Nokia 5140 - Nokia PC Suite nenajde telefon

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dagmara3 30. 8. 2012 05:15

Dobrý den, poradí mi někdo? Nefunguje mi připojení mobilu k PC. Program Nokia PC Suite pracuje dobře, kabel CA-42 je originální (už jsem odzkoušela 2 předchozí, taky nefungovaly), v PC - v Nastavení-Ovládací panely jsem již upravila nastavení Nokia Conectivity Cable Driver + PC Conectivity Solution. Mobil jinak funguje perfektně, zablokovaný jej nemám. Několikrát jsem přeinstalovala PC Suite, celý systém spouštěla znovu. Nemám možnost vyzkoušet, zda funguje na jiném PC (kabel je z Aukra), rady servisu Nokia na stránkách Nokia, ani rady na Facebooku Nokia nepomáhají. Co mohu ještě udělat? Dříve jsem používala Samsung, tam byl jiný systém, ale vše fungovalo dobře. (omlouvám se, že dubluju téma, už se tady o tom psalo, ale to téma tam nebylo dořešeno, proto píšu jako nové). Děkuji za jakoukoliv radu.
Naposledy upravil Fíla dne 30. 8. 2012 06:58, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
Dagmara3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 30. 8. 2012 07:18

Viackrat postlacat jednotlive dotykove piny na popporte. Odinstalovat pc suite aj z program files aj pomocou regedit z registrov vsetko o nokii, alebo cez program nokia cleaner. Restartnu pc a nainstalovat znovu. Na tieto starsie nokie bol na cdcku aj driver z ovladacmi.
Nokia 6230i sa pripojila po nainstalovani pc suite sama a vyhladala si ovladace. Ked moj kamos pripojil starsiu nokiu, tak to neslo a bolo treba ine starsie ovladace, tak si kupil kabel aj s cdckom. Aku mas verziu pc suite. Z verziou 6 by to malo ist. Skus zohnat inu verziu pc suite.
Najlepsie by asi bolo vysksat iny pocitac.
Ja som mal napr problem ze mi fon nevidel modem. Pomohlo preinstalovat firmware.
Ak ani iny pc a ine kable nepomozu, mozes dat tel do servisu flashnut cez box.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagmara3 31. 8. 2012 18:37

Zdravím a moc děkuju za rady a pomoc. Chybu jsem našla. Po přeinstalaci programu PC Suite jsem začala dostávat chybové hlášky a tam bylo - modem nenalezen. Prozkoumala jsem tedy Správce zařízení - mého PC, prohlídla jsem modemy a porty. Závada bude zřejmě v tom, že mi chybí modemy na kabelové a infračervené spojení. V mém PC jsou totiž modemy snad všech Nokií, ale jen modemy Bluetooth, a tento systém v mobilu nemám. Aktualizovat nebo přidat hardware ale nemůžu, ptž nemám diskety s drivery. Mluvila jsem ale dneska s opravářem mého PC (on mi ten můj PC sestavoval) a je domluvena jeho asistence příští týden. Hned věděl, o co jde. Moc vám ještě jednou děkuju. Aspoň jsem se já - pouhý uživatel PC - trošku seznámila s tím mým verglíkem. A příští týden si rovnou nechám nejen spravit ty modemy, ale i navýšit paměť, OS, pořídím si větší D-disk. No a hned potom šetřím na nějakou tu Lumii. Ona totiž ta stařičká Nokie dobře funguje, ale má směšně malou kapacitu paměti a foto jen v rozlišení 640x480px. Přeji vám oběma moc pěkný víkend a ještě jednou děkuju.
Dagmara3
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků