Nokia Lumia 820 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod mimonaut 5. 6. 2014 22:19

"ty si tiez z tych ze- je very coooool mat nedorobeny system . ?"
víš, moje auto taky nemá odendávací střechu, uznávám, je to fajn, ale že bych měl pocit, že je to auto díky tomu nedodělané.. to nemám.

-- 5. 6. 2014 23:37 --

Jinak fajn žes prozřel.. Perpetuum mobile má Lumia / Microsoft až na rok 2015.. :)
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod sekunda 6. 6. 2014 09:17

mimonaut píše:Perpetuum mobile má Lumia / Microsoft až na rok 2015.. :)

no konecne
sekunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jsjunior 6. 6. 2014 12:09

sekunda:
Budík - troufám si tvrdit, že drtivá většina (95%?) smartphonů bez ohledu na OS neumí budík z vypnutého stavu (malé/mizivé % existuje, slyšel jsem o několika modelech). Z tohoto důvodu je tu mód letadlo, do kterého se telefon přepne (třeba na noc). Imho je to snadné a rychlejší, než zapínaní smartphonu (obecně). Pravda, přes noc přijdeš o pár procent baterie (2-10%).
1) Samovolné a časté restarty by se opravdu dít neměly. Zkus HR, pokud nepomůže, tak reklamace. Je to nepříjemný...jak restarty, tak i reklamace (seš na pár dní bez telefonu). Bohužel, stává se to.
2) je to tak jak jsem psal, je to asi nejrychlejší způsob, jak to zjistit. Souhlasím ale, že je to na houby, přímo je to děs a taky mě to štve.
jsjunior
Junior

Odeslat příspěvekod luky_12 6. 6. 2014 20:44

Vrátil jsem lumii 820 v rámci reklamace a budu kupovat již jiný typ, takže mi zbyl krásný žlutý zadní kryt pro bezdrátové nabíjení.
Je zcela funkční a bez nějakých viditelných známek používání, kromě prasklinek v levém horním rohu krytu.
Nechám ho za 100 Kč.

Pokud má někdo zájem, napište mi na luky-12 zavináč seznam tečka cz.

Nabízím i přesně padnoucí kožené černé pouzdro - telefon se z něho vytahuje horní stranou s pomocí pásku/přezky, kterou se též v pouzdru telefon uzavírá na suchý zip. Cena též 100 Kč (původní 400 kč)
luky_12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sekunda 6. 6. 2014 22:17

keby tvoj automobil nemal dvere, predne sklo, klaxon alebo palivomer ktory ti ukaze zobud sa a hybaj natankovat! tak by si ho povazoval za nedorobok.
ziadny kupec si ani v najciernejsom sne nepredstavuje ze si v tretom tisicroci kupi teflon ktory nema taku vysoko zauzivanu funkciu ako zobud sa a hybaj do arbaitu, za akychkolvek aj SUPERNUDZOVYCH podmienok. Lebo doteraz asi kazdy stupidny telefon takuto dolezitu funkciu zvladal. a zisti to az vtedy keby mu hrozil pruser v arbaite
a preto do 95percent takzvanych CHYTRYCH telefonov , ked to niesu schopni vymyslet sami , tak nech to primitivne okopiruju od Cincancov , alebo aj zo Symbianu alebo aj z jeho predchodcu EPOC

ale to nie je jediny nedostatok tohoto a aj ostatnych OS. :pozor
sekunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sekunda 8. 6. 2014 22:28

takze nigdo sa nestazuje na resety za posledne mesiace.

este poprosim par kontrolnych otazok pred hard resetom, nech sato nepokazi.
1. ako zistim ze mam zalohovane aj dnesne spravy, mejly...?? da sa zalohovanie spustit okamzite rucne? (najradsej by som ho zalohoval do svojho PC)
2. treba daco pred harddreset specialne prestatvit?
3. dlho treba drzat tlacitko VYPINAC a VOLUME MINUS ?
3. po hard resete treba byt ihned pri zapnutej WiFi a spyta sa ma hned na obnovenie zo zalohy??? alebo staci neskor obnovit??
4. spyta sa ma na heslo do micrososft uctu?? lebo si ho nepamatam.
5. asi tam zostane verzia OS spred hard resetu, ci ina ???
dik
sekunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimonaut 9. 6. 2014 08:27

volume down + power NENÍ kombinace pro hard reset. Je to pouhý restart.
Hard reset nejjednodušeji uděláš z menu: uvést telefon do továrního nastavení.

Heslo potřebovat budeš po HR k přihlášení do telefonu. Bez toho se k záloze nedostaneš!!

Obecně je vše vázané na MS účet, čili je potřeba ho znát i s heslem. Kontakty, maily a zálohy se synchronizují přes MS účet, stejně tak fotky, videa, kalendář.. MS účet je prostě základ a středobod WP.

Zálohování ručně spustit jde v nastavení / zálohování

V telefonu bude po HR stejná verze systému jako před.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod sekunda 9. 6. 2014 18:13

ale gde zalohovanie spustit TERAZ OKAMZITE rucne???
Naposledy upravil sekunda dne 10. 6. 2014 07:38, celkově upraveno 1
sekunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 9. 6. 2014 18:30

Kdy byla uskutečněna poslední záloha je překvapivě v menu Nastavení :arrow: Zálohování :arrow: aplikace+nastavení....kde se dá (překvapivě) vyvolat ručně záloha...
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sekunda 10. 6. 2014 07:39

to je ozaj prekvapenie :)
vdakabohu ze tu odpovedate aj pre uplne blbych
v tej zalozke zalohovanie to nevypadalo ako odkaz ktory treba rozkliknut, ale len oznam ze mam zapnute zalohovanie, tak diky
sekunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod golema123 1. 7. 2014 21:28

Je tento mobil stále dobrou volbou pro rok 2014? Dostane aktualizaci Lumia Cyan?
golema123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 1. 7. 2014 22:25

Ano, aktualizaci Cyan a WP 8.1 dostane.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jsjunior 4. 7. 2014 09:13

Ahoj, prosím vás, nezkoušel někdo doma přilepit neustále se odlepující sklo fotoaparátu? Už jsem to 2x reklamoval a dycky se to někde začne odlepovat. To by mi až tak nevadilo, ale množství prachu kolem čočky totálně degradovala fotky :-( Přitom nepracuji v prašném prostředí a když mám telefon v kapse, tak je vždy v pouzdře. Díky.
jsjunior
Junior

Odeslat příspěvekod edge1 5. 7. 2014 17:17

Zajímalo by mě jak donutit navigaci nabídnout skutečně nejrychlejší trasu! Ať zadám kterýkoliv ze 3 nabízených režimů, vždy to nabídne trasu přes všelijaký vesnice a trasu delší o půl hodiny než mi i bez dálnice vyjde např. na mapy.cz.. A pokud zvolím režim nejkratší trasy tak to bere snad i s polňačkama! Zlatej Symbian! Skusil by někdo na jakékoliv Lumií zadat trasu z "Ivančice" do " Český Krumlov"? Chtěl bych trasu přes Telč, kdy se jede stále po silnici první třídy. Děkuji mnohokrát.
Edit: Teď jsem si teda vzpomněl, že to asi těžko vyzkoušíte, když lze navigovat pouze ze své polohy!
edge1
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 5. 7. 2014 18:14

No a jak to ukazuje na Here mapách na webu?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka