, nekde jsem ted nove cetl, ze OTG ma byt svazano s USB-C na W10M.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaaro 1. 12. 2015 15:24

To by ale potom znamenalo ze ani ti co budu upgradovat z Wm 8,1 na 10nu tak ho nebudu mat vobec co ale potom zase popiera odpovede niektorych wp10 insiderov ze USB host uz aktivny maju aj napriek tomu ze maju klasicky USB konektor.Ale mozno bolo uvedene v suvislosti nastupom novych lumii uz s hotovou 10-tkou.
jaaro
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 1. 12. 2015 15:32

ad OTG: jestli chces pouzivat telefon jako treba flash disk, tak muzes. Nebo co presne mas na mysli?

ad navigace: aplikace Maps navigovat umi, ale moznost prujezdnych bodu jsem nenasel. (ale realne to jako navigaci vyzkousene nemam, mobil k navigaci v aute nepouzivam)

ad foto: lze odeslat foto v plnem rozliseni.

ad kvalita foto. K L620 se mozna dostanu o vikendu. Tak to zkusim porovnat.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 1. 12. 2015 15:39

Průjezdní body neuměla původní aplikace HERE Drive a neumí to ani nové Mapy
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaaro 1. 12. 2015 15:56

Dakujem za rychle odpovede.
ad OTG: jestli chces pouzivat telefon jako treba flash disk, tak muzes. Nebo co presne mas na mysli?---Myslel so klasicky pripojit cez kabel USB kluc ci mobil nacita subory na nom a ci je moznost ich editovat a nejak navzajom presuvat z tel na USB a naopak

ad foto: lze odeslat foto v plnem rozliseni---To ako automaticky posle taku velkost ako je vytvorena? alebo sa pyta? ,respektive ponukne moznost ci ci poslat v povodnom rozliseni alebo skoprimovat.A ked sme uz pri tom je moznost v rozpisanom maile prilozit prilohu fotografiu a ako dalsi subor prilozit nejaky subor napr PDF,Word?

A este na napadlo ohladom toho post.klienta.Ak si v nastaveniach navolim ze chcem stiahnut cely mail aj s prilohami tak ci ich aj naozaj stiahne alebo musis opet zvolit ulozit.Starsie Lumie to nevedeli. Ak je tou prilohou napriklad PDF-ko alebo subor word tak ho ulozi ho klasicky do pristupnej casti,otvorenej casti pamete?? a mozem si ho napriklad po pripojeni k PC alebo v pripade plnej funcnosti presunut niekam napriklad prave na ten horespominany USB kluc ak bude plnohodnotne dostupna funkcia USB-host??

-- 1. 12. 2015 17:16 --

hotovyrado píše:Průjezdní body neuměla původní aplikace HERE Drive a neumí to ani nové Mapy

No ved to...,mapy v mrtvom ,staruckom symbiane to vedeli ,terajsi WM nie a tak som bol zvedavy ci sa to niekam posunulo a ci boli priania uzivatelov vyslysane.A neboli..Dik
jaaro
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 1. 12. 2015 16:28

ad TGD: aha, tak to netusim. A nemam tu vhodnou redukci abych dokazal pripojit USB flash k telefonu.

ad foto:
- moznost vybrat si rozliseni nevidim. Pouzije original.
- v rozepsanem emailu je mozne vybrat libovolnou dalsi prilohu.

ad automaticke stahovani jako ze by si prijmutou prilohu okamzite uvidel ve slozece "Downloads"? Jestli myslis toto, tak to nefunguje. Musis kliknout na Save. Nasledne si vyberes slozku do ktere pak muzes mit pristup z PC, jine aplikace atd.

Jestli mas win 10, tak se mrkni na aplikace Mail. Funguje stejne.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leonidas13 1. 12. 2015 16:39

Dnes jsem koupil Sygic za 550 Kč, mají slevu do 2.12.2015. Jinak cena 3500 vypadá dobře, mám tam kartu 64 GB a vypadá to, že je to velmi málo. Mapy sežerou hodně

-- 1. 12. 2015 17:49 --

Dal jsem fotku sdílet outlookem a potom jsem k ní přidal další jako přílohu emailem, odeslal a došly obě, jedna jpg a druhá png. Příchozí otka měla rozlišení 2592 x 1456 bodů (3.77 MPixels) (1.78)
Naposledy upravil leonidas13 dne 1. 12. 2015 17:02, celkově upraveno 1
leonidas13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaaro 1. 12. 2015 16:54

Ok,dakujem a viem ze som otravny ale snad posledne otazky.

Poklepanie displejom ako na legendarnej L620 tke asi nefunguje ze?Predokladam ze ked nejde na L950 tak nepojde ani tu.

ad automaticke stahovani jako ze by si prijmutou prilohu okamzite uvidel ve slozece "Downloads"? Jestli myslis toto, tak to nefunguje. Musis kliknout na Save. Nasledne si vyberes slozku do ktere pak muzes mit pristup z PC, jine aplikace atd----ano tak som to presne myslel,stiahnute v priecinku download ,tak neviem asi mam nieco zle ale mne to ani takto nefunguje ako to popisujes.Ak si dam nejake PDFko ulozit tak mi ho otvori aplikacia Adobe reader,ak word tak mi zobrazi word ale aj ked ho pozriem tak nieje v telefone ulozene v tej viditelnej casti pamete takze nedokazem ho priamo napr.kablom skupcit a presunut napr do priecinku downloads.Musim cez one drive alebo cez dalsiu aplikaciu subor presunut do toho viditelneho priecinka.
S fotkami nieje problem,tam to funguje bezproblemovo.
jaaro
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků