Nokia Lumia 730 / 735 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod LaFleur 12. 11. 2014 14:49

mposvar: tlačítka na displeji jsou naprosto v pohodě. Přecházel jsem z HW tlačítek na Xperii a zvykl jsem si v řádech minut (to stejné říkal právě i ten kamarád s Nexusem - i to, že by se k HW tlačítkům už nevracel). Tlačítka se chovají dle Vás, můžete si je nastavit (i barvu). Vždy svítí a vždy jsou po ruce, neošoupou se a stejně jako HW tlačítka musí čekat na odezvu systému, tzn., že je úplně jedno jakou formou jsou. Někomu vadí, že díky tomu dole vzniklo hodně volného místa, ale jak psal i uživatel saadlo, telefon se díky tomu dobře drží a podává.
Tlačítko na foťák může zamrzet, ale imho jen kvůli tomu, že se tím dal zapnout foťák i ze zamknutého telefonu. Tady tedy musíte nejdříve mobil "rožnout" (nemusíte odemykat) a následně ve stavové liště ihned spustit. Zase odpadá negativum, že kolikrát si při stisku HW spouště fotku pokazíte. Tenhle telefon je však primárně dělán na selfie, tudíž na tu přední kamerku a s ní focení s HW tlačítkem by šlo dost těžko (to někteří jedinci prostě nedokáží pochopit).
Glance jsem nikdy neměl a ani ho na živo neviděl, tudíž mi nechybí. Všichni se z něj můžou potentovat, ale nikdo jinej ho nenabízí, jen pár modelů Nokie (a budoucí MS). A pro člověka, který má mobil stejně v pouzdře, je to nepoužitelné. Navíc, co jsem četl, tak se ty informace neaktualizují ihned, což pro mě tedy ztrácí tak trochu význam - mít tam zastaralej čas třeba :D , popř. zastaralé informace o zmeškaných hovorech/sms.

PS: přiznám se, že kdyby L830 se zhruba stejnou výbavou nestála skoro jednou tolik, tak bych si pořídil ji.
This is my normal. My nature.
LaFleur
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 12. 11. 2014 15:32

informace na glance se aktualizují ihned - tedy ty důležité určitě. Čas, zmeškané hovory a SMS.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod Buchtič 12. 11. 2014 15:44

LaFleur píše:Glance jsem nikdy neměl a ani ho na živo neviděl, tudíž mi nechybí

no tak to bude tím 8-P mě třá mobil stojí doma i v práci na stole a vidím čas a notify..... bo ho mám v noci vedle postele na zemi, tak si na něj nešlápnu. ;-) Nj, ale co se dá dělat, holt budu mít mrtvou cihlu, no.... :'(
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 16. 11. 2014 19:20

Chlapi, uvažuji o Lumii 730, ale trochu mě odrazuje ten amoled displej. Nemyslím teď absenci GS, ale zajímají mě spíše dlouhodobé zkušenosti s amoled od nokie. Jelikož kupuji nový mobil tak jednou za 5 let, chěl bych aby vydržel v co možná původním stavu. O vypalování amoled jsou na internetu stohy článků a videí, ale převážně od Samsungu. Osobně jsem viděl škaredě vypálený displej Lumie 800 ještě v obchodě, tak by mě zajímalo, jestli se za těch pár let něco změnilo k lepšímu.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 11. 2014 19:48

Nezmenilo, kor když nektere displeje bere Nokia od Samsungu.Vypalovani je stále v kurzu a pochybuji, ze tomu do budoucna bude jinak.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BigT 16. 11. 2014 20:01

Na 820 se mi to děje také, ovšem není to příliš vidět. Každopádně na konci záruky bude výměna a zas na dva roky klid
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 16. 11. 2014 22:16

Dík za odpovědi, myslel jsem si to. Jen mi není jasné, proč se tyto displeje používají, když nejsou levnější než IPS a navíc je spousta lidí mění ještě v záruce.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 11. 2014 09:33

Černá - bílá...
Zajdi někde do obchodu kde mají L830 a dej vedle toho L1020 či jiný amoled a pochopíš a když Ti ho půjčí ven,tak máš odpověď...
A kdyby jsi to neviděl,potom Ti dá odpověď už jenom L930.. :-)

to naecken: :-). jinak Ty musíš dobře pamatovat amoled ze symbianu a...nechápu Tvoji reakci...kdyby to byl někdo jiný...
Naposledy upravil anonymni dne 17. 11. 2014 13:11, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod Naecken 17. 11. 2014 10:22

IPS je na slunci daleko lepší než AMOLED. Stačí si dát vedle sebe 930 a 1520. Záleží jak telefon používáš, ale pokud nejsi typický noční uživatel, tak IPS jasně vede.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod johanesek 17. 11. 2014 10:35

Je to spíš věc názoru, dokud neuvidíš na vlastní oči a sám si nerozhodneš, tak to nemá smysl moc řešit. Vtipná příhoda, 735ku jsem si nedávno pořídil a dva kolegové v kanceláři, co mají iPhone (4s a 5s), se rozplývali nad displejem a doslova mi ho závidí.
New 3DS XL
johanesek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 18. 11. 2014 08:19

Displeje jsem samozřejmě porovnával, rozdíly jsou mi jasné, ovšem dnešní špičkové IPS s technologií Clear black nijak zvlášť za amoled nezaostávají. Taky není amoled jako amoled, ale to je zbytečná nekonečná debata, to jsem nechtěl tady rozjíždět. Jen jsem chtěl zjistit, jestli už vývoj nepokročil a nejsou použité jiné technologie, které eliminují nevýhody amoled.
Třeba u plazmy to byl taky velký strašák, mám plazmu více než 5 let a po vypálení ani stopa.
Každopádně díky za reakce.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod LaFleur 18. 11. 2014 08:45

buchtič: z vlastní zkušenosti vím, že notifikační dioda taky není nic extra. Kolikrát to nevidíš (se zasekaným androidem to ani nebliká) atd. Pro mě zůstává největší jistotou mobil min. rožnout ;)

K tomu amoledu. Nevím, jestli to vypalování se týká jen určitých displejů (výrobce) či samotné technologie. Nicméně mám nějaký 3-4 roky starý amoled displej na Xperii a vypadá přesně tak, jak na začátku. Než jsem začal před několika týdny řešit nový mobil, tak jsem ani nevěděl, že něco takového existuje.

K amoled vs IPS displej. Jistě, je to věc názoru, ale asi to nebude jen tak, když každá recenze 730/735 vs 830 chválí právě 730/735 za amoled displej ;) (GS u 830 je věc už jiná).
LaFleur
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 11. 2014 19:17

Nicméně mám nějaký 3-4 roky starý amoled displej na Xperii

Jakeze Xperii?Model?
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod LaFleur 18. 11. 2014 21:48

uiqjirka: Xperia Neo ;) . Koupil jsem si ji v době, kdy vyšla a nebýt zasekaného androidu a na mě už malého displeje, tak bych u něj klidně i dále zůstal :)
LaFleur
Junior

Odeslat příspěvekod Buchtič 18. 11. 2014 21:56

LaFleur píše:....se zasekaným androidem to ani nebliká.....

Mám mašinu C7 a žádnej problém :mrgreen:
Buchtič píše:jo a jinak se taky hledá a zjisťuje kolik je hodin v noci na mobilu s GS ;-) Ééé C7 a 730 má každá jinej AMOLED bo kde je zakopanej pes? :hm

-- 6. 11. 2014 07:42 --

není AMOLED jako AMOLED? :hm
konečně zase NOKIAAA - pětka modroočko ;-)
Buchtič
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka