Nokia Lumia 1020 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 4. 2015 01:43

Nedoporučuji. Zkoušel jsem to..ale telefon rovnou přeskočil GDR2, nainstaloval W10, která nebyla moc funkční. Při flashování zpět jsem umrtvil telefon (nevím jestli to bylo samotným programem, nebo k tomu přispěly ovladače usb a PC odpojilo telefon během flashování). Takže raději nezkoušet.

Ale když už, mám otázku - telefon je mrtvý. Displej černý, dvojstisk kláves nevede ani k zavibrování. Při připojení k PC se hlásí v nouzovém režimu, ne jako lumia. Čistě ze zajímavosti - myslíte že je mrtvá základní deska, nebo je reálná šance na opravu přes JTAG (či jak se té chytré krabičce nádává)? Je to US model, záruku nemá. Takže buď půjde nahodit, nebo koupím přes ebay rozbitého dárce orgánů.
Překvapil mě servis. Arvato jsem vyloučil...nechci se otravovat s poštou (a poštovným), v MP na Andělu mi řekli, že tak pokročilou technologii jako JTAG mohou mít leda tak v Arvatu :) A nakonec jsem zkusil cellnet, ale nemám z nich dobrý pocit. S technikem mě mluvit nenechali, mám pochyby že slečna ani moc nevěděla co po ní chci a tak tam hold nechám 300 káčé, doufaje, že technik zkusí opravit zavaděč a ne, že rovnou napíše něco o tom, že deska je na odpis.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 4. 2015 07:40

Já jsem na svojí L1020-tce zkoušel i W10-tky (hodně špatný!) tak hned zpátky přes NRT bez problémů.
Jinak tam nyní mám GDR2 8.10.15116.125.
Na tom končím a budu se příště hodně rozmýšlet.
anonymni

Odeslat příspěvekod jkubovic 15. 4. 2015 12:05

Ja som skúsil GDR2 a potom aj Windows 10 TP.
Po inštalácii W10 TP bol telefón v dosť zvláštnom stave - nešli vypnúť mobilné dáta, nefungovali niektoré položky v nastaveniach, pri pokuse o flash na WP 8.1 sa objavila hláška, že telefón nemá Product Code :-)
Tak som urobil hardreset a po nábehu W10 už väčšina problémov zmizla, aj problém s Product Code aj nemožnosť vypnúť mobilné dáta, telefón celkom svižne fungoval. Ale W10 TP ešte stále nie je v stave, kedy by som ho mohol denne používať - napr. sa nedajú vypnúť dáta pri roamingu.
Tak som flashol naspäť na WP 8.1 a podľa návodu som dal len GDR2.
Po inštalácii GDR2 som radšej urobil hardreset a Windows Insider som už znovu neinštaloval.
jkubovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrvo 18. 4. 2015 22:52

Majitelia 1020 , máte niekto tvrdené sklo na displeji ? ak áno kde ho zakúpiť ? nejako sa nemôžem k nemu dopátrať ..
Mrvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radekc 21. 5. 2015 10:19

Dobrý den, reklamoval jsem Lumii 1020 s tím, že je problém s nabíjením, téměř pořád ukazuje, že se nabíjí, i když není připojena nabíječka, díky tomu je ukazatel baterie pořád na 100% a telefon se odmítá nabíjet, pokud ho používám nečekaně se vypne na úplné vybití baterie a nabití je problematické... Reklamace po 9 měsících neuznána z důvodu oxidace. Podle mě to prodejce jen zkouší, protože sliboval, že telefon pošle do specializovaného servisu (s takovou závadou si údajně neporadí). Protokol ze servisu mi prí nedají, jen vyjádření od prodejce. Protože mám distribuci pro Filipíny, tak předpokládám, že by prodejce platil opravu ze svého, proto to zamítnutí.
Setkal jste se někdo s takovou závadou? A jak dopadla reklamace?
Přikládám foto, je možné, že oxidace je vytvořená prodejcem? Je pouze na indikátoru vlhkosti a na konektoru USB, nevypadá to jak uměle vytvořená oxidace?
http://imageshack.cz/images/2015/05/21/DSC_0048.jpg
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 15. 6. 2015 21:51

Dám to i sem. První rozostřený obrázek nástupce Lumie 1020 :tleskani

http://wmpoweruser.com/evleaks-tease-a- ... successor/

Uvedení asi (určitě) zároveň s L940, L940 Xl a Windows 10 Mobile.
Stein
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 6. 2015 06:46

Nastupce 1020 urcite ne, jen zbozne prani.Je to jen dalsi modelova rada.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 6. 2015 07:32

Žádný přímý nástupce 1020 nebude. Bohužel.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BigT 16. 6. 2015 08:06

To spíš vypadá na 840...
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod mosquito1 22. 6. 2015 08:16

Čau. Potřeboval bych přesunout kontakty z L1020 na nokii 808. Prostě z WP na symbian. Díky za rady
mosquito1
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 22. 6. 2015 10:12

Přes bluetooth a nebo si vyexportuj z OneDrive a přeji příjemnou zábavu :-) dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tyson 24. 6. 2015 00:12

Takový malý dotaz, sice jsem to pořádně nezkoumal, ale co to má Will Smith ve filmu FOCUS za mobil ??? Vypadá sice na první pohled jako 1020, ale myslím že to 1020 nebude :-)
Možná se ale pletu. No že by ale dávali do nového filmu tak starý model mobilu ???
Je to sice pár sekundová scéna, ale nějak moc kladený důraz na záběr mobilu. Přitom jakože
o nic nejde.
Že by si toho nikdo nevšiml ??? ;-)
Tyson
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 24. 6. 2015 07:04

Film sem neviděl, tak těžko říct. :-) dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BIGSMOKE 24. 6. 2015 17:53

Film som tiež nevidel, ale niekde som čítal, že to je 1020
BIGSMOKE
Kolemjdoucí