Nokia Lumia 1020 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod ryo2 8. 8. 2013 19:28

BLOODEYE píše:Keby niekto vedel, kedy 1020 k nam dorazi na trh, dajte vediet. Mne uz 808 pekne lezie na nervy...

Inak mozu byt niektore fotky horsie ako robi 808, ale 1020 robi fotky svetlejsie (hlavne v noci), co mne vyhovuje. V tom porovnani vidite, ze fotka s bleskom je svetlejsia ako 808, aj ked ma xenon horsi

Jestli můžu vědět tak v čem ti leze na nervy? Foto v poho,systém dostatečně rychlý,jen prohlížeč je pomalejší. osobně bych uvítal u 808čky větší display,kvůli netu,ale to je tak celý. No uznávám že nepatřím do skupiny lidí co potřebují milioný aplikací a her,ale to je každýho věc,to nijak neodsuzuji. Rychlost je dle mého taky v pohodě a nepříjde mi že by to nějak lagovalo,nebo se to kousalo.pokuď vezmu do ruky manželčin HTC one X,příjde mi to téměř to samý . No a to je i důvod,proč se mi nechce upgradovat na 1020. Příjde mi,že pro mé potřeby se zlepšilo jen foto v horším osvětlení ( běžné foto jen v jednotkách procent).Možná že až bude 1020 pod 10k a doslouží mi 808čka,půjdu do ní,ale do té doby zůstávám klidný a budu doufat že se jakékoliv firmě podaří vyrobit fotomobil (alespoň) s obrazovou kvalitou 808čky a s kvalitním optickým zoomem,díky kterému už budu moct definitivně vyhodit foťák a nosit jen mobil.
Samsung Innov,Nokia N8 Dark Grey,nokia pureview 808 (CFW+camera mod by ryo2),Umi c1 cross 6,44 inch
ryo2
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 8. 8. 2013 20:09

Systém je dostatečně rychlý do doby než si vyzkoušíš například 920....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 8. 2013 21:14

Presne tak,uplne jsem me namysli a chut napsat stejna slova,po vyzkouseni nejen napr. L920 zjistis, ze 808 je doslova hlemyzd,bohuzel.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Aloha 9. 8. 2013 09:25

Tak v Polsku bude 1020 za cca 18tis, ale možná je to jen předběžná cena nějakého e-shopu a konečná se ještě může změnit http://www.wpcentral.com/nokia-lumia-10 ... -comes-red
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod edge1 9. 8. 2013 09:35

Já myslím, že to je obdoba e-shopů v ČR kdy třeba i půl roku před oficiálním dovozem do ČR nabízijou k předobjednání mobil za vysoce přemrštěnou cenu. A hle jaký to má účinek, už na wpcentral se o eshopu mluví...
Novinky a Mobil.cz byly vždy k uvytržení aby hned psali, že oficiální cena je zatím nastavena na astronomickou hodnotu, ale realita byla vždy přívětivější.
Ale rozhodně ta cena nejspíš nebude daleko od hranice 18 000 :/ Ale, když s L925 to už jde, aby cena nebyla nijak moc přemrštěná, proč by to tak nebylo i s 1020, každopádně L925 to má na trhu těžší.
Siemens A50,Nokia 6230i,N79,N8,Lumia800,Lumia820, Lumia 930
edge1
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 9. 8. 2013 09:38

V Mediamarktu jí mají za 698€.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Aloha 9. 8. 2013 09:49

Já si nemůžu pomoct, ale za ty prachy bych si ten telefon stejně nekoupil :hm . Jako foťák je ultimátní, ale ten zbytek HW je zastaralý i když na tom WP pořád běhá svižně. V dnešní době už bych radši měsíc dva počkal co předvede Nokia s chystanou GDR3 aktualizací a možností použít nový HW
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 9. 8. 2013 10:06

Co je na tom zastaralého? Tady asi působí marketing osmijader, 8GB RAM a podobných hovadin....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 8. 2013 10:11

vsem co mají u wp rychlost oproti symbianu:
těch co spěchali jsou plné hřbitovy...
výdrž baterie - spousty aplikací - navigace - foto - display a cena o tom taky prosím hovořte....
__________________________________________________________________________________
já jsem jenom hledal důvody k výše uvedenému důvodu potřebné změny 808 - L920 (ryo2)
řeším naprosto stejný problém u Nokia přechodu do bodoucnosti a důvodu naléhavosti.
Jo a o chuti to jistě není, tu řeším jídlem nebo manželkou :-)
Odkaz 100 app pro region cz téměř nepoužitelný...za mne max.4app
__________________________________________________________________________________
to vím (symb-wp) ...právě proto o tom mluvím...já na symb mám z app zatím vše co potřebuji,tedy mimo sygic, ten musím u syna na nexusu...smart maps to ale v přírodě jistí :-).
Takže zatím taky na n808pw...po 6310i a n82 :-)
Naposledy upravil anonymni dne 9. 8. 2013 10:33, celkově upraveno 3
anonymni

Odeslat příspěvekod dejvidek 9. 8. 2013 10:18

Výdrž baterie není záležitostí systému, ale toho, že je prostě in mít pádlo, ať už sem měl Android, MeeGo nebo WP, vše mi vydrží maximálně den. 4,3" telefon se Symbianem by byl na tom úplně stejně.
Displej, foťák také není věc systému, ale výrobce, může být sprasený displej a k němu jakákoliv platforma, cenu telefonu neřeším, buď ho chci a mám na něj, nebo ho chci a nemám na něj a pak se asi projeví čecháčkovství ve stylu Samsung/Nokia/HTC se zbláznili, to nikdo chtít nebude, to je předražený... no a nebo ho nechci a nehodlám ten telefon řešit.
Ad aplikace, mluvme konkrétně, na WP není spousta aplikací a ano budou dlouho ještě lidé co potřebují konkrétní aplikaci a ta prostě na WP nebude, no tak si WP nekoupí, od toho je možnost výběru. Shodou okolností vyšlo srovnání 100 nejoblíbenějších aplikací na iOS je dostupných na Androidu a WP, výsledky zde.
Shodou okolností souběžně používám Symbian a WP, byť Symbian v nedotykové variantě....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Aloha 9. 8. 2013 11:13

dejvidek píše:Co je na tom zastaralého? Tady asi působí marketing osmijader, 8GB RAM a podobných hovadin....
dejv

Tak asi se shodneme, že Snapdragon S4 a Adreno 225 není zrovna to nejlepší co se dá do mobilu sehnat. Já neříkám pro samotný systém to bohatě stačí, ale s náročnějšími aplikacemi už to bude mít problém. Pokud na Verge, i když to není WP friendly magazín píšou, že už to má problém s novou verzi Fruit Ninja tak co potom nějaké náročnější hry. A ano, jde i marketing, protože ten prodává. U HW jsme to viděli x-krát, můžu mít lepší produkt, ale když o něm lidi na rozdíl od konkurence nevědí tak je mi to k ničemu.
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 9. 8. 2013 11:58

tak zrovna uvádět jako příklad blbě zoptimalizovaný fruit ninja je trošku mimo, když čip zvládá v pohodě plynule rozpohybovat hry jako ModernCombat 4 nebo Mass Effect Infiltrator..

A taky bych nepsal "náročnější aplikace", ale spíš náročné hry, protože to je asi jediná kategorie aplikací, kde může nastat problém s výkonem. A to se bavíme v řádech jednotek her..
mimonaut

Odeslat příspěvekod Rkubik 9. 8. 2013 19:56

ja taky o 1020 neuvazuji.Pouzivam 808 jako telefon s vybornym fotackem a sem s ni i s OS spokojen.Chapu,kdyz tvrdite,ze rychlost Wp8 nad symbianem je daleko lepsi,ale na to ja dlabu.Kam se mam hnat a byt o vterinu rychlejsi?Tohle me nedostava.Nehlede to,ze nejen dlazdice ale i par vetsich much me na wp8 nepritahuje.Nokii ano,ale ne s wp8,mozna s 9.
Rkubik
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 9. 8. 2013 20:13

Přátelé když o něčem víte pramálo, tak o tom radši nemluvit. To že si telefon s WP8 nepoužíval je vidět z toho co píšeš, to že jsi spokojen s 808 ti nikdo nebere a je to tak dobře.
Už se to tu říkalo nesčetněkrát, lidé ocení to jak je WP postaven až ve chvíli, kdy telefon několik dní/týdnů používají, do té doby mají neopodstatněné předsudky například z dlaždic. Je to stejné jako kdybych měl předsudky z nové Oktávie RS když sem jí viděl leda tak na obrázku....
2Aloha: Není to o HW ale o softwaru, jak psal mimonaut, je to hlavně o optimalizaci SW, není třeba se hnát za lepším HW po stránce výkonu, ano lepší HW ano, ale například s ohledem na spotřebu...
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rkubik 9. 8. 2013 21:06

nechci se tady dohadoval,ale dlazdice jak mobilni tak i stolni nejsou zrovna ve svete i u nas oblibene.Proste,tahle uvodni obrazovka spoustu potencialnich zajemcu odradi,jednoduse je nepritazliva.Mozna je funkcni,ale nepritazliva.
Rkubik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka