Microsoft Lumia 950 / 950 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Nechic 15. 12. 2015 07:39

Na heurece to ten dates mobile dostává sežrat
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladin2 15. 12. 2015 22:16

Mě by zajímalo detailní srovnání L1520 s L950XL. Pořád váhám s koupi .Láká mě to continum.Na druhé straně Lumii 1520 nechybí nic vyjma continua. Win 10 už mám dávno a posledni verze je už funkční a rychlá.
ladin2
Junior

Odeslat příspěvekod jardall 16. 12. 2015 10:52

Někde jsem tu četl, že v nových Lumiích je nějaká Microsoft navigace, která sice používá mapy Here, ale není to ono. A že Here zatím není dostupná. Opravdu je to taková bída, nebo to lze použít. A lze měnit trasy, resp. zadávat průjezdní body? Děkuji.
jardall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alda2 16. 12. 2015 11:28

No v telefonu jsou Windows maps, které umí navigaci i offline, ale ještě to nemá všechny funkce, co by měla navigace mít. Vzhledem k tomu, že Microsoft každý den provádí několik aktualizicí aplikací ( to jsem opravdu u jiného telefonu ještě nezažil ) - dnes například Lidé, skype a textové zprávy , tak myslím že tam další funkce brzo naskáčou.
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod JirikZL 16. 12. 2015 11:51

Zavolal jsem do České spořitelny ohledně aplikace SERVIS 24, která, ač je ve Store, ve W10 na L950 nefunguje. Bylo mi řečeno, že ve W10 bude fungovat na konci ledna 2016. :hm J)
JirikZL
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 12. 2015 14:01

Aplikaci Servis24 musíš opakovaně spouštět, až se "chytí", i klidně pětkrát...Systém nedej se - vlastní zkušenost :-).
Potom chodí bez problémů.
anonymni

Odeslat příspěvekod JirikZL 16. 12. 2015 15:03

Servis 24 jsem znovu nainstaloval (protože jsem ji už dal pryč) a zkusil spustit 10x, 20x a nic, pokaždé se objeví jen úvodní modrá obrazovka s nápisem SERVIS.24 a hned spadne. Na čem ti to chodí bez problémů? Já budu muset asi čekat do ledna, ale L950 se mi aspoň nerestartuje a neseká, jako některým jiným. :roll: J)
JirikZL
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2015 19:45

Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stein 17. 12. 2015 23:28

Nechic píše:Na heurece to ten dates mobile dostává sežrat

I když není L950 bez poskvrny, je to na Heurece stejné jako u iP6S/Plus. Virtuální majitelé, hodnocení ještě před uvedením do prodeje, děti.
Stein
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 12. 2015 07:20

Na Heurece nemá cenu vůbec řešit ty neověřené recenze.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rajs 18. 12. 2015 07:54

Včera si ho koupil kolega z práce tak jsem mohl vyzkoušet za ten peníz je to bída,sekalo se to více jak android.Takže to jde dnes vrátit pro mne tedy velké zklamání.
rajs
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 12. 2015 07:55

JirikZL píše:Servis 24 jsem znovu nainstaloval (protože jsem ji už dal pryč) a zkusil spustit 10x, 20x a nic, pokaždé se objeví jen úvodní modrá obrazovka s nápisem SERVIS.24 a hned spadne. Na čem ti to chodí bez problémů? Já budu muset asi čekat do ledna, ale L950 se mi aspoň nerestartuje a neseká, jako některým jiným. :roll: J)

Vždy jsem servis rozjel na L1020-tce - W10M sest..18,.29,.36 až tak na 5-tý pokus...
Jelikož jsem ale z několika důvodů (MSN Počasí na pozadí GS,spotřeba u spořiče, plynulost a funkčnost některých app) po otestování do max.týdne z W10M zpět na WP8.1, tak žádný problém :-)...
Na L950-tce jsem to zkoušel minulý týden a šlo to také na opakovaný pokus v sest. .0
anonymni

Odeslat příspěvekod Nechic 18. 12. 2015 08:14

Stein: Já nepsal o L950, ale o prodejně, která ji prodávala v ČR za 8000 a pak se vymluvila, že ji nemá
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stein 18. 12. 2015 09:40

Aha, omlouvám se. Párkrát se mi stalo, že zboží za nesmyslnou cenu mi eshop zaslal. Ale ani jednou to nebyla elektronika.

rajs píše:Včera si ho koupil kolega z práce tak jsem mohl vyzkoušet za ten peníz je to bída,sekalo se to více jak android.Takže to jde dnes vrátit pro mne tedy velké zklamání.

Nebyl to známý kolega kolegy bratra, kterého je plný internet? Musím ocenit, že Android fan po dlouhodobém testování Lumie (rozuměj 3 minuty v ruce) je schopný vlastně napsat, že Android se seká :-D
Stein
Junior

Odeslat příspěvekod PiBiAn 18. 12. 2015 11:13

Lumia 950 - další zkušenosti uživatele: před cca 14 dny jsem zde na fóru popisoval své nijak velké nadšení z fotoaparátu nové Lumie. Mám další zkušenosti s reálným používáním tohoto telefonu. Časté nářky na nedostatek aplikací mne míjí. Nejsem žádný hráč her, na telefonu chci telefonovat, občas web, často foto a pak taková ta klasika jako je počasí, geocaching, katastr a navigace. To všechno jsem ve store bez problémů našel a funguje to dobře. Systém také vypadá celkem pěkně a pokud funguje, tak je to fajn. S výdrží jsem celkem spokojen. To je ale bohužel asi tak všechno pozitivní, co mohu o telefonu napsat.

Má převládající zkušenost je, že se prostě musí jednat o nějakou betaverzi FW, protože kdyby něco podobného vypustil proklínaný android, tak ho tu všichni zadupou do země. Takže mé zážitky: vytočím kontakt, obrazovka zčerná, telefon nereaguje a jediné, co mohu udělat je uskutečnit hovor. Pokud bych si to náhodou rozmyslel, tak mám buď smůlu nebo musím z telefonu vyrvat aku. Nebo naopak někdo volá mne ... a já hovor nepřijmu, protože displej nereaguje a telefon jde do restartu.

Někdy, naprosto nepředvídaně se telefon roztopí jak parní kotel, pak systém oznámí, že telefon se přehřál byl vypnut /pro rýpaly, po opětovném zapnutí/. Nebo jdu fotit, zmáčknu tlačítko, spustí se aplikace fotoaparátu a následují čtyři varianty /bohužel v nepředvídatelném pořadí a výskytu/: a) úspěšně vyfotím fotku b) vyfotím fotku, ale o správném vyvážení bílé si mohu číst leda v prospektu c) aplikace fotoaparátu nereaguje vůbec na nic, což si rozmyslí zhruba po minutě a mohu začít něco dělat d) telefon raději rovnou spadne.

Takové ty nedodělky, že telefonní aplikace dodneška neumí vytáčet kontakty přes numerickou klávesnici, že živá dlaždice facebooku občas živá je, někdy zase mrtvá, že abych zjistil, kdo mi volal nebo psal, tak musím do notifikačního centra, protože živé dlaždice si občas ukazují, co chtějí, to už neřeším.

Závěr: intenzivně přemýšlím, kterému nešťastníkovi tento technologický skvost daruji pod stromeček. Za mne: windows phone mi už nesmí do domu.
PiBiAn
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka