Nokia Lumia 820 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod uiqjirka 23. 4. 2014 18:31

Prestante se zamerovat na developer preview.Sestaveni je nachlup shodne jako napr. na nove Lumii 630.Developer preview neni zadna beta,testovaci verze apod.Je to ostra verze.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod goast 29. 4. 2014 16:06

Garmin 3597 Opel Meriva B 1.4 T 103 kW
Huawei Mate 10 Pro
goast
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas-x 22. 5. 2014 09:54

Měl bych jeden dotaz, Lumii 820 mám poměrně krátce a teď jsem si všiml, že změny které udělám v kontektech se mi neprojeví na live.com . Co si pamatuji, tak zezačátku se to dělalo automaticky. V podstatě mám ten účet jen na zálohu kontaktů, email ani nic jiného nevyužívám. Může mi někdo poradit, co zkontrolovat? Nejsem si vědom nějakých změn v nastavení.
Tomas-x
Junior

Odeslat příspěvekod BigT 22. 5. 2014 12:53

Goast: za ty peníze se to nevyplatí
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod aznoH 24. 5. 2014 08:18

Zeptám se na Xbox. Založil jsem si v mobilu svou postavičku :) Když jsem hrál třeba Angry Birds od Xboxu, žádné body nenaskakovaly. Jak to má fungovat a k čemu to je?
Sagem MC920~Nokia 3330~Nokia 7110~Nokia 7650~Nokia 6630~Nokia N70~Nokia N95~Neonode N2~Nokia N95 8GB~Apple iPhone 3G 8GB~Nokia Lumia 820~Nokia Lumia 930~Apple iPhone 7 32GB

VIP člen diskusního fóra MobilMania.cz
aznoH
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mimonaut 24. 5. 2014 08:49

Game Body naskakují za dosažení achievementů, pokud si přidáš do Xbox nějaké kamarády, uvidíš jejich výsledky a oni tvé.
V některých hrách potom vidíš přímo jejich skóre v dané hře a můžeš s nimi soutěžit - překonávat je.
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod edge1 28. 5. 2014 10:50

uiqjirka píše:Prestante se zamerovat na developer preview.Sestaveni je nachlup shodne jako napr. na nove Lumii 630.Developer preview neni zadna beta,testovaci verze apod.Je to ostra verze.

To není úplně tak pravda. Jasný není to žádná beta... Ale je to jeden systém stejný pro všechny zařízení. Není přizpůsobený na jednotlivý modely, až tedy na tabletofony. Takže u jednotlivých modelů se chová jinak, někde je problém tam jindy zase jinde. Možná taková L820 nijak nevyčnívá zvláštními funkcemi, ale L1020 má například problémy s foťákem, který přecejenom nějaký uzpůsobení se systémem potřebuje.
Prostě to není úplně kompletní SW, proč asi dev. verze existuje? No přece kvůli těm menším chybkám, který se v systému objevují a odborní uživatelé, pro který tato verze je tyto chyby taky hlásí a nechlubí je jimi někde na fóru.
Co třeba slovník? Ten je opravdu již v konečném stavu? No to teda potež s WP8.1. Jediný co se k tomu dá dodat je, že každý měl na výběr než do dev verze šel a nesmí se divit, natož stěžovat si na drobné chybky.
Siemens A50,Nokia 6230i,N79,N8,Lumia800,Lumia820, Lumia 930
edge1
Junior

Odeslat příspěvekod Tade2 28. 5. 2014 17:31

Joe Belfiore potvrdil, že Developer Preview není finální verze a budou ještě změny.
Lumia 820 => Lumia 950 => Galaxy S9
Tade2
Junior

Odeslat příspěvekod sekunda 4. 6. 2014 22:43

prosim o pomoc. mam viac otazok . dakujem za vase poznatky a pomoc

1.restarty
po aktualizacii asi v marci sa mi zacal samovolne restatrovat L820 , vcera zo urobil uz po 11krat. Predtym asi 9mesiacov sa to nestalo ani jediny raz. Nemate podobne skusenosti za posledne mesiace??
verzia OS 8.0.10517.150 firmware 3051.40000.1347.1003

2.vypis o odoslani
v telefone mam v telefonnom zozname popisane MENO, CISLO, MEJL .... . Ale ked poslem SMS tak mi vrati vypis o odoslani, ale je tam len TELEFONECISLO ale nenapise tam MENO pod ktorym ho mam v zozname . Mate to rovnako?? neprisiel som nato ako to prestavit ?????
lebo ked mi pride vypis o tom ze komu neprisla sms, tak zlozito musim hladat koho cislo to je .

3.prehrievanie mapy
po aktualizacii sa deje, ze ked spustim HEREmaps, tak sa teflon velmi vyrazne prehrieva a vydrzi vyrrazne menej ako davnejsie. predtym som si to nigdy nevsimol a to som chodil so zapnutymi mapami aj niekolko hodin po viedni a bol studeny.
nerobi to aj vam????

4.otacanie dsipleja
v NASTAVENIACH mam automaticke otacanie obrazovky ZAPNUTE
ale napriklad v prehravaci HUDBA A VIDEO , alebo RADIO sa to nepreklopi na sirku. a v mapach HERE sa obrazovka nepreklopi na sirku! ale v navigacii sa to preklopi na sirku. Musi alebo neda sa to nejako prestavit ??

5.aktualizacie
nerobia vam aktualizacie problemy ???
mne velmi casto vypise hlasku typu SLUZBA UCTOV NIEJE K DISPOZISCII . alebo chybu (80ac111cksodk,ls,lx56ylc,.ôs7clym,kpm) nepamatam si presne to cislo.

a prosim nevravte, ako je dobrym zvykom niektorych, ze je to vychytavka a vlastne obrovska vyhoda vindovsov ze nejaka vec ktora bola uz v praveku v kazdom stupidnom telefone, ze to bolo vlastne kruty omyl a teraz je to milion krat lepsie, ked nejde FMradio, SDkarta, ked sa neda nastavit rozlicna hlasitost, alebo nezobudi vypnuty telefon, alebo spravca suborov .........

dakujem
sekunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 5. 6. 2014 07:38

Rádio jde, je to v hudbě, SD karta- WP8.1, hlasitost WP8.1, správce- WP8.1, budík u vypnutého telefonu jde jen u ťamanských founů a to asi tak u 5ti...
S ostatním Ti nepomohu, mám dev preview WP8.1 a bez problému. Jen to zahřívání se taky děje.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Motorola One Vision
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Machal 5. 6. 2014 08:21

For sekunda:

bod 2: bohužel je to vlastnost systému :(,

bod 4: některé aplikace (pokud to tak mohu nazvat) se nepřeklápí např. zrovna to rádio. Here mapy u mě to samé.

Mám stejnou verzi WP.
Petr Machal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jsjunior 5. 6. 2014 09:26

to sekunda:
bod 1) Důvod restartů neznám, ale taková univerzální rada zní - zkus hard reset (třeba nejdřív i s obnovením). Třeba je jen někde bug. Pokud by to i po resetu dělalo, zřejmě bych to viděl na reklamaci :-/
bod 2) Ad výpis - když ve výpisu klepneš na to konkrétní tel. číslo, ukáže ti to profil konkrétního kontaktu. Změnit obsah informace v tom výpisu zatím bohužel nejde.
bod 4) je to vlastnost některých apps, které se neotáčejí. Jestli se to v budoucnu změní, netuším. Here+ se mi chovají stejně.
jsjunior
Junior

Odeslat příspěvekod sekunda 5. 6. 2014 14:24

dakujem
ja ti nevravim ze nefunguje fmradio, sdkarta, hlasitost... . a konecne urobili aj vynalez spravcu suborov (este nemam nainstalovany). ale velakrat som cital ze tie veci tam nemusia byt, alebo dokonca nemaju byt lebo je to lepsie.
aj tebe sa prehrievaju HEREmaps?

a to ranne budenie s vypnutym telefonom, by konecne mali okopirovat od Cincanov, ked su neschopni to vymyslet sami. To je samozrejma vec uz od praveku ze sa ludia potrebuju rano zobudit. A nevypravajte mi ze to tam nema byt, lebo je lepsie ked rano zameskam do arbaitu, ked nemam dost baterky aby bol zapnuty telefon celu noc.

bod1.
mna uz naozaj nastvalo, ked cakam na telefonat a spolieham sa na telefon a potom zistim ze si odomna pyta zadat PIN kod, lebo sa medzitym bez varovania vypol.
asi skusim ten hard reset.

bod2.
ja som to riesil tak ze som to cislo prezvonil a vtedy mi to ukazalo meno :) najprv som to hladal medzi odoslanymi spravami, potom som zacal hladat v telefonnom zozname , ale po 10minutach ma to prestalo bavit a vyspekuloval som ze to treba prezvonit . ale to je take skrabanie sa lavym uchom za pravou nohou.

bod 4
to nie je celkom dolezita vec, ale potesila by .
sekunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimonaut 5. 6. 2014 17:06

A co je za problém než jdu spát dát telefon do nabíječky? Stejně je drtivá většina smartphonů "jednodenní" - alespoň máš jistotu ráno plně nabitého telefonu.. Stačí vypnout vyzvánění, aby tě nikdo netušil a je to. Budík budí stejně. :-)
mimonaut
Junior

Odeslat příspěvekod sekunda 5. 6. 2014 20:16

mimonaut píše:A co je za problém než jdu spát dát telefon do nabíječky? Stejně je drtivá většina smartphonů "jednodenní" - alespoň máš jistotu ráno plně nabitého telefonu.. Stačí vypnout vyzvánění, aby tě nikdo netušil a je to. Budík budí stejně. :-)

ahaaa to treba nabit??? to ma nigdy nenapadlo
ty si tiez z tych ze- je very coooool mat nedorobeny system . ? :-)

napriklad sme boli zurovat na chalupe v lesoch bez elektriny a rano som musel do arbaitu .

-- 5. 6. 2014 20:17 --

sekunda
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka