Nokia Lumia 730 / 735 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 1. 2015 14:54

Lumia 735 - po vypnutí...
Aktivace systému....
Byl nalezen problém s SD kartou, přejete si kontrolu?
ANO -NE
Tem kdo dá ANO se mnohdy konce nedočká, když NE tak to normálně naběhne a jede to.
Dělá Vám to také?
Pomůže formát karty či to chce tovární nastavení?
Co zase tohle znamená?.... ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod mimonaut 30. 1. 2015 15:40

dejvidek píše: Ještě 5 dní, pokud to byla náhoda, tak jim dám pětikilo, jinak ne.
dejv

Není ta akce jen do druhého února? Nebo až do konce?
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod Buchtič 30. 1. 2015 18:29

No 5 dni do konce free, ale taky by mě zajímalo do kdy akce za 5ti kilo platí. No je fakt, že se mi ten Sygic zamlouvá..... tak abych nesplakal.
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hokysan 31. 1. 2015 08:27

Tak koupeno pres kartu,jinak se mi to prostě nedaří.Radši takhle,ale za tu cenu,co je v akci,která,jak udavají,platí do 2.2.Třeba to ještě nechaj za ty samý peníze,ale riskovat nebudu.Už jsem spokojenej,pro mě je Sygic nej navigace,neříkám,že by free here+ nestačila,ale to prostředí a fce se nedaj srovnat :-)
hokysan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buchtič 31. 1. 2015 10:16

Tak už ho mám taky a najednou mě to nevede mezi barakama, dost zajímavý. Hm, taky mi to zas šlo jen přes kartu, někde je něco špatně. Náhodou nepsals někam na podporu storu?
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smokymcpot 31. 1. 2015 10:56

Zdravím všechny,
před pár dny jsem rozbalil novou Lumii 735 a nyní ji horlivě testuji. Musím říci, že ta zelená barva je proste luxusní:) Přecházím ze staré dobré Nokie N8 (barva zelená:))
Mám ale pár dotazů, prosím poraďte:

1) V prohlížeči, ani v Opeře mini mi nefungují videa na stránkách jako rozzlobenimuzu.com atd. Píše to: "Error loading player: no playable sources found" Dá se tohle nějak napravit?
2) Klávesnice - moc mi nevyhovuje... čárka je na druhé obrazovce a další používané znaky také. Dá se nastavit či stáhnout jiná klávesnice? Jaký je nejlepší a nejrychlejší systém psaní?
3) Aplikace Facebook - stále mi nutí Messenger. Rád bych, aby to šlo i bez něho a mohl jsem psát zprávy normálně z aplikace. Jde to nějak? Zatím používám odkaz na stránku na ploše místo aplikace
4) Je nějaká apka, která umí na kliknutí na home screenu rovnou vyp. či zap. data a wifi? Stáhl jsem Connectivity Shortcuts, ale zde mě to hodí jen na nastavení.
5) Jaký je nejlepší kalendář? Nyní testuji Chronos a zdá se docela slušný...
6) Objednal jsem so microSDXC Kingston 64 GB. Doufám, že bude fungovat, protože komenty tu jsou docela různorodé ohledně karet. Moji starou Kingstonku 16GB to vůbec neschroustalo
7) Máte někdo zkušenosti se synch na Outlook kalendář? Funguje korektně s Chronosem? Chtěl bych mít sdílený kalendář s pracovním (jen kalendář, o emaily nestojím) a zajímalo by mě, zda vše funguje jak má

Budu moc rád za odpovědi a rady. S WP začínám a když mi doporučíte, co dobře funguje a je k něčemu, vyzkouším to. Takže to na mne klidně hrňte.

Díky!
smokymcpot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 31. 1. 2015 11:08

Když je tu řeč o Sygicu, teď jsem si ho nainstaloval a trasu Kladno - Terezin kterou mi Waze nabídne jako nejrychlejší a trvá 55 minut mi nenabídne, všechny tři které mi nabídl Sygic jsou přes hodinu a horší. Jezdím tuhle trasu pravidelně a tak už mám vyzkoušeno co je nejlepší a tu mi Sygic prostě nenabidne. Podobně je na tom i Here. Vyzkouším dnes ten Sygic, ale moc šancí mu nedávám.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Buchtič 31. 1. 2015 11:21

A máš free bo full?
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 31. 1. 2015 11:33

Mám zatím tu 7 denní zkušební verzi. Ale asi zůstanu jen u toho.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mimonaut 31. 1. 2015 11:52

Smokympcpot: Čárku můžeš mít zaplou kdykoliv, je na to volba v nastavení / klávesnice / upřesnit. Ale já tedy klávesu s čárkou mám i bez zapnutí této volby u české klávesnice automaticky vlevo od mezerníku.
Jako kalendář je chronos fajn, ale já si oblíbil weekview, přijde mi, že lépe designově zapadá do systému a zdá se mi, že má víc možností nastavení.
Operu nepoužívám, přijde mi, že oproti vestavěnému IE přidává pouze problémy.
Na přepínač wifi a dat (data umožňuje až poslední verze systému, nevím, jestli je v 730 už obsažena) nepotřebuješ žádnou app, tyto přepínače jsou dostupné pro roletku akcí (táhni dolů od vrchního okraje displeje - kdykoliv). Toto se nastavuje v nastavení / oznámení + akce
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod Buchtič 31. 1. 2015 12:08

myšpulín píše:Mám zatím tu 7 denní zkušební verzi. Ale asi zůstanu jen u toho.

No právě, jak sem psal, free se mi chovala jinak než full....
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 31. 1. 2015 12:18

Tak tím si mě nezískají, od toho má být zkušební verze, aby ukázala vše co umí a za co má cenu si zaplatit.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod smokymcpot 31. 1. 2015 12:23

Klávesnici jsem vyřešil - čárku. Ale stejně by mě zajímalo, zda jsou i další možnosti. A nerozklíčoval jsem proč mi ani explorer nezobrazuje ty videa.
Ten kalendář zkusím. Jinak systém mám předpokládám s poslední aktualizací, protože mám úplně novou Lumii 735. Jediné, co by mohlo dělat problémy je EU distribuce - u mě POL.
smokymcpot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Buchtič 31. 1. 2015 12:55

myšpulín píše:Tak tím si mě nezískají, od toho má být zkušební verze, aby ukázala vše co umí a za co má cenu si zaplatit.

Viděl bych to stejně, ale jak vidíš....
Buchtič
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 31. 1. 2015 14:38

smokymcpot píše:1) V prohlížeči, ani v Opeře mini mi nefungují videa na stránkách jako rozzlobenimuzu.com atd. Píše to: "Error loading player: no playable sources found" Dá se tohle nějak napravit?

Flash WP neumí a nikdy už umět nebude, změna musí být na straně webu.

smokymcpot píše:2) Klávesnice - moc mi nevyhovuje... čárka je na druhé obrazovce a další používané znaky také. Dá se nastavit či stáhnout jiná klávesnice? Jaký je nejlepší a nejrychlejší systém psaní?

Klávesnice jiná použít nelze, řešením je jen naučit slovník používat tvoje výrazy, pak je bude telefon doplňovat za tebe.

smokymcpot píše:3) Aplikace Facebook - stále mi nutí Messenger. Rád bych, aby to šlo i bez něho a mohl jsem psát zprávy normálně z aplikace. Jde to nějak? Zatím používám odkaz na stránku na ploše místo
aplikace

Nelze, Facebook se rozhodl, že Messenger bude mimo hlavní appku, je to tak na všech platformách.

smokymcpot píše:4) Je nějaká apka, která umí na kliknutí na home screenu rovnou vyp. či zap. data a wifi? Stáhl jsem Connectivity Shortcuts, ale zde mě to hodí jen na nastavení.

V horním notifikačním centru si tyto ikony přidej.

smokymcpot píše:5) Jaký je nejlepší kalendář? Nyní testuji Chronos a zdá se docela slušný...

Používám také Chronos, sem spokojen.

smokymcpot píše:6) Objednal jsem so microSDXC Kingston 64 GB. Doufám, že bude fungovat, protože komenty tu jsou docela různorodé ohledně karet. Moji starou Kingstonku 16GB to vůbec neschroustalo

Volil bych Sandisk, nicméně aktuálně kartu v mobilu nemám. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků