Nokie bude používat (i) Windows Phone

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Koupili byste si Nokii s Windows Phone 7?
Ano, je to perspektivní spojení 13 %  18%  [ 13 ]
Možná, pokud dojde k úpravám WP7 Nokií 25 %  35%  [ 25 ]
Ne, Nokia si měla vybrat jiný OS 14 %  19%  [ 14 ]
Ne, Nokia měla zůstat u Symbianu jako u hlavního OS 19 %  26%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 71

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 2. 2011 08:54

Nokie dnes oznámila partnerství s Microsoftem, znamená to tedy, že se Nokiích budem setkávat i se systémem Windows Phone.
Info na webu Nokie (angličtina)
Krátké info na Youtube - od Steve Balmera a Stephena Elopa.

dejv

-- 11. 2. 2011 08:56 --

Informace jsou i na webu Microsoftu.
dejv

-- 11. 2. 2011 09:06 --

Nadále budou v nabídce modely se Symbianem a MeeGo. (letos jen jeden)
dejv

-- 11. 2. 2011 09:08 --

Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting

-- 11. 2. 2011 09:16 --

Z MeeGo se stává Opensource.
Naposledy upravil Snekac dne 11. 2. 2011 20:17, celkově upraveno 1
Důvod: Přidána anketa
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 11. 2. 2011 09:22

No vida.... já byl na Windows Phone od prvního představení celkem zvědavý - a teď bude i v Nokiích. Docela se těším; sériím E a N by tahle platforma skutečně slušela. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 2. 2011 09:28

Uvidíme jak rozdělí WP a Symbian do jednotlivých řad telefonů.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 11. 2. 2011 09:33

Tak jistě, jsou to zatím předběžné dohady. Nicméně u Symbianu se Nokia v poslední době snažila hlavně o jeho zpřístupnění širšímu publiku, což myslím, že se ve finále podařilo s levnými dotykovkami především 5. edice. Myslím si, že v těchto vodách, odkud byla vytlačena uzavřená platforma S40, Symbian i zůstane - tedy v levnějších sériích C a X.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Snekac 11. 2. 2011 10:18

Tohle je asi nejhorší co mohli udělat, aspoň že to nebude jediný systém, ale i tak...
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 11. 2. 2011 10:42

Někde jsem čet, že Nokie jednala i s Googlem o Androidu, ale jednání selhalo.

Podle mě je to hlavně snaha prosadit se v severní Americe. Meego upozaděj a místo něj nasaděj "už hotový" WM7. Přístup ostatních výrobců k WM7 je dost vlažnej, tak že na tomle poli nebude mít NK moc velkou konkurenci.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 2. 2011 10:46

Nějak nechápu co si jako představují lidé, kteří tvrdí, že tohle spojení je nejhorší co mohlo být. Nedovedu si představit, že by 90% telefonů mělo v sobě Android, co by asi hnalo ten systém dopředu? Nic....
Maemo a MeeGo nebyly od začátku prezentovány jako masové systémy, 99% lidem scházet nebudou, byť s MeeGo jeden model bude.
Já naopak očekávám lepší provázanost telefonů Nokia s operačním systémem Windows.
dejv

-- 11. 2. 2011 11:10 --

Online z Londýna.
dejv

ObrázekImage Hosting
Už jsou tam oba :)
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BigFoot007 11. 2. 2011 11:28

takze teraz jasne elop odpovedal, ze primary platform for smarthpones is microsoft, takze predsa len asi bude ustup symbianu, zaujimave. som zvedavy, ze by sa nokia predsa len skusila "vratit" na americky trh?
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 2. 2011 11:30

Jojo WP bude primární systém na chytrejch telefonech, jenom sem zvědavej jak si představují "migraci" stovek miliónů lidí ze Symbianu na WP..... pokud je budou nutit a to třeba tím, že se na Symbian "vykakají" tak to bude značně kontraproduktivní.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Snekac 11. 2. 2011 11:37

Dejve nepíšu že chci všude Android, ale WP7 tak jak vypadají jsou strašné. Místo inovací přinesly plno omezení, které slavnostně budou odbourávat, nevyužívají vůbec displej, zatím jsou jen v drahých přístrojích, nemají lokalizaci, chabé app... Jasně, něco se bude časem měnit, ale třeba už to prostředí asi až tolik ne a to mi vadí skoro nejvíc. Koukal jsem na HTC (nevím asi HD7, to je jedno...). Díky tomu šílenému UI vypadalo, že má poloviční displej, než má ve skutečnosti. Nehorázné plýtvání místem..
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 11. 2. 2011 11:38

no na jednej strane elop keca o tom, ze planuju predat najblizsi rok 150 milionov zariadeni so symbianom, na druhu stranu ze bude postupny presun ludi na wp7 a este k tomu ze bude aj migracia vyvoja na wp7, celkom zaujimava tlacovka, som zvedavy co to urobi s akciami oboch spolocnosti
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 2. 2011 11:46

Taky mi to nějak nesedí, migrace na jednu stranu, na druhou stranu 150 miliónů telefonů se Symbianem - tak jde o to, co bude teď nižší třída? Že by Symbian zůstal v nedotykáčích? Jenže jaké jsou v plánu? Nástupci již vousatých modelů jako je E72, E52 nejsou v dohledu....
Takže můj odhad:
Dotykáče - WP
Nedotykáče - Symbian
Lowendy - S40
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 11. 2. 2011 11:59

Já bych se nedivil, kdyby Symbian zůstal i v těch levných dotykáčích. Když se podíváte na jejich prodeje, tak si nikdy nevedly až tak špatně. 5800xm byla dokonce z nejprodávanějších telefonů vůbec. Spíš má Elop představu, že právě těmito levnými zařízeními nasytí třeba i chudší a rozvíjející se trhy, kde tohle zatím nefunguje a S40 byla nejvyšší meta. V dané cenové třídě (kolem 2-3 tisíc korun) jim navíc žádný jiný operační systém ani nekonkuruje.
Deleted user

Odeslat příspěvekod BigFoot007 11. 2. 2011 12:11

@majkl - bacha na android, a dve firmy, ktore tu tak do roka dvoch budu mat vlastne vlakno: ZTE a Hauwei.
ZTE momentalne vyraba neskutocne mnozstvo ich oblubeneho telefonu blade, tento telefon sa napriklad v UK predava s predplatenkou za 110libier, vo svajciarsku dokonca tusim len za 115 svajciarskych frankov(teda ani nie za 100€), a to uz mi pride dost ako supa.

Nehovoriac o tom, ze je to neporovnatelny telefon s nokiou 5800, ma to kapacitny 3,5palcovy displej, ktoremu sa kvalitativne displeje v 5800 a 5230 ani len nepriblizuju, android je v tom od zakladu 2.1, nie je problem dohrat 2.2, kvalitativne to podla mna je narovnako spracovany fon(s 5800), dalej lepsia gps, android, tych pozitiv je tam dost, a opakujem, cena za ktoru sa ten telefon da zohnat v niektorych krajinach je cca 100€
Naposledy upravil BigFoot007 dne 11. 2. 2011 12:39, celkově upraveno 1
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 11. 2. 2011 12:17

Hnusny wp7. Nepekne prostredie, zlozite ovladanie, malo aplikacii. Ide im len o financie. Spojenie sa s microsoftom. Keby radsej dali win xp, alebo win7 pre pc. Harddisk bol uz v n91. 2GB ramka a dvojjadrovy cpu uz bude coskoro v mobiloch.
Dotyk+hw qwertz+jednoduche prostredie(podobne ako s40, ale s moznostou multitaskingu a instalacii systemovych aplikacii) je najlepsie co moze byt pre uzivatela.
Do mid-endov bude teda symbian^4. Rad by som mal netbook(s winxp) v rozmeroch n97mini a jednoduchym volacim prostredim ako nokia 6300).
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků