Microsoft Lumia 640 / 640 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasnevimco 26. 6. 2018 11:30

petr311 píše:Skoro trefa, je to ale tlačítko hlasitosti nahoru a současně zamykací tlačítko, nicméně i tak díky za nakopnutí.

Mam ještě jeden dotaz, funguje vám na lumii s w10 aplikace Facebook? Mně před několika dny přestala fungovat, jen se objeví hláška problém s nacitanim a konec - viz prilozeny screenshot z mobilu. Stejný problém i na jiné lumii s w10. Tak nevim, jestli je to další hřebík do pomyslne rakve wp nebo co se zas děje.


Stejný problém. Dvě Lumie a nejede to ani na jedné (jedna s W10 a druhá se starším systémem). Nejspíš na to už kašlou.
tomasnevimco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 6. 2018 19:58

Na W10 to jede bez potizi, je potreba odsouhlasit podminky na PC nebo na webu v telefonu.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 7. 7. 2018 18:50

Zdravím. Mám prosbu, jestli někdo bude vědět poradit. U mé Lumie 640XL se vyskytl problém při nabíjení. Po připojení nabíječky se mi zobrazí hláška: Zařízení se nabíjí pomalu. Projevilo se mi to při použití mobilu na navigování na skútru, ale ted se mi ta hláška zobrazuje všude, i když mobil napojím na pevnou síť, zkoušel jsem i jiné kabely, pořád stejné. Jednou mi pomohl restart, pak to chvíli jelo a teď už zas ne. Tak nevím, kde může být chyba, jestli mobil už jde do kytek nebo příp. jestli to může být už špatnou baterii? Předem díky za radu.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 7. 2018 18:55

Resil nescetnekrat, baterie odchazi do haje.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 24. 7. 2018 08:29

Ahoj,

lze na 640 XL ještě koupit novou originální baterii? Nebo je situace s bateriemi stejná jako u 950 XL?
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod petr311 24. 7. 2018 09:03

Já zrovna nedávno kupoval v TS Bohemia, ale nevím, jestli ještě mají, jedině se zkusit poptat.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 7. 2018 10:09

Baterii, lepsich jak original je dost, Avacom, Patona a dalsi.
Jinak pro 640 sezenes original na kazdem roku. Problem se tykal jen 950/950XL, kde jak uz jsem psal vyse jsou mnohem lepsi alternativy.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OHNOTHIMAGEN 29. 7. 2018 18:52

Dovolím se obrátit se na vás s pro někoho možná stupidním případem.

Koupil jsem si do 640 XL Dual SIM novou SD kartu (128GB), protože 32GB už byla na moje data příliš malá.
Všechna data (fotografie, videa, hudbu) z původní SD karty jsem zálohoval a pak je zkopíroval na novou SD kartu. Fotky jsou v pořádku, videa jdou spustit, ale s hudbou jsou neuvěřitelné problémy.

Při kopírování se mi veškerá hudba uložila do Ostatních (přestože jsem ji ukládal do Music) a mobil hlásí, že jde o typy souborů, které nedokáže rozeznat.
Když si mobil otevřu v PC, je hudba normálně ve složce Music, typy souborů jsou mp3. Na původní SD kartě s tím žádné potíže nikdy nebyly.

Zkusil jsem dotyčnou 128GB SD kartu naformátovat a dokonce jsem zkusil do přístroje vrátit původní 32GB SD kartu, ale i na této 32GB je to najednou to samé v bleděmodrém.
Hudba prostě není, přestože na obou SD kartách je.
Při dalším pokusu se hudba dokonce ukazuje, že je uložena jako Hudba a nikoli jako Ostatní, ale mobil ji prostě vůbec nenačetl (v PC ovšem opět ano).
Takže už nevím, co s tím.

Za případnou radu či názor děkuji.
OHNOTHIMAGEN
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků