Microsoft Lumia 640 / 640 XL - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod solaris1 18. 6. 2015 17:47

díky ohledně ochrany :)

Jinak využil někdo "Switch Gift" akci. Je tam možnost koupit hry málem za 2500, tak fakt nevím jestli je to joke, nebo fakt jo :) A pokud jo, tak nevím co koupit ^^
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 6. 2015 18:53

Ta Lumia 640 celkově vypadá dobře až na tu paměť úložiště (pouze 8 GB) která to asi vše kazí tím, že tento mobil dělá omezeně použitelný. K čemu je pak dobrá možnost použití až 32 GB karty když mobil na ni stejně neumožní instalovat nebo přesunout mnohé aplikace? To asi ještě se neví kolik místa zabere Windows 10 po přechodu na něho.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 18. 6. 2015 19:00

vlazy - zkoušel jsem v rámci Insider programu W10 na L620 i 820. Desítky toho místa nezaberou více,spíše míň (ale plus minus to vyjde nastejno) jako WP 8.1 upd 2. Avšak souhlas, těch reálně zbylých max. 3GB v úložišti telefonu kdovíjaké terno není. Navíc nějaký vývojář offline navigace si řekne, že taky nechce na SD a jsi nahranej....
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod martin.blader 18. 6. 2015 19:08

8 GB stačí na všechno do té doby, než si člověk usmyslí tam tahat nějaká větší data (právě ty mapy), která nejdou přesunout. Pokud si tam člověk dá jen ČR a dočasně před cestou do zahraničí příslušnou zemi, tak to podle mě je ještě OK.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 18. 6. 2015 19:11

přesně, jak píšu výše... pro cestovatele do zahraničí je 8mi gigové úložiště nepoužitelné, páč proti všem předpokladům Lumia Storage Check v desítkách nebude.....
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod NiceOne 18. 6. 2015 20:02

hotovyrado píše:Po přesunu všech aplikací, které přesunout jdou zbude v úložišti L640 (plus minus sto MB) rovné 4GB, což ne pro Here velice málo.... 4-5 zemí maximálně...

At počítám jak počítám tak se mi do 4 GB vleze zemi podstatne víc. Že by sis nainstaloval Rusko nepredpokladam;)
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 18. 6. 2015 20:07

NiceOne > mýlíš se, žiju střídavě v Krasnodaru a v Praze. Takže RF ano... :-) to za prvé. Za druhé volného je (jak zde už bylo psáno) reálně fakt spíše těch 3GB a to ještě giga musíš nechat pro systém, který si ubere za týden třeba 500MB a pak to zase pustí.,.. takže reálně a s bezpečnou rezervou je to pro Here mapy 2GB, 2.5 maximálně

-- 18. 6. 2015 21:15 --

Já mám v L820 i 620 všechny aplikace na SD a z Here jsem stáhl jen CR, SR, PL a UA. Z Ruska pouze jeho evropskou část a volného místa mám v úložišti telefonu 700MB
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 6. 2015 20:15

Celá Evropa bez Ruska má 9.5GB, Rusko má dalších 2.8GB :-)
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mirec.K 18. 6. 2015 20:17

Najprv skúsim zopakovať moju otázku:
Mirec.K píše:K poslednej mínuske, viete mi poradiť nejaké HF slúchadlá (káblové) pre tento fónik? Prevažne na bajk (počúvanie hudby + prijímanie hovorov = gombíky hlasitosti potešia, gombík pre príjem hovoru a pauzu prehrávania nutnosť).

Teraz k 8GB ukladacieho priestoru: toto vážne záleží človek od človeka. Áno, technomaniaci budú mať málo, reálny človek bude mať toho miesta... ehm, akurát? Nie, skôr dostatočne, na reálne používanie telefónu. Nech som pozeral obchod, ako som pozeral (a že som 90% appiek zas odinštaloval), tie aplikácie majú koľko, 20MB jedna? 30? Ľudia, vážne niekto používa reálne 30 aplikácií? Ktoré majú po 50MB? Navyše, koľko ich nejde presunúť na kartu? Áno, som vo WP nováčik a sakra veľký laik, ale ak odmyslím adolescentov, to niekto tú pamäť aplikáciami zahltí? Fotky, videá a podobne - karta. A áno, ohľadom máp, tam problém nastať môže. Ale opäť, koľko ľudí cestuje vo veľkom po európe (milionár, ktorí cestuje a nemusí pracovať si nemusí kupovať L640, niekto, kto sa tým cestovaním živí nech si zaobstará auto s vstavanou, alebo kúpi čisto navigačku)? Pre dovolenku stačí pred dovolenkou stiahnuť krajiny, ktoré treba a po dovolenke odstrániť, hotovo. Ale áno, pre niekoho to problém byť môže, ale 95% užívateľov to neobmedzí.

Čo akurát netuším ako vo WP funguje - aktualizácia. Po kúpe to aktualizovalo cez 20 appiek (polovica už v telefóne aj tak nie je), medzi 5-25MB boli aktualizácie. Dúfam, že to aj niečo zo starých dát maže a nejde len o nabaľovanie sa na pôvodné apky. Potom by som sa tej pamäte do budúcna bál :)
Mirec.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hotovyrado 18. 6. 2015 20:23

Mirec.K > ale i na tu dovču pokud jedeš na Balkán, tak se Ti tam všechny země vejdou taktak... Pokud autem třeba do Řecka, nebo ITA, tak jsi na 2GB jen to hvízdne.... Jako sorry, ale tohle je zase o tom, zda přístroj slouží Tobě,nebo Ty jemu.... na tomto pozadí není 1700 korun v rozdílu mezi L640 a 830 až tak moc.... Zlikvidovat Kontrolu úložiště byla od MS fakt chyba a nemyslím si, že jsem jediný, kdo při lavírování mezi 640 vs 830 na tomto pozadí změnil své rozhodnutí.....

Při aktualizaci se opravdu data jen slepě nenabalují.... nicméně aplikací, kde vývojář s dalším updatem instalaci na SD zmenožní vážně přibývá...
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 6. 2015 20:32

Minulý týden sem si zajel do Francie do oblíbeného Nice a mapy v telefonu mají bezmála 3GB (Německo, Francie, Švýcarsko, Rakousko, ČR a nesouvisející země Slovensko, Bělorusko). 4GB se tedy může zdát jako dost místa na mapy, jenže to stačí do telefonu nahodit nějakou hru (ona bude stačit jedna...) a jste na nule.
8GB je prostě na můj vkus málo, zvyknul sem si na 64GB a už nikdy nechci telefon s menší pamětí, jo a aby telefon neměl slot na paměťovky :)
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mirec.K 18. 6. 2015 20:58

Dík za odpoveď ohľadom nabaľovania :)

Mimochodom, Dejv to napísal podobne, ako som to myslel: ak si môže len tak odskočiť do obľúbeného Nice, tak nemusí riešiť L640 :) Je to o prioritách, a stojím si za tým, že 95% ľuďom bude tá pamäť stačiť. A áno, telefón má slúžiť mne, nie ja jemu, práve preto tam nepotrebujem 20 appiek ;) Ale je to len môj pohľad, nikomu nebudem tvrdiť, že práve jemu tých 8GB stačí, ak nestačí...
Mirec.K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 18. 6. 2015 21:06

Počkej jel sem tam autem, né privátním letadlem blázne :-D A jestli je to už bližší 640, tak sem byl i na Šumavě :-D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Baxtter 18. 6. 2015 22:03

No nechce se mi to číst celé, ale minulý týden jsem se vrátil z Lisabonu - cesta tam a zpět ~6k km. K navigaci Lumia 640 XL DS White (kvůli opekání na slunci). Všechny potřebné mapy už při instalaci HERE přesměrovány na micro SD kartu. V interní paměti je pouze výkonná část programu. Nevím co do těch telefonů cpete vy, ale na hudbu, video, e-knihy jsou paměťové karty?
Baxtter
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 18. 6. 2015 22:24

Baxtter - zřejmě nemáš aktuální systém WP. Poslední sestavení už Lumia Storage Check a tímpádem i nahrání Here map na SD neumožňuje
hotovyrado
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka