Nokia Lumia 1020 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 8. 2014 09:15

Otazka na dejva, kolik jsi tak dodnes nafotil fotek a natocil videí s 1020 a jak dlouha videa natacis?
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 8. 2014 09:32

Ty jo komplet ti to nepovím, doma kouknu kolik toho je. Odhadem videí několik desítek GB. Fotek několik tisíc. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 8. 2014 11:08

Ptam se kvuli teto caste poruse (kdy zacne kaera pri videu skripat), pry se to projevi casem u kazde 1020, jeden frajer ma 4ks a ma to opet..Nekdo zase tvrdi, ze to je tim, kdyz se dlouho nataci v kuse, ze dojde k prehrati a pak nasledne k teto chybe.

uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lada t5 5. 8. 2014 12:35

Mám Lumii 1020 od 10/2013, fotím opravdu hodně, videa méně ale mám jich také vcelku dost. O tomhle projevu ale nevím nic, foťák i kamera stále šlape jak má.
Naposledy upravil lada t5 dne 5. 8. 2014 13:30, celkově upraveno 1
Microsoft Lumia 950 XL black - bohužel již minulost............
Nokia 8 Sirocco - současnost
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 8. 2014 13:24

Parada, klidne dalsi at hodi feedback, kdo opravdu hodne foti a nataci.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod clemenza79 5. 8. 2014 21:51

Ahoj, dostal jsem dnes L1020 a musím se přiznat nejsem z toho dvakrát moudrý a proto se bud ptát jako idiot. Měl jsem N8 a očekával jsem, že to bude s fotakama podobné či lepší, ale jsem zklamaný, i když tuším, že něco dělám špatně. Respektive vůbec nevím přes kterou aplikaci fotit. Něco jsem četl, že fotky se ukládají v max. rozlišení a pro náhledy a sdílení se používá jakási zmenšená verze, která je opravdu tak na dipslej telefonu jinak nic víc. Mám nastaveno zálohování na onedrive kam by se měly nahrávat ty kvalitní fotky v plném rozlišení přes wifi, jenže když kouknu na onedrive tak tam mám jen snad 1 fotku ve velikosti nejvíc 2MB a to ani nevím jak se mi to podařilo jinak je to i 170 KB. Fakt jsem z toho hotovej co s tím. Každý básní o fotkách a já mám kvalitu 5MPx samsungu za 2000,- Ty moje fotky, jsou fakt mazaniny :-( Pomožte prosím. Děkuji
3210, 3310, 6100, 6230i, E51, N8, Lumia 1020, Lumia 930
Nexus 7, iPad mini 4
HP Envy x360
clemenza79
Junior

Odeslat příspěvekod Cmelakov 6. 8. 2014 18:34

Ahoj, možná se už to tu řešlo, ale dedá mi to se Vás nezeptat.
Jak jste na tom s hlukem optiky? Já její cvakání vnímám při každém pohybu.
Při telefonování za chůze slyším cvakání, pokud položím telefon na palbku v autě, tak ho musím brzy sundat, protože to cvakání je opravdu otravné. Staší s telefonem zlehounka zatřást a chrastí jak se zapadlím šroubkem :-)
Je to normální? Pokud už to někoho taky trápilo, nezkoušel to někdo reklamovat?
Cmelakov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soniq one 6. 8. 2014 19:47

Je to opticka stabilizacia, a myslim ze az taky hluk ako opisujes to urcite nerobi, a v aute na palubke ta to otravuje, to mas co za auto, aj ja chcem tak odhlucnene auto, ze by som pocul tlkot vlastneho srdca

-- 6. 8. 2014 18:52 --

clemenza79 píše:Ahoj, dostal jsem dnes L1020 a musím se přiznat nejsem z toho dvakrát moudrý a proto se bud ptát jako idiot. Měl jsem N8 a očekával jsem, že to bude s fotakama podobné či lepší, ale jsem zklamaný, i když tuším, že něco dělám špatně. Respektive vůbec nevím přes kterou aplikaci fotit. Něco jsem četl, že fotky se ukládají v max. rozlišení a pro náhledy a sdílení se používá jakási zmenšená verze, která je opravdu tak na dipslej telefonu jinak nic víc. Mám nastaveno zálohování na onedrive kam by se měly nahrávat ty kvalitní fotky v plném rozlišení přes wifi, jenže když kouknu na onedrive tak tam mám jen snad 1 fotku ve velikosti nejvíc 2MB a to ani nevím jak se mi to podařilo jinak je to i 170 KB. Fakt jsem z toho hotovej co s tím. Každý básní o fotkách a já mám kvalitu 5MPx samsungu za 2000,- Ty moje fotky, jsou fakt mazaniny :-( Pomožte prosím. Děkuji

Musis si nainstalovat zo storu nokia camera, tam mas moznost fotit, 5mpx a plne rozlisenie, aj do rawu. A na onedrive tusim nahrava fotky len ked sa pripojis na wifi, ale to si niesom isty, ale ja som zatial s tym lroblem nemal, ale ale ja si fotky oznacujem ak chcem ulozit na onedrive, pri foteny to mam vypnute
soniq one
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 6. 8. 2014 21:37

Cmelakov : Není co reklamovat, cocka je opravdu velka a je to zcela normalni.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod radekc 7. 8. 2014 09:01

Má někdo zkušenosti s nabíjením přes powerbank (nabíječka na baterie)? Mám s výstupem 2,1A, ale podle výpočtu to nabíjí pouze okolo 500mA, to samé při nabíjení přes USB z pc, také pouze 500mA i když by USB mělo pustit víc, potom 1A noname nabíječka nabíjí také 500mA. Nepozná nějak telefon, že nemá originální nabíječku a pustí maximálně 500mA?
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 8. 2014 10:53

Originalni nabijecka ci power banka ma zkratovane datove piny, pak telefon dava vice nez tech 500mA.
To spousta neoriginalnich nabijecek nema (zkratovane datove piny) proto to telefon rozpozna jako pripojeni pres USB a netece vice jak tech 500mA.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod musa1975 7. 8. 2014 11:27

Ahoj, měl bych na vás dotaz, týkající se sluchátek (špuntů), které jsou kompatibilní s 1020 a 920 a musí mít i tlačítka pro přehrávač - stopnutí skladby, posunutí na další písničku. Něco jako Nokia Wh 701.

Děkuji
musa1975
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod allmountain 7. 8. 2014 13:56

Na 1020 používám sony mh1c,nebo bt sony sbh 80.
allmountain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 8. 2014 21:39

Tak Cyan se nam uz i na 1020 rozjizdi, prave doinstalovano.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lada t5 7. 8. 2014 23:20

Akorát jsem na to také narazil, momentálně jsem v procesu "Migrace dat"............. :-)
Microsoft Lumia 950 XL black - bohužel již minulost............
Nokia 8 Sirocco - současnost
lada t5
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka