Nokia 808 PureView

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bolt 27. 2. 2012 13:22

DjTuning píše:No myslim,ze ten +1mm na sirku oproti N8 sa mu da odpustit vzhladom k tomu,ze displej ma o 12,7mm po uhlopriecke naviac..


Přepsal jsem se, myšlena byla samozřejma tloušťka telefonu ;-) Ostatní rozměry jsou vzhledem k většímu displeji OK.

Jinak je pravda, že člověk má aspoň něco v ruce, ale podle videa na mě ta horní hrana působí až moc robustně, jelikož ten "batoh" s foťákem je přetažený i na horní hranu a tím vznikla nahoře pěkná cihla, spodní hrana je OK, škoda, že to neudělali jako N8.
Nyní: Sony Xperia T White (Android 4.1.2 Jelly Bean) + 16GB microSDHC Kingston + Headset Sony SBH50 + Bugatti Cross leather case

Dříve: Nokia N8-00 Blue - Nokia N81 - Samsung E330 Black - Nokia 3510i - Nokia 3330 - Nokia 5110
Mr.Bolt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 27. 2. 2012 13:33

Mám N8 od začátku, co byla uvedena na náš trh a říkal jsem si, že s tak kvalitními fotkami a videem mi vydrží min. 3 roky.
Jelikož mám mobil hlavně kvůli focení a navigaci, tak je jasné, že nejpozději v červnu je tato nokča doma :-)
Zlatý symbian. Teď jsem měl Nokii Lumii 800 doma na 14 dní a musím říct, že omezení, která má tato platforma, budu mít symbian do poslední chvíle :-)
Stejně si myslím, že Symbian pojede dál :-)
I ten desing se mi líbí - je tak aspoň odlišný od těch šílených placek od méně vyznámných výrobců ;-) Pořád to ale není hezčí, jak N8
Naposledy upravil dezavy dne 27. 2. 2012 13:41, celkově upraveno 1
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 27. 2. 2012 13:40

Za mě můžu říct, že se mi mobil líbí, na foťák jsem zvědavej, ale pokud Nokia něco nepodělá, tak to bude špičkovej mobil. Symbian 4EVER.
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ---igi--- 27. 2. 2012 14:34

Nějak mi to asi uniklo, ale je někde uvedeno, z jakého materiálu je tělo telefonu? Podle hmotnosti to vypadá na kov, z obrázků a videa to ale nepoznám. Dále pak info, zda má gorilla glass?
Motorola D520 - N3210 - Siemens S35i - N6210 - N6310i - Siemens M50 - N6510 - SE T610 - Samsung S500 - N6100 - SE K500i - Samsung E720 - N70 - SE K750i - N6120 - N6267 - SE V630i - N6500 Slide - SE C510 - E52 - N8
---igi---
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 27. 2. 2012 15:19

krokodeel píše:(...) I ostatni parametry se mi nezdaji vubec spatny a tesi me, ze to ma Symbian. Pokud bude dal Carla a Donna, v cem je problem?

Jenže Carla a Donna PRÝ (!) vyžadují dvoujádro a to tahle 808 prý (!) není... Ale uznávám, že je to divné :hm

---igi--- píše:Dále pak info, zda má gorilla glass?

Prý ano, ostatně opak by byl divný, když ho má N8 jako předchůdce. Kromě toho je už Gorilla Glass druhé generace, třeba to má dokonce tohle...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 27. 2. 2012 15:48

Beaumont:
Původně Carla vyžadovala takt min. 1GHz, Nokia to změnila a na na konci letošního roku má vyjít Carla (trochu upravená) i pro mobily se Symbiánem 3, Anna. Na nových mobilech s Belle to pojede 100%. Takže Carla v pohodě pojede i na jednojádrových mobilech. ;-) Nokia 808 je jednojádrovka s taktem 1,3Ghz. 8-)

Jak to bude s Danou to se teprve uvidí. Má být jen pro dvoujádra, ale myslím, že to Nokie zase přehodnotí a vyjde upravená Dana i pro jednojádra. ;-)
Naposledy upravil lumix22 dne 27. 2. 2012 16:09, celkově upraveno 1
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pear2 27. 2. 2012 15:54

Gorilu by mala mať (display by mal byť rovnaký ako v E7).
Carla určite nevyžadovala dvojjadro(už od začiatku ju majú dostať nokie 700,701, ...) a Donna má dvojjadro podporovať(to neznamená vyžadovať)

A čo sa týka 808-čky, tak som si pozrel ukážkové fotky a musím povedať som naozaj, ale naozaj prekvapený ako kvalitne fotí. Stále viac a viac sa teším na praktické skúsenosti ;-)
Nikdy nediskutuj s hlupákom. Najprv Ťa stiahne na jeho úroveň... a potom Ťa porazí svojimi skúsenosťami
Pear2
Junior

Odeslat příspěvekod lumix22 27. 2. 2012 16:05

Nokia 808 PureView- 41-megapixel camera; Belle OS, 4-inch display-- we go hands-on MWC 2012

http://www.youtube.com/watch?v=9kAw14tA ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=FVR2lHgE ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=2tzxYhpK ... re=related


Jak fotí Nokia 808 PureView: 7 neretušovaných snímků

http://digiarena.e15.cz/jak-foti-nokia- ... ych-snimku
lumix22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 27. 2. 2012 17:15

lumix22 píše:Beaumont:
Původně Carla vyžadovala takt min. 1GHz, Nokia to změnila a na na konci letošního roku má vyjít Carla (trochu upravená) i pro mobily se Symbiánem 3, Anna. Na nových mobilech s Belle to pojede 100%. Takže Carla v pohodě pojede i na jednojádrových mobilech. ;-)

Aha. Díky, to mi nějak uniklo :-[
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod --uvi-- 27. 2. 2012 17:35

Jsem opravdu překvapen, přesto si myslím, že by si i "Symbian" zasloužil vyšší rozlišení displeje, nemyslím si, že by tohle měl být poslední telefon se Symbianem, tak snad příště, alespoň v to věřím. Trochu mě ale děsí rozměry/hmotnost a nejvíc asi cena, pokud by stála těch 13 500Kč, tak tam mohli dát alespoň 64GB paměti to by to trochu kompenzovalo, snad se ale bude opakovat historie jako s Nokia N9, počáteční ceny byly přes 15 000Kč 64GB a 12 000Kč 16GB a v současnosti je to už 12 000Kč 64GB a 10 000Kč 16GB a myslím tím samozřejmě oficiální distribuci. Začátkem března jsem měl v plánu objednat 64GB N9, ale po dnešku si to ještě rozmyslím. Od designu jsem toho čekal víc, ale i přesto se mi tento způsob líbí. Teď ještě počkat, jaká bude v praxi.
--uvi--
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 2. 2012 17:43

Tak N8 se začínala prodávat taky za nějakých 12 tis. a loni před vánoci jsem ji ve výprodeji koupil za 6 tis.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pear2 27. 2. 2012 18:06

Úplné špecifikácie Nokie 808 PureView
Kód: Vybrat vše
http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/808_PureView/


Poteší 2mm konektor na nabíjanie a niekoho možno aj predná kamera(ale iba na video hovory)
Nikdy nediskutuj s hlupákom. Najprv Ťa stiahne na jeho úroveň... a potom Ťa porazí svojimi skúsenosťami
Pear2
Junior

Odeslat příspěvekod R-blade 27. 2. 2012 18:09

Tak pánové a dámy, aby jste byli všichni v obraze. Ten čip je od Carla opravdu dost zajímavý. Jelikož nejde o žádné ořezávátko. Velikost 1/1.2,světelnost 2.4, 26mm 16:9, 28mm 4:3, Ohnisková vzdálenost: 8,02mm, 5 aspérických skel, rozlišení 7728x5368. Kolik profikompaktů se tím může chlubit. Až zas tolik ne. Takže nejde o žádný malý čip. Je to spíš opačně, do kompaktů nám házejí odpad malých čipů..

-- 27. 2. 2012 18:11 --

Koukam na specifikace a libi se mi Screen Color Depth 24 bits
R-blade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Bolt 27. 2. 2012 18:16

---igi--- píše:Nějak mi to asi uniklo, ale je někde uvedeno, z jakého materiálu je tělo telefonu? Podle hmotnosti to vypadá na kov, z obrázků a videa to ale nepoznám. Dále pak info, zda má gorilla glass?


Tak materiál by mě taky zajímal, ale i podle konstrukce to vypadá bohužel na plast.
Nyní: Sony Xperia T White (Android 4.1.2 Jelly Bean) + 16GB microSDHC Kingston + Headset Sony SBH50 + Bugatti Cross leather case

Dříve: Nokia N8-00 Blue - Nokia N81 - Samsung E330 Black - Nokia 3510i - Nokia 3330 - Nokia 5110
Mr.Bolt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 27. 2. 2012 18:19

Vypadá to na plastovou konstrukci s kovovým krytem fotoaparátu.

R-blade: Čísla hezký, ale nemám s čím porovnat a nevím co znamenají O:-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků