C2-02, C2-03, C2-06 (T&T) - obecná diskusia

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod kabanos01 31. 7. 2012 09:19

Netušíte, jak na telefonu zapnout funkci, kdy vás tel. informuje (bliknutím apod.) že je na něm zmeškaný hovor či zpráva, aniž by bylo nutné rozsvítit display?
kabanos01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 31. 7. 2012 10:29

Otázka je, jestli to telefon podporuje. Zkus Menu>Nastavení>Osvětlení>Efekty osvětlení. Pokud tam tato položka není, tak není signalizační funkce podporována.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod Czechnology 26. 11. 2012 01:06

Zdravím!

Zajímalo by mě, jaké jsou rozdíly mezi C2-03 a C2-06. Na internetu jsem našel velmi rozporuplné názory, od "žádné" přes "pouze v nabídce barevných variant" až po rozdíly v paměti, reproduktoru, podpoře multimediálních formátů ad. Ví někdo, jak to tedy je?
EDIT: Dle nokia webu zde a zde je asi rozdíl opravdu jen v "nablýskanější" C2-06 (a vyšší ceně za ni).

Druhak by mě zajímalo, jak je to s pamětí pro SMS - je omezená počtem, nebo datově? A dají se SMS bez problémů exportovat do PC? (u Samsungu to např. nelze v případě EMS - tj. mimo jiné všechny "dlouhé sms" sestávající z více smsek).
EDIT: Teď čtu dokonce hrozivé věci, že telefon nemá vůbec žádnou vlastní paměť na SMS a vše je ukládáno jen na SIM karty. To se mi ani nechce věřit!

Předem díky za info!
Czechnology
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 26. 11. 2012 06:59

Rozdíl je jen barevných variantách a v některých oblastech prodeje.

Sdílení a ukládání zpráv do počítače se provádí pomocí Nokia Suite a s dlouhými SMS nemá problémy.

Samozřejmě se zprávy ukládají do paměti telefonu. Ale vnitřní paměť je poměrně malá (10MB), takže je nutné ji udržovat co nejvolnější (tj. aplikace instalovat pouze na paměťovou kartu a s dalšími soubory to samé), protože zprávy nelze normálně ukládat na paměťovou kartu. Na paměťovou kartu lze zprávy uložit jen v podobě záložního souboru.
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod Czechnology 26. 11. 2012 13:34

Díky. 10MB je při velikosti jedné SMS v řádu stovek bajtů dost. Otázka je, jestli na to mobil nenabaluje něco dalšího či to nijak neomezuje.
Navíc jsem na stránkách nokie četl, že se nejprve primárně zaplňuje paměť SIM karty a až poté využívá jiná úložiště - jakmile je ovšem SIM karta plná, bliká na displeji ikona, která na to upozorňuje. To mi přijde trochu zvláštní...
Czechnology
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 26. 11. 2012 14:14

Je to možné. Tyhle touch&type C2 jsou mizerné, co se týká hw a museli proto více zasahovat proti standardnímu chování S40.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod Czechnology 27. 11. 2012 22:58

Tak jsem telefon pořídil, ale schází mi jedna poměrně elementární věc, kterou nemohu nalézt - vybrat, odkud se vybírají kontakty. Našel jsem možnost zvolit, kam se ukládají nové kontakty, ale ne nastavení zdroje pro zobrazování. Nevíte někdo, jestli je takové nastavení někde schované?

Drobnost, která mě zklamala, je, že mapy umí fungovat výhradně přes SIM1 (kartu, přes kterou jedu data, bych měl raději v druhém slotu).
Czechnology
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 28. 11. 2012 14:58

Čtení kontaktů z paměti telefonu by mělo být zde: Menu>Kontakty>Nastavení>Používaná paměť

A data z druhé SIM nelze použít jen u map nebo i jinde? Nastavení dat pro jednotlivé SIM lze změnit v manažeru SIM karet.
Jolla is a movement.

Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod Czechnology 28. 11. 2012 15:23

Naecken píše:Čtení kontaktů z paměti telefonu by mělo být zde: Menu>Kontakty>Nastavení>Používaná paměť

Tam je bohužel pouze "Saving memory" pro nové kontakty, ne pro zobrazení. Ledaže by to bylo verzí firmware, jsem na v07.48 (pro update nemám bohužel po ruce tento typ miniUSB - škoda, že nebyl v balení).

Data se týkají jen map (či možná jiných aplikací), pro běžné datové použití to problém není.

Jinak mi také schází možnost nastavení úrovně jasu/podsvícení (nechápu, že to tam není) a nastavit automatické zamykání zavřením klávesnice (namísto dotazu).
Budík je bohužel taky velmi jednoduchý, moje stará jednoduchá D880 (Samsung) měla možností nastavení mnohem více a umožňovala vícero alarmů.

Co mě potěšilo je v této cenové relaci kvalita zpracování - snad to vydrží. Často zmiňovaný dotykový displej mi tolik nevadí. Kapacitní by byl u zařízení bez stylusu asi lepší, ale když člověk ví, že je třeba trochu více přitlačit, není to tak hrozné (jen scrollování trochu drhne).
Czechnology
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 18. 12. 2012 19:09

Zdravim, aktualizoval jsem FW na 7.63 a jelikoz to zrejme je sedivka, tak mi zmizela cestina :-[ Poradite jak ji tam v domacich podminkach opet dostat? Diky
Samsung S7 7.0 ETL + T-Mobile
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 18. 12. 2012 20:00

Oranžový rámeček nahoře.
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 12. 2012 20:04

Asi je blbe videt,nevyrazny :D
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod djdekl 18. 12. 2012 20:36

Sorry :D

edit: povedlo se pomoci 059K0G9 product code 8-)
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod Czechnology 18. 12. 2012 23:51

A který poslední firmware funguje ok? Češtinu telefonu nepotřebuju (ani nechci), jen možnost psát česky (a českou T9).
Czechnology
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 19. 12. 2012 06:29

Mám tam tu 7.53 z 22.5.2012
djdekl
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka