Nokia Lumia 1020 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod radekc 2. 9. 2014 12:34

Měl bych dotaz k displeji, měl jsem za to, že amoled displej bude mít dokonale černou barvu, např. u N8 tuším byla naprosto černá, u L1020 to rozhodně úplně černá není.
Dají se nějak nahradit standartní hodiny při zamknutém telefonu? Na symbianu na to byla super aplikace Nokia Sleeping Screen...
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 2. 9. 2014 12:53

StandarDní hodiny se u WP8 nahradit nedají. Pokud myslíš hodiny na lockscreen (nikoliv u uspaného telefonu na glance - rychlý přehled), s WP8.1 přichází možnost přidat si vlastní zamykací obrazovku s jiným designem hodin a animací při odemykání, pro což MS uvolnil speciální aplikaci. http://smartmania.cz/bleskovky/stahujte-vysla-aplikace-pro-upravu-zamykaci-obrazovky-ve-windows-phone-81-8399
Jelikož je zatím ve fázi beta, je pomalá a má spoustu chyb, vřele ji zatím nedoporučuji používat. Můžeš mít problémy i po její případné odinstalaci. Nicméně možnost změny tady očividně bude.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod radekc 4. 9. 2014 14:57

Jakou používáte fólii na displej? Vyzkoušel jsem 3 a zatím nejsu spokojen. Existuje vůbec nějaká, která pokryje celý displej?
Savvies SC50 CrystalClear - lehce se poškrábe, dokonce přišla už poškrábaná, ochranná folie na ni byla jen z lepící strany

9H Premium Tempered - je to tenké sklo, bohužel nedolíhá na okrajích, ikdyž je menší než sklo mobilu, takže to vypadá dost blbě

nějaká noname z číny za pár korun (obdoba českého Aligatoru) - není špatná, ale zdaleka není až po okraj.
Naposledy upravil radekc dne 4. 9. 2014 21:15, celkově upraveno 1
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod dimm 4. 9. 2014 15:39

Nepoužívám originál velikosti protože:
-většinou jsou o dost menší a to moc dobře nevypadá
-předem zastřižený kraj často už méně lepí
-a bývá už na něm nějaké smetí přilepené

Koupím větší velikost,zastřihnu 2 mm od hrany displeje(je to ale náročnější pak na přesnost lepení),sestřihnu rohy a u takového founu jako 1020 která má kulaté hrany si dopředu naohýbám kraje fólie (ne zubatýma kombinačkama) jinak by se pak mohly odlepovat na rádiusech displeje a pak už je to na šikovnosti(i co se týče smetí)...ale vypadá to hezky
Ale značku ti neporadím,beru co je kolem 100,-
dimm
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 4. 9. 2014 19:28

Nepoužívám žádné fólie. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 9. 2014 19:38

Ja taktéž ne, ani mikroskrabanec + to prasi vzhled telefonu i komfort uzivani.
Naposledy upravil uiqjirka dne 4. 9. 2014 20:39, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dimm 4. 9. 2014 20:15

Aha nový téma
...já používám ... :-)
dimm
Junior

Odeslat příspěvekod Pear2 5. 9. 2014 20:20

Čo by ste povedali, keby sa niekto spýtal, či sa oplatí teraz kúpiť L1020, alebo čakať na nástupcu? Kamarát sa ma na to pýtal a úprimne som nevedel, čo mu povedať.
Pear2
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 9. 2014 20:31

Nastupce uz tento rok nebude, to se muze kamarad ucekat.1020 se da sehnat za peknou cenu a ma stále ještě co nabidnout.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pear2 5. 9. 2014 21:44

Niečo v tom zmysle, že by takýmto spôsobom mohol čakať do nekonečna, som mu aj povedal. Jednoznačne môžem povedať, že vie fotiť, ale keďže rád chodí po horách, predstava, že by všade mal nosiť zrkadlovku ho príliš nenapĺňa optimizmom :-) Jeho obava je, či má L1020 dosť výkonu (napr. na web, aplikácie, ...) aj do budúcna, alebo či má radšej urobiť kompromis v kvalite fotiek a ísť radšej do L930 (prípadne počkať na L1030?). Osobne som sa s L1020 chvíľu zabával, ale to bolo pred rokom a za ten čas sa toho dosť zmenilo (aktualizácie a pod.), takže sa nechcem hrať na odborníka čo všetko vie a nechcem tvrdiť ako je výkonná, aj keď mňa osobne žvásty o x-jadrách procesoru a pomaly 10K rozlíšení veľmi neberú, je proste fakt, že bežný užívatelia na to počujú.
Nikdy nediskutuj s hlupákom. Najprv Ťa stiahne na jeho úroveň... a potom Ťa porazí svojimi skúsenosťami
Pear2
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 9. 2014 20:53

Jediné co mu řekni - jednodenní telefon...
A s navigací je baterka hotová i za 4 hodiny.
Na turistiku battery pack nutnost...
Jinak nic....a foto či video nemá chybu (jediné srovnán8 s 808PV od Nokie)...
Vzhledem k tomu že tlf.jsou na cca dva roky....za tyhle peníze je to nej volba...
anonymni

Odeslat příspěvekod McL_cule 8. 9. 2014 17:14

zdravím, patrně od přechodu na cyan mně blbne sada Parrot. bez spuštěné navigace je vše OK, jakmile je v provozu, tak místo hlasového navigování se ptá koho chcu vytočit, nebo chce vytáčet poslední volané číslo, nebo jen ticho a na radiu přepnuto na fon. Ve městě šílený. Po spojení s BT se ptá na režim auto. Asi by to znamenalo bez hlasové navigace. Něco podobnýho mi to udělalo na symbianu u E52. Po aktualizaci nechodila hlasová navigace. Máte někdo podobný problém? Dík
McL_cule
Junior

Odeslat příspěvekod S-i-k-i 10. 9. 2014 19:52

díky za rady tím bych to uzavřel.

telefon jsem dal programátorovi a za menší úhradu mi video z telefonu dostal. neptal jsem se jak prostě to dokázal a já mohu nyní mobil přeinstalovat pro sebe.
S-i-k-i
Junior

Odeslat příspěvekod clemenza79 10. 9. 2014 20:18

Ahoj, chci se zeptat jak ve své 1020 přiřadím ke konkrétním jménům vyzváněcí tóny? mp3 soubory jsem uložil do složky ringtones jenže když u kontaktu zvolím možnost "vyzváněcí tón" tak se mi ukáží akorát buď složky Windows phone a NOKIA. Kámoš co má 925 tam má i složku VLASTNÍ, ale já ne a nevím jak ji tam dostat a vybrat si uložený soubor jako vyzvánění :hm
3210, 3310, 6100, 6230i, E51, N8, Lumia 1020, Lumia 930
Nexus 7, iPad mini 4
HP Envy x360
clemenza79
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 10. 9. 2014 20:32

Máš WP8.1? Co si uložil za soubor? Je to mp3? Mám klasické MP3 do 10MB v adresáři Ringtones a nemám problém.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka