Nokia Lumia 930 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Gulde 1. 11. 2014 18:17

A tyhle doplňkový věci se dají u nás pořídit?
A záruka by padnout neměla, pokud vše necham na tom původním krytu a ten pak následně při případný reklamaci vrátím zpět, ne? Nebo je tam nějaká pečeť?
Druhý den mne vyhodili z práce, prý že mám poruchu osobnosti...to je v pořádku, mám ještě další čtyři.
Gulde
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 11. 2014 18:43

Jakej to má smysl, kvůli 1500Kč rozebírat telefon? Pak nakoupit kryt, předělávat to a doufat, že to při případné záruční opravě nezjistí? Kolik je tedy reálná úspora? Pár stovek?
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 1. 11. 2014 19:04

Smysl nulovy a jen ho nech, pak se zapoti pri reklamaci.At se do toho vrta, spali se a bude si to aspon pamatovat.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guiz 1. 11. 2014 19:15

@Gulde:A kde mají zelenou Lumii o 1500 kc dražší.Pokud vím tak ceny jsou většinou u všech barev stejne.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 1. 11. 2014 20:18

nene, je to zcela běžné že jsou různé barvy jinak naceněné. V současnosti je to vidět např. i u lumie 930 a i před dvěma lety byly v některých obchodech jinak drahé barevné varianty lumie 920.
Vše je otázkou nabídky a poptávky a rovněž tak může obchod (šedivky) získat za zvýhodněnou cenu třeba v akci od nějakého operátora, ale pouze určitou barvu atp.
V oficiálním dovozu jsou pochopitelně většinou všechny stejně drahé, i když i na alza.cz jsem viděl rozdílné ceny.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod elipsoid 1. 11. 2014 23:37

Táák, byl jsem se dnes v Alze podívat na nadílku Androidů a už už jsem zhnuseně odcházel když jsem zakopnul o vystavené Lumie 830 a 930. Moc pěkný kousky, nebránil bych se změně.
Parametry znám, prakticky je 930 lepší než 830, jen nemá glance screen. Škoda, ale asi to přežiju, rozdíl v ceně je minimální a už jenom přepínání aplikací (spuštěná navigace, skype, zprávy, atd.) bylo u 930 rychlejší.

Všimnul jsem si ale hnusných zažloutlých navigačních tlačítek u 930 - byla to starší revize, nebo i nové mají pořád problém? U 830 zase tlačítka občas svítila, občas ne - je tam nějaký světělný senzor, nebo to je zase error? Jak je na tom 930 po posledním sw updatu - přetrvávají nějaké problémy, nebo bylo všechno vyřešeno (fialový displej atd.)? Dík.
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 11. 2014 10:26

Nazloutla tlačítka nejsou problém, zalezi jake jsou pouzity diody.
Samozrejme, ze je tam svetelny senzor, ktery podsvetleni tlačítek zapnuto/vypnuto reguluje.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 2. 11. 2014 12:49

Světelný senzor je zvláštní, proč ty diody vypínat - že by nějak žraly? Ale pro mě za mě, to je fuk.

Jak je na tom 930 (a WM obecně) s češtinou na klávesnici? Na androidu jsem zvyklý psát bez hacku a carek a ty se doplňují automaticky. Když jsem to zkoušel na 930, občas mi sice nabídla slovo doplněné o háčky a čárky, ale musel jsem ho ručně vybírat - když jsem normálně psal dál, slova zůstala bez diakritiky. Tohle by pro mě asi byl dealbreaker.
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 11. 2014 19:28

Klávesnice se učí sama s tím, jak ji používáš. Včetně oprav různých překlepů apod. Takže tomu musíš ze začátku dát čas, pak je to ale podle mě nejlepší klávesnice (potažmo slovník) napříč všemi systémy.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 11. 2014 20:02

A hlavne ne na všech predvadecich kusech (930) mají GDR1 update 1, tam je vyrazne zlepseni az prave od GDR1 update 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 2. 11. 2014 21:34

Takže musím klávesnici napřed naučit všechna slova s háčky a čárkami?
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 11. 2014 21:36

Asi těžko používáš všechna slova....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elipsoid 2. 11. 2014 22:20

Dobře, jinak - musím Lumii naučit všechna slova s háčky a čárkami, která kdy chci použít?
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 11. 2014 08:28

elipsoid píše:Dobře, jinak - musím Lumii naučit všechna slova s háčky a čárkami, která kdy chci použít?

Nemusíš. Všechna slova spisovné češtiny tam jsou. Ty jen musíš klávesnici naučit, kdy a jak která slova používáš. Někdy prostě nejde rozhodnout, jak a kde doplnit diakritiku, viz například slovo „ze“ a „že“, protože obě jsou to slova ze spisovné češtiny, která se liší jen v diakritice. Ale když budeš častěji používat „že“, on začne primárně diakritiku doplňovat a jako nabízená alternativa bude „ze“.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 3. 11. 2014 08:58

ramses33 píše:
Bari007 píše:Klávesnice se učí sama s tím, jak ji používáš. Včetně oprav různých překlepů apod. Takže tomu musíš ze začátku dát čas, pak je to ale podle mě nejlepší klávesnice (potažmo slovník) napříč všemi systémy.


Aspiruješ na vtip, měsíce :mrgreen:

Asi nevíš jak fungují normální klávesnice a s předinstalovanou sadou slov CZ v jiných systémech a zařízeních.


ne, "nejvtipnější" (čti nejtrapnější) jsi tady jako obvykle ty.
Každý kdo o tom něco ví, ví, že klávesnice má základní slovník z MS office a učí se převážně styl psaní majitele účtu - tzn. kdy, jak a v jakých souvislostech co píše, čímž se výrazně postupujícím používáním zlepšuje. To jen pro vysvětlenou, aby ses nemusel znovu ztrapňovat.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků