Nokia Lumia 1020 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dimm 30. 8. 2014 13:56

Pro běžného uživatele,který chce udělat fotku jpg.a nic dál neřešit(a neovládá náročnější fičury Rawu a nemá čas se mazlit s fotkama),je rozdíl malý,ale 4x větší fotka(soubor)..tak nějaká odpověď k moji otázce by nebyla?
dimm
Junior

Odeslat příspěvekod dadula2 30. 8. 2014 15:18

A k mojí otázce také ne??? Možnost přes OneDrive samozřejmě znám, ale přesto potřebuji občas odeslat fotku jako přílohu v emailu v co nejlepší kvalitě a štve mě, že se 2MB fotka zkomprimuje na 400Kb. Nemůžu prostě pochopit, proč je problém připojit k mailu 2MB přílohu a normálně odeslat. Také můžu mít v kapse ještě N8, vyfotit L1020 fotku, poté ji přes bluetooth poslat do N8 (bůhví jestli by to WP dokázal) a z té pak "normálně" připojit 1:1 k emailu a hurá (ironie).
Ne, tak vážně, je tahle možnost odeslání fotky "EMAILEM" bez komprimace nějak reálně možná???
Díky David
dadula2
Junior

Odeslat příspěvekod mr.SMITH 30. 8. 2014 19:35

dadula2:
Měl jsem stejný problém a narazil jsem na vynikající e-mailový klient, který se tě po vybrání přílohy - fotky zeptá v jaké kvalitě ji chceš odeslat. Možnosti: small, medium, large, original.
Aplikace se jmenuje MetroMail. Je placená a k dispozici je trial verze na vyzkoušení ;-)
Kód: Vybrat vše
http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/metromail/e2505360-4142-4d85-8ab7-b77d6ea728a0
mr.SMITH
Junior

Odeslat příspěvekod dadula2 30. 8. 2014 20:00

Díky za odpověd. Já zase nedávno někde na netu četl o alternativní aplikaci na prohlížení fotek, ze které jdou fotky odeslat emailem v původní velikosti. Přesně to co potřebuju. Bohužel už nevím kde ani jak se jmenovala. No, zkusím to ještě dohledat. Případně neví někdo?
Díky David
dadula2
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 8. 2014 09:43

HD Photo Viewer to napr. umi.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dimm 31. 8. 2014 10:55

Tak jsem si řekl že po nějaké době (od aktualizace na Cyan jsem to nezkoušel) zprovozním automatické odesílání fotek na OneDrive a ejhle nějak to nejde,někde se to seklo,na Drivu jsou fotky který nemám v tlf. a v tlf. fotky který už druhý den nejsem schopen dostat na O.D.(zálohování fotek zapnuto)..tak už nevím co ještě kde nastavit..dá se nebo má se ještě někde něco nastavit?
co s tím další HR nebo přehrát sowt?..pak by tu byla ještě jedna možnost a to pácnout s Windows Phroblemem o zem..na toto ze Symbianu nejsem zvyklý-nekonečný sled problémů :tleskani
dimm
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 8. 2014 11:11

Nemam s tim problém, automaticke odesilani videii i fotek bez potizi.Zakladem stabilni internetove pripojeni.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dimm 31. 8. 2014 13:00

Mám jen stále stejné Wi-fi,i před tím(když to fungovalo) i teď (když to nejede)..ale je dobré vědět že ti to funguje (že OneDrive nezrušil svoje servery) :-)
dimm
Junior

Odeslat příspěvekod dadula2 31. 8. 2014 13:56

uiqjirka: Jo, díky, to je přesně ona, kterou jsem myslel. Tady když tak stručná recenze
http://wmmania.cz/software/grafika/hd-photo-viewer-81/
dadula2
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 8. 2014 19:25

Chtěl jsem se zeptat někoho kdo to zkoušel?
Lze udělat downgrade z Cyan na Black?
V NRT to nejde,nabídne to pouze Cyan, a přes NCS mi to taky nejde (šedý start v offline na jinou verzi než cyan).
Chtěl bych to na PfD pro spotřebu,Cyan trochu víc na můj vkus "papá"... den nedám
anonymni

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 8. 2014 20:35

Samozrejme, ze to lze a to z Nokia Care Suite, pokud to nezvladnes sam a budes mit cestu do Prahy muzeme se sejit.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadula2 31. 8. 2014 23:30

Mposvar: čau, prosím tě, když píšeš, že nedáš "den", tak tím myslíš "den=24hod" a nebo od rána do večera? Mám L1020 měsíc (baterka v pohodě vydržela 2 dny) a posledních pár dnů mi taky začala strašně žrát (cca 25-30% za 3-4 hod když fakt jen leží).
Tuhle jsem koukal na Spořič baterie - Využití aplikací a telefon se nějak sekl, jen načítal, ale aplikace s využitím nedokázal zobrazit. Spodní tlačítka v tu chvíli nereagovala. V tu chvíli přišel příchozí hovor, který jsem přijal, ale ukončit už ho nešlo - tel. opět nereagoval. Poté se zobrazila jen čistě bílá obrazovka (v horní liště byly jen zobrazeny symboly signálu, bat. atd.) a s tel. nešlo nic dělat. Použil jsem Soft reset a vše se zase v pohodě rozběhlo. Až na to, že od téhle chvíle začala baterka mizet před očima. Na "Využití aplikací" se nic atypického nejeví. Vypnul jsem zkušebně i "Polohu", ale vůbec nemá vliv.
Neměl by prosím někdo zkušený nějakou radu co s tím???
Díky moc za případnou radu. David
dadula2
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2014 06:47

Tak abych si tu nepsal sám... :-)
Aktualizace příspěvku.....
Zkoušel někdo z 8.1 Cyan zpět na 8.0 ?
Nejde to jako dříve v NCS (a to ani omylem).
Ověření souborů "signed" - neprojde... :-(
Naposledy upravil anonymni dne 2. 9. 2014 06:31, celkově upraveno 3
anonymni

Odeslat příspěvekod elho_cid 1. 9. 2014 07:44

Divné, mě to po updatu na Cyan naopak žere znatelně míň. Asi rozdílné využití. Používám převážně 4G, wifi skoro vůbec.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod musa1975 1. 9. 2014 17:17

Ahoj,
dnes se mě do ruk dostala 1020 od T-mobilu verze os je 8.0.10532.166 a chtěl jsem provézt aktualizaci na wp8,1 jako před časem na 920, tam jsem to dělal dle návodu http://www.wpextra.cz/2014/04/windows-phone-81-vyvojarska-verze-navod.html a vše proběhlo bez problému a napoprvé. Nyní to nejde. V čem může být problém?

Díky

dnes ráno jsem to zkusil znovu a zadařilo se.
musa1975
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků