Nokia Lumia 925 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 2. 2016 14:17

A v čem tedy čekáš, že je problém? Když na dvou různých Lumiích a dvou různých SIM kartách máš problém?

Běž za operátorem a nech si vyměnit SIM kartu za novou micro SIM.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 27. 2. 2016 14:39

Aneb jak si přidělávat práci, nebudu používat MS účet, nebudu, budu to tahat přes bluetooth, nebo SIM, nebo přes papírky....já to fakt nechápu.
Následně si koupí nějakou pochybnou 925, bůhví odkud a opět další problémy, nejsem tak bohatej, abych si kupoval levné věci....
Pokud vypadává signál, může to být stavem sítě v lokalitě, kdysi sem se s tím také potýkal, dokud Vodouch nedostavěl LTE. Nové firmwary v (některých) Lumiích umí omezit frekvence na 3G (nebo i JEN 3G), problém pak už není vůbec.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Luckyghost 27. 2. 2016 17:47

K tomu MS účtu.
Prd tomu rozumím, je to moje první zkušenost s win v mobilu (teda kdysi jsem měl nějaké Mio s win). V IT technologiích mi už ujel vlak a zdaleka se v mobilech nevyznám jako dříve, kdy mě to bavilo a měl jsem na to čas. Prostě jsem viděl, že tam je bluetooth přenos a nemohl jsem jej najít. Nějak jsem netušil a ještě ani netuším co vše je zálohované při MS účtu, kterej samozřejmě mám. Prostě to bluetooth mi přišlo jednodušší jak zase hledat jak to někam zálohovat do cloudu. Navíc dle popisu aplikace "přenos mých dat" mi to přišlo jako nejvhodnější možnost.

První 925 jsem koupil z číny na vyzkoušení. Telefon mi sednul a kdyby šla GPS, tak si jej nechám. Denně dojíždím 100km do zaměstnání v SRN a telefon válím v batohu, nebo jej kolikrát kontroluju v zašpiněných rukavicích, takže dostává celkem zabrat. Bez GPS ale fungovat nechci, protože už mi nejednou navigace v mobilu zachránila na nepřehledně značených objížďkách. No a proto jsem koupil druhou pochybnou, protože bohužel novou cz distribuci už koupit nemůžu. 950 nechci, protože je to pro mě velké pádlo (i 925 je po přechodu z N8 skoro za hranou). Peníze fakt už několik let neřeším, ale bohužel nic jiného na trhu v malém podání tak pěkně nefotí (Xperie jsou mazanice).

Zkusil jsem omezit maximální rychlost na 3G, tak uvidím.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 27. 2. 2016 22:36

Napadla mě jedna věc - píšeš, že nemáš data. Nemůže být to zpoždění SIM karty tím, že se telefon nejdříve zkouší připojit na data a pak teprve zjistí, že vlastně nemůže?
Zkus jen tak pro zajímavost v nastavení - mobilní síť + SIM vypnout úplně datové připojení. Třeba to pomůže............
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 28. 2. 2016 00:03

dokud jsou, doporučím koupit 830. Mám jí po (tři a půl roku skvěle fungující) 920 zatím týden a jsem spokojený. fotí skvěle, velikostně je na úrovni 920, jen je tenčí a lehčí než 920 a má větší displej (při stejné velikosti). Jen ty nové budou za měsíc dva už nedostupné, proto jsem ji koupil už teď, i když 920 ještě funguje. Alternativa u Windows(phone) moc zatím není.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 28. 2. 2016 08:19

mimonaut > alternativa L830 je L650. jasně, není to nástupce ale alternativa ano. Výkonově naprosto srovnatelné a mimo bezdrátového nabíjení (které se ale dá dodělat) je to s L830 plus minus totožný přístroj + dualSIM navíc a taky je to přístroj rovnou koncipovaný pro W10M a s desítkovým FW
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 2. 3. 2016 17:15

Jen pro představu jak funguje feedback na Ali. Za koupenou L925 s nefunkční GPS jsem udělil 2 z 5 hvězdiček. Od té doby mi od prodejce přišlo 10 zpráv abych to změnil, jak je pro něj důležité mít dobré hodnocení atd. nakonec začal nabízet 10 USD jako kompenzaci.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 18. 3. 2016 13:30

Dostane teda nakonec ta 925 update na win10 nebo ne?
Mr.Semtex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 3. 2016 13:53

Zatím oficiální informace nejsou. Nicméně pokud chceš, použij Insider Preview aplikaci a nainstaluj si Current Branch, což jsou odladěné finální verze Windows 10.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 18. 3. 2016 18:07

NE...

Tak dnes Aul potvrdil že žádná nová vlna nebude a zbylé přístroje už nebudou ani v IP režimu, tak se holt člověk musí postarat sám pokud nechce zůstat zamrzlý na dnešním stavu věcí... Osobně jsem vyzkoušel na svých obou přístrojích tento návod a Redstone i s dalším (dnešním) updatem (plus dnes nové Windows Mapy jen pro Redstone) mi taky jedou.... postup s hackem registrů není nic radikálního, pouze se přejmenuje Manufacture name na RMko, které je podporované, takže se toho nebojte, vždy to můžete přejmenovat zpět :-)

Zde je návod i s odkazy....

1. Stáhni si SDK 8,1 sadu
https://yadi.sk/d/Ul_VW2s5qH7Ki

2. Nainstaluj ji a v "Program Files/Microsoft SDKs/Windows Phone/v8.0/Tools/XAP Deployment"
proveď vpašování nejdříve XAP souboru z bodu 2. tohoto návodu
http://www.nokiapoweruser.com/hack-to-g ... any-lumia/

3. Proveď v článku popsaný úkon po jeho instalaci, pak restart… Následně proveď deploy druhého souboru a v registrech přejmenuj mobil dle toho návodu…

4. To je vše…. V Insider aplikaci přepni na Fast Ring a jdi si pro Redstone
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 24. 3. 2016 16:44

Znáte pro WM 8.1 alternativní prohlížeč fotografií, kde se dají rozkliknout i vlastnosti fotografie? Chybí mi, že nemohu zjistit kdy a v kolik hodin byla fotografie pořízena. V galerii se řadí jen dle měsíců.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 24. 3. 2016 17:01

Na lumii 920 to jde v aplikaci Lumia camera.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 24. 3. 2016 17:01

Foto Info
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 25. 3. 2016 17:10

Zdravim vsechny. Mel bych dotaz. V prosinci jsem jsem si do me L925 naladoval W10 pomoci Windows Insider. Po instalaci jsem nedelal tovarni nastaveni. Telefon mel chyby, jako pomale reakce a dlouhe doby pri otevirani aplikaci atd. Vcera jsem se tedy odhodlal, ze provedu tovarni nastaveni bez obnovy ze zalohy. Vsechno probehlo v pohode, az na tu dobu, nez jsem telefon nastavil ke svemu obrazu (4 hodiny a jeste neco musim dopilovat)
Telefon uz jede bez tak velkych cekacich dob otevirani aplikaci a prodlouzila se vyrazne vydrz baterie. Momentalne mam Build OS 10.0.10586.164
Mam jen jeden problem. Mam 4 mailove ucty. 3 na seznamu a jeden Google. Vsechny jsem pridal do telefony a ty 3 ucty na seznamu mi neustale oznamuji, ze jejich nastaveni je zastarale. Kdyz dam opravit, tak to chce jen napsat heslo a jeho ulozeni. Kdyz ho ulozim, tak se stejne nic nedeje. Pak se chci podivat treba do kalendare a zase zacnou chodit upozorneni o zastaralem nastaveni uctu na seznamu.
Nemate nekdo nejakou radu, co delam spatne a jak to napravit?
Predem dekuji.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 11. 4. 2016 18:50

Já taky dotaz, 925 mám od novoty a pouze původní soft - tedy 8.1. Dnes jsem si všiml, že jak dám při telefonování hlasitý odposlech tak slyším ale přestane jít mikrofon a druhá strana mne neslyší..

Pomůže hard reset(nechce se mi do toho)????
Kelly01
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků