Jak poznám originální baterii?

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod radekc 15. 5. 2012 16:22

Koupil jsem Nokii C2-01 a při nabíjení jsem si všiml, že se baterie dost zahřivá a to jsem telefon nijak nepoužíval. Mam baterii bez hologramu, je to důkaz, že není originální?
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod Jelass 15. 5. 2012 17:33

Všechny nové by ho mít měly...
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi mkVIII 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi Classic
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 5. 2012 21:36

Kde jsi telefon koupil? Vyfoť baterku a dej to sem. Ne v zipu na ulozto, jak maji někteří zoufalci zvykem.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kniter 15. 5. 2012 21:58

Baterka by sa mala dat overit aj podla jej vyrobneho cisla.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod radekc 15. 5. 2012 22:02

15052012264.jpg
15052012263.jpg
15052012262.jpg

Je koupená v kamenném obchodě v Třebíči s novým telefonem, první fotka je pro srovnání se 100% originální.

Kniter píše:Baterka by sa mala dat overit aj podla jej vyrobneho cisla.

To už nejspíš nejde, žádný odkazy na ověření nefungují
Naposledy upravil radekc dne 15. 5. 2012 22:32, celkově upraveno 1
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 5. 2012 22:07

Nejspise to bude padelek.Dnes neni problem jak z kamenneho obchodu tak z eshopu koupit udajne baterii originalni,ktera ma sice potisk originalni baterie,ovsem je padelkem.Tyto padelane baterie maji jednu ci vice chybicek,napr. objednate si treba dva kusy a obe maji stejne vyrobni cislo.Tech indicii je vice..kontakty apod.Bezpecne to poznam,pokud mam danou baterii v ruce..
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 16. 5. 2012 01:34

z tvého popisu mi není jasné to, jestli ta baterie byla v balení s mobilem nebo jsi to kupoval zvlášť.
k.o.v.b.o.j
Junior

Odeslat příspěvekod radekc 16. 5. 2012 06:33

Baterka byla v balení s mobilem, ale mobil byl vystavený a balení otevřené, takže vyměnít baterku by nebyl žádný problém.
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod sumerian 16. 5. 2012 06:54

radekc píše:Koupil jsem Nokii C2-01 a při nabíjení jsem si všiml, že se baterie dost zahřivá a to jsem telefon nijak nepoužíval. Mam baterii bez hologramu, je to důkaz, že není originální?

Buď jsem blbej, nebo slepej. Co to tam vidím na jednom obrázku baterie?
sumerian
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radekc 16. 5. 2012 07:10

Na jednom obrázku je originální starší a vedle nejspíš neoriginální, která byla u novýho telefonu, je to pro srovnání, kdyby to třeba někdo poznal podle odstínu barev na obale.
radekc
Junior

Odeslat příspěvekod saboter 16. 5. 2012 09:08

bateria je urcite original.poslednych par mesiacov su baterie distribuovane v baleniach telefonu bez hologramov.je mozne ze tak to uz ostane.
a ak sa bateria trochu zahrieva nieje to nic vazne.dolezite je ci sa zahrieva aj ked nieje na nabijacke a ako dlho vydrzi.
saboter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szantus 16. 5. 2012 09:19

Pozor: již cca 2 měsíce Nokia nevyrábí baterie s hologramem ( BL-5C, BL-5J, atd ) - údajně kvůli tomu, že už jsou naprosto zbytečné ( na neoriginálech již jsou holog. také dokonalé - Čína umí vše ). Kdekoliv dne koupíte tzv. originální baterii balenou pouze v igelit. sáčku - ani autorizovaný servis nepozná, že se nejedná o neoriginál - jediným vodítkem je vždy o něco nižší životnost a reálná kapacita baterie... Zajděte si do orig. obchodu Nokia ( nebo kde berou od Agory / Setosu ) a nechte si ukázat krabičku od C2-01 - vedle klasického EANu - nad symbolem popelnice je uvedená šarže ( např. 1203 , 1204, atd. ) - udává rok/měsíc výroby - jako na pneu, nebo starších SonyEricssonech, pokud bude C2-01 vyrobena po březnu 2012, tak již aku nemá hologram... O:-)
Můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada... Nyní Huawei Mate 10 Pro
szantus
Junior