Nokia N9 - Obecná diskuse

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod jaroslavii 25. 7. 2012 20:15

Moc děkuji Dejve! Koupil jsem si novou N9 64GB. Zítra mi má přijít. Snad to zvládnu nainstalovat. Jirka tady psal stručný postup, tak zkusím podle toho jít. J.
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 7. 2012 20:51

Kdyz je uplne nova tak staci udelat update pres Nokia Software Updater.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jaroslavii 25. 7. 2012 22:25

Dobře, zkusím to přes něj. Děkuji. J.
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod mila001 25. 7. 2012 22:44

Tak dnes přišla N9 64GB v bílé barvě a jednim slovem nádhera.Nikdy jsem za mobil nechtěl zbytečně utrácet ale když jsem ženě koupil k narozeninám růžovou N9 a hrál si s ní neodolal jsem a mám ji taky.Za 8500kč je to výborná koupě a 64GB absolutně dostačující.Nokii přeji aby dělala víc takových pěkných mobilů.
mila001
Junior

Odeslat příspěvekod qajtea 25. 7. 2012 23:46

caute ;))...uvazujem ,ze kupim Nokiu N9...lubi sa mi dizajn a skusal som to swipe ovladanie a uplne ma to chytilo :D...len taky dotaz,vsade na nete citam ,ze je problem s aplikaciami,ze je ich malo.Nieze by som si potrpel aby som ich mal cez 100 v telefone ale taky whatsapp a FB messenger ,nieco na fotky ( taky pixlr-o-matic alebo podobne ),pocasie ,spoje ( autobusy ,vlaky,mestska doprava ) by som chel. Da sa stiahnut take nieco ?? ;)) diki za odpovede...btw : rozmyslam medzi N9 a Lumiou 800 ;))
qajtea
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VMach3 26. 7. 2012 00:38

Je v tom Nokia Care Suite možnost dead flashe?
VMach3
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 7. 2012 08:04

Samozrejme ze je a funguje vytecne.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rezza 26. 7. 2012 08:30

qajtea píše:caute ;))...uvazujem ,ze kupim Nokiu N9...lubi sa mi dizajn a skusal som to swipe ovladanie a uplne ma to chytilo :D...len taky dotaz,vsade na nete citam ,ze je problem s aplikaciami,ze je ich malo.Nieze by som si potrpel aby som ich mal cez 100 v telefone ale taky whatsapp a FB messenger ,nieco na fotky ( taky pixlr-o-matic alebo podobne ),pocasie ,spoje ( autobusy ,vlaky,mestska doprava ) by som chel. Da sa stiahnut take nieco ?? ;)) diki za odpovede...btw : rozmyslam medzi N9 a Lumiou 800 ;))

Opravdu zalezi na tom, co potrebujes. Velka cast veci co ja potrebuji je v zakladu.

Whatsapp je neoficialni aplikace, podporuje jen text. Oficialne existuje konkurence eBuddy. FB Chat se da normalne rozjet online v uctech. Nevim co dela ten fotkovy tentononc. Pocasi je v zakladu, lepsi MeeCast. Spoje nejsou.

To me samozrejme vede k dotazu, zkousel jsem s IDOSem/CHAPSem jednat - pristup k API jen komercne. Byl by o takovou aplikaci zajem mezi vama? Ta komercni vec znamena, ze by musela byt placena, ale hlavne ten opruz. Ze to neni jen vyvoj, ale veci kolem. Symbian/Harmattan verze.

Kazdopadne s N9 prijdes o par moznosti aplikaci, s Lumii prijdes zase o jine (mam obe). Takze je to vic na vyzkouseni.
BlackBerry Passport SE, Lenovo X1 Carbon 2nd gen s Fedora 23 Alpha, Sony PS3/4/Vita
Rezza
Junior

Odeslat příspěvekod Patrabus 26. 7. 2012 08:43

Já bych rozhodně o aplikaci jízdní řády stál, hlavně mhd v ve městech
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior

Odeslat příspěvekod chuckymichal 26. 7. 2012 16:23

Rozmýšlam o zakúpení N9 white 64GB, a mám na vás uživateľov nieke otázky. 1. Koľko je reálnej pamäte pre užívatela? 2. Ako telefón spolupracuje s google účtom? Do teraz som používal Android a tam to bolo super. Myslím tým synchro.s kontaktami, doručovanie mailov atd... Mám zriadený gmail.com a chcem vedieť či maily chodia dobre. Respektíve či sa hned doručia po odoslaní na mobil. S tým nemal Android najmenší problém. 3. a či má vôbec význam ešte kupovať tento model? Dakujem pekne za odpoveď. ;-)
chuckymichal
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 7. 2012 16:55

Budu strucny..

1.Priblizne 57GB
2 Ve vsech smerech funguje vyborne od emailu,okamziteho doruceni,veskera synchronizace apod.
3.Zalezi co od systemu a telefonu ocekavas,MeeGo je velice navykove nejen ovladananim a ma pro mne vetsi cenu nez Android hity SG3,HTC One X a jine..

Kazdopadne s N9 prijdes o par moznosti aplikaci, s Lumii prijdes zase o jine (mam obe). Takze je to vic na vyzkouseni.

Vsak vis take jsem dlouhou dobu provozoval HTC Titan/Lumii 800 spolecne s N9 a WP me prilis omezoval nejen systemove,ale i aplikacne,mraky aplikaci je spise pro deti a hrozne nesmysly,tim netvrdim ,ze se par vyjimek a zajimavych aplikaci nenajde..ale..nakonec tento system sel z domu a jsem za to rad.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jaroslavii 26. 7. 2012 17:03

Také mám doma oba systémy. Více mi vyhovuje Meego, není tak omezené. Co mi jen chybí za aplikaci jsou mapy.cz od seznamu, konkrétně cyklistické a turistické stezky v mapách.cz, nenašel jsem je v mapách Nokia, ale ty se dají najít online na netu, jinak N9 je super telefon. A i hezký design k tomu. :-)
Nokia Lumia 650
jaroslavii
Junior

Odeslat příspěvekod chuckymichal 26. 7. 2012 17:18

Dakujem pekne za odpoved... a posledná otázka dá sa telefón používať aj na šírku myslím tým, či už prechodom na PR 1.3 je tých aplikácií viac čo idú aj na šírku. Dakujem
chuckymichal
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 7. 2012 17:51

Ty u kterych je to logicke nebo k veci to samozrejme umi.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod chuckymichal 26. 7. 2012 18:53

a ešte ide na tom pripojiť USB (myslím klúč, klavesnica, atd...) tú funkciu čo mala aj N8? Dakujem :-)
chuckymichal
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka