Nokia E6 - obecná diskuse (k dispozici Belle)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod ZIZU.w 26. 4. 2012 19:22

čauko, stává se vám někomu, že když natáčíte video, tak se vám v 10. vteřině sekne asi na 2 vteřiny? a u příjímání souboru přes bluetooth mi to ukazuje chyba disku a že to nelze přijímat
Mobil: Samsung Galaxy S4 Black Mist
NB: HP Probook 4530s
ZIZU.w
Junior

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 27. 4. 2012 12:06

ZIZU.w: ne, ani jedna popisovaná věc se mi neděje, videa sice moc nenatáčím, ale ničeho jsem si v poslední době nevšiml, BT přenos souborů rovněž v pořádku (máš dost místa na disku?)...
ondraschoffka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ZIZU.w 28. 4. 2012 03:12

ondraschoffka: no když otevřu ikonu soubory, tak mi to ukazu 253 mb volného místa v C:paměť telefonu a když připojim telefon k počítači, tak se mi ukáže v počítači stejná paměť ale volno 0MB ze 450+- ale v telefonu skoro nic nemam a paměť snad zahlcenou taky ne a nevim jak uvolnit paměť v telefonu, mam ho chvíli
ZIZU.w
Junior

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 28. 4. 2012 08:31

ZIZU.w: zkus si nainstalovat soft X-plore, což je naprosto dokonalej správce souborů, a s tím uvidíš, kolik kde místa máš, můžeš přesouvat, kopírovat, skoro jako na PC.. ;) hledej ho buď v Nokia Store nebo na webu... právě je myslím možný, že ten soubor, kterej tam chceš poslat, by se do telefonu/na kartu už nevešel, tak proto ta hláška; anebo mě napadá ještě to, že ho zkoušíš poslat třeba do interní paměti a ne na kartu nebo na interní 8GB úložiště - tohle tuším šlo u starších symbianů nastavit.. ;)
ondraschoffka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ZIZU.w 28. 4. 2012 12:42

ondraschoffka: no právě že já se symbian belle teprve učím ikdyž na tom není nic složitého tak zatím ale zkoumám co všechno jde a vůbec jsem právě nenašel, kde se nastavuje to, kam se ukládají přiiaté soubory přes BT.. soft X-plore zkusím, díky ;-)
ZIZU.w
Junior

Odeslat příspěvekod ZIZU.w 2. 5. 2012 15:05

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, proč si ten muj telefon dělá co chce? Když si potřebuju přehrát video na youtube, tak se video vůbec nenačte a i po zapnutí a vypnutí telefonu se nenačte .. když to zkusím jen tak namátkou další den, tak se video v pohodě přehraje .. když se chci připojit na wifi tak se mi to nepřipojí, vyhledá, má signál a když dám připojit tak jen že chyba připojení a připojí se až po restartu telefonu, fakt si dělá co chce :-/
ZIZU.w
Junior

Odeslat příspěvekod IvanCZE 5. 5. 2012 11:49

Ahoj ve spolek,

telefon používám jak opracovní nástroj, takže nebudu hodnotit přehrávání videa, hudby apod., ale ryze pracovní funkce, které od telefonu této třídy očekávám. A očekávání se nesplnila :-( Mám nahraný nejnovější SW - Symbian Belle, moje předcházející telefony byly vždy Nokie třídy E, takže mohu srovnávat.

Co mi neskutečně vadí?

1) Dýchací klávesa, která má informovat o změškaných hovorech je ztěží vidět v noci, natož ve dne. K čemu to tedy má sloužit? Opravdu nechápu...

2) Spořič obrazovky, který neukazuje zmeškané hovory. Dříve jsem používal cClock, ale tato aplikace nyní nefunguje. Musím tedy pokaždé aktivovat ručně klávesnici, abych se podíval, zda jsem něco nezmeškal - dost nepraktické. Podle mě je to jedna ze základních funkcí mobilu dozvědět se co nejjednodušeji, že mám zmeškaný hovor nebo zprávu... Tak proč to chybí a je třeba využívat SW třetích stran???

3) Zamykání klávesnice. Ta posuvná boční klávesa funguje na principu náhody - někdy zamču mobil hned napoprvé, někdy napodruhé, někdy až na potřetí. Toto poměrně dost zdržuje, protože pokaždé musím zkoumat, zda je mobil zamčený nebo ne.

4) Widgety - na jednu obrazovku nejde vměstnat více než jedna e-mailová schránka, což je dost k ničemu, když uživatel potřebuje mít info o vícero schránkách a nechce jako magor listovat mezi obrazovkama sem a zase zpátky :-(

5) Chybí mi nějaká funkce, která by "zamčela" widgety a aplikace na hlavní stránce, abych je nechtěně při nezamčené klávesnici nevymazal, nepřesunul apod.

Obecně s tímto telefonem nejsem moc spokojen, potolika letech vývoje řady E a zkušenostech Nokie s mobilními telefony bych očekával více. Nějak to s tímto kouskem pár měsíců přetrpím, ale už se budu těšit na něco jiného s HW klávesnicí od konkurence.
IvanCZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luciferka89 15. 5. 2012 12:23

Ahoj Lidi, taky bych docela potřebovala radu. Dotaz který mám tu již zazněl, ale nedostala se na něj odpověď. Když mi přijde e-mail já si ho přečtu a odpovím na něj, tak mi prostě zmizí. Opravdu by mě zajímalo, zda se nějak dá nastavit, aby ty e-maily zůstávaly mezi přijatými??
Luciferka89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter34 16. 5. 2012 09:51

Máš nastavený IMAP alebo POP3? Ak POP3 tak si nastav IMAP a maily budú ostávať v mobile.
Samsung Galaxy Note 10+
peter34
Junior

Odeslat příspěvekod madkate 31. 5. 2012 10:04

Ahoj,

nainstalovala jsem si do svý Nokie e6 novou Bellu a zatim děs a hrůza. Potřebovala bych prosím poradit s pár věcma:

Proč když tam dám světlý theme se při volání menu atd. pořád objevuje černý theme. Tak je to u všech nebo je chyba na mym telefonu?

Widget kalendář, hudební přehrávač, mail mám přes půlku displeje a už tam nemůžu dát jiný widget. Mít 6 ploch, na to nemám čas v tom listovat, a radši bych měla víc informací na jedný ploše. S Annou jsem mohla mit hodiny, kalendar a email hezky pod sebou a bylo to prehledny.

V recenzci jsem cetla ze v Belle je az pet velikosti ikon a tak si to muzu nastavit opravdu tak jak budu potrebovat. Zádnych pet velikosti tu neni, jsou tu jenom tri velikosti u hodin a ty digitalni jsou tak velky ze krome nich se mi toho na plochu uz zase moc nevejde. Jinak sami o sobe jsou ikony velky a do radku se vejdou max 3. Na Anne se tam vesly 4 + hodiny.

Po dvou dnech co jsem si tam nainstalovala Belle mi zacinaj blbnout sms. Bude se odeslou na jiny cislo nebo se k ty sms zahadnym zpusobem prida jina sms pro nekoh jinyho a to i kdyz mam vsechny sms z telefonu smazany. Byla bych hodne nerada kdyby timhle zpusobem doslo k nejakymu fó pá. Pomohla by reinstalace?

Uplne nejradsi bych se vratila znova k Symbian Belle, jaka je pravdepodobnost ze pridu o telefon?

Veliké díky, pokud si nekdo najde cas a odpoví na moje otázky.

Katarina
madkate
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondraschoffka 31. 5. 2012 11:19

madkate: o návrat k Anně se v domácích podmínkách raději ani nepokoušej, zavání to odpálením mobilu, někdo tu ale psal o tom, že mu to v autorizovaném servisu udělali (i když asi ne zcela samozřejmě).. :)

z E6 po nahrání Belle mám podobně rozpačité pocity jaky popisuješ, nakonec mi nezbylo než mít všech 6 homescreenů oproti asi dvěma s Annou, nicméně problém s SMSkami jsem nezaznamenal, asi bych doporučil přehrát FW tím aktuálním, a pokud to nepomůže, tak servis... ;)
ondraschoffka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod madkate 31. 5. 2012 12:34

dejvidek píše:Proč tedy bezhlavě instalujete Belle, když vám Anna vyhovuje? Já to prostě nechápu, na netu je milion a jedna možnost si Belle prohlédnout a pak lidi řvou jak pominutí....Downgrade je možný, riziko zničení telefonu je ale veliké. Návod tady.
dejv

řekla bych že fotky na e6 s Belle vypadaj docel jinak nez je tomu ve skutečnosti. Třeba nechapu jak mohli nacpat pod hodiny kalendář, podle obrázku, pže ve skutečnosti to tak nejde.
madkate
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod druh8472 19. 6. 2012 13:29

Nevíte někdo kdy bude Belle FP1 a sním i balíček MS Office avízovaný i pro E6 mluvilo se o dube, květen je půlka června a pořád nic
druh8472
Junior

Odeslat příspěvekod peter934 23. 6. 2012 09:34

Mozno dotaz na tych, ktory prechadzali od BB k Nokii alebo naopak.

Vyberam pracovny mobil.

potrebujem:
- internet
- qwerty
- aby sa mi to aj pacilo
- nejake ine aplikacie instalovat nepotrebujem (s operacnymi systemami skunesonti ani nemam)

Mám dvoch favoritov v podobnej cene:
E6 - paci sa mi:
- dotykovy displej + qwerty
- vzhlad
- mal som doteraz nokie (ale bez symbianu), takze mam napr. zoznam uz zosynchronizovani z PC suite, mam nabijacky

BB curve 6360 - paci sa mi:
- vzhlad
- oddelene jednotlive klavesi
- pride mi stylovejsi (BB), je lahsi
- s BB nemam skusenosti, neviem ci by mi tam mohlo nieco vadit, ked ho potrebujem hlavne na telefonovanie, internet a e-maily

Na jednej strane ma Nokia asi viac možnosti + dotyk. displej a ne druhe sa mi zase viac paci BB (predsa len nie tak rozsireny).
Ani jeden som este v ruke nemal.

Pripadne existuje este nejaka ina moznost? Vsetky BB su uz asi drahsie.

Dik za rady.
Naposledy upravil peter934 dne 23. 6. 2012 11:49, celkově upraveno 1
peter934
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Naecken 23. 6. 2012 11:44

To je tak těžké napsat QWERTZ?
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak

Předchozí stránkaDalší stránka