Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Naecken 5. 9. 2018 12:16

Phoenix nebo Nokia Care Suitě. Návody jsou na tomhle fóru nebo i jinde. Nejtěžší je sehnat FW.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 10. 9. 2018 10:06

Ještě abych uzavřel mnou uvedené problémy, jestli to ještě někoho zajímá:

1. Blbě ostřící kamera a chybová hláška při ukládání právě natočeného videa - stačilo vyměnit kamerku v mobilu, aniž bych musel formátovat telefon apod.

2. Nefungující blesk by zapříčiněn poškozným konektorem na základní desce, na který ten modul blesku dosedá (je to 8 poměrně dlouhých "jazýčků", které lze snadno nalomit při nešetrném zacházení).
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 27. 9. 2018 18:16

Ahoj všem skalním Nokiákům!
Nedaří se mi sehnat spolehlivou náhradní kamerku do Nokie N8.
Už jsem objednal na eBay 3 kusy (2 z Anglie, 1 z Německa), ale vždy to byl bohužel vadný paskvil (první vůbec neostřila, druhá se jen snažila ostřit a navíc její výstup měl silný nádech do žluté a třetí pro změnu nefungovala vůbec). V Česku jsem nikde tento díl skladem na internetu nenašel. :-S

Pomůže mi někdo? :oboze
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paja-indian 27. 9. 2018 19:25

DaewooMaster píše:Ahoj všem skalním Nokiákům!
Nedaří se mi sehnat spolehlivou náhradní kamerku do Nokie N8.
Už jsem objednal na eBay 3 kusy (2 z Anglie, 1 z Německa), ale vždy to byl bohužel vadný paskvil (první vůbec neostřila, druhá se jen snažila ostřit a navíc její výstup měl silný nádech do žluté a třetí pro změnu nefungovala vůbec). V Česku jsem nikde tento díl skladem na internetu nenašel. :-S

Pomůže mi někdo? :oboze


Nemáš jednodušší koupit si celou nokii n8? Já jsem taky u Lumie 820 měnil díly. Pak jsem ale narazil na nefunkční a vyplatilo se mi koupit jinou (dokonce jiný model L1020). Na ebay i aliexpress je spousta nabídek na N8, některé jsou snad i opravdu "nové".
Paja-indian
Junior

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 3. 10. 2018 11:26

To mě samozřejmě hned napadlo, ale kamerka se zárukou (vrátili peníze) vyjde na cca 300 Kč, celou funkční N8 pod 1000 Kč neseženu a u nefunkční N8 bez záruky riskuji, že i ta kamerka bude KO. :hm
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BIGSMOKE 16. 3. 2019 11:59

Zdravím, chcel by sa používateľov tohto telefónu niečo spýtať.
Chcel by som si jednu N8 zaobstarať a aby som nemusel so sebou vláčiť viac mobilov, tak chcem vedieť, či sa dá v tejto dobe (r.2019) používať ?
Hlavne ma zaujíma či :
- funguje mailová aplikácia v spolupráci s outlook.com ?
- funguje aj nejaký messenger (FB, Skype, WhatsApp, ...) ?
- fungujú Nokia Mapy spolu s navigáciou + aktualizácie máp ?
Ďakujem.
BIGSMOKE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 3. 2019 13:04

BIGSMOKE: Nemá ta Nokia N8 už mrtvý operační systém? Fakt nevím jestli by tam šlo něco nainstalovat ještě... Asi to fotí dobře no. Ale nevím 8let starý telefon...
Kamarád měl taky nějakou starou Noki N nevím kolik a přestal mu tam jít právně už FB a Whatssap :D tak nevím jak je to teď u N8.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 17. 3. 2019 00:15

Tento telefon má mrtvý OS a nelze ho používat naplno. Vloni sem tento OS (E7) odložil. Používat se dá, ale jelikož neexistují žádné aktualizace, tak jeho používání lze přirovnat k jízdě na dinosaurovi, respektive jako koníček ano, na běžné používání ne.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 17. 3. 2019 00:57

BIGSMOKE píše:Zdravím, chcel by sa používateľov tohto telefónu niečo spýtať.
Chcel by som si jednu N8 zaobstarať a aby som nemusel so sebou vláčiť viac mobilov, tak chcem vedieť, či sa dá v tejto dobe (r.2019) používať ?
Hlavne ma zaujíma či :
- funguje mailová aplikácia v spolupráci s outlook.com ?
- funguje aj nejaký messenger (FB, Skype, WhatsApp, ...) ?
- fungujú Nokia Mapy spolu s navigáciou + aktualizácie máp ?
Ďakujem.

WhatsApp prestal byt na Symbianu podporovan vice nez pred rokem a pul. Viber take nefunguje. Outlook ve vestavene aplikaci prestal fungovat uz davno. Navigace urcite funguje, ale o aktualizacich silne pochybuji. Navic ten telefon uz ani nezvlada moderni weby.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 17. 3. 2019 01:24

M. píše:Navigace urcite funguje, ale o aktualizacich silne pochybuji.

Nemusíš o ničem pochybovat, je to vše přesně jak píšeš. K aktualizaci map můžu ještě doplnit únor 2015.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 18. 3. 2019 11:34

To jsou ale pohřební řečí. ;)
Používám N8 jako hlavní telefon už x let a nehodlám na tom nic měnit, dokud to půjde.

- funguje mailová aplikácia v spolupráci s outlook.com ?
Nepoužívám, já jedu přes seznam.cz a ten přes vestavěný emailový klient jede stále bezproblémů či omezení.

- funguje aj nejaký messenger (FB, Skype, WhatsApp, ...) ?
Tohle jsem k životu nikdy nepotřeboval, takže mě to vůbec netrápí.
Chvíli jsem zkoušel Skype, ale jak tu padlo, M$ mu stejně zastavil podporu.

- fungujú Nokia Mapy spolu s navigáciou + aktualizácie máp ?
Fungují stále dobře, akorát poslední aktualizace byla, jak už tu padlo, v roce 2015 a další nebude.
Možná se dají sehnat novější mapy pro Sygic nebo Navitel, které také fungují.
Aplikace pro Google Maps je také funkční.

Ani ty "moderní" weby mi zatím nechybí, vše, kam chodím pravidelně nebo potřebuji, se dostanu, navíc zcela bez reklam. Od té doby, co loni zmršili mobilní verzi novinky.cz, tam chodím přes MiniBroserMobile v NEMOBILNÍM módu. Na iDnes.cz to jde stále i v mobilním módu vestavěným prohlížečem.
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 18. 3. 2019 14:39

Pokud Ti to stačí, tak OK. Novější mapy neseženeš na nic. FB, Skype, WA apd sem nikdy nepoužíval a přesto sem E7 odložil. Na spoustu webů se už opravdu nedostaneš, navigace na nových místech o ničem, nové aplikace neexistují, bankovnictví taky o ničem atd. Je toho už hodně mrtvýho a nic s tím neuděláš, taky sem se s tím loućil nerad. Na mail sem používal Profimail, ten ještě fungoval dobře ale jako hlavní telefon to už opravdu nee.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 19. 3. 2019 10:47

Já vím, že jsem nenáročný, ale nechci zbytek života strávit jen nad telefonem.
Navigace ještě není úplně tragická, jen hold nové kruháče tam nejsou.
Mně vlastně stačí přečíst si zprávy, email, jízdní řády a něco vygooglit. To zatím jede.
Mobil vedle telefonování používám především na focení (momentek) a takovou banalitu (ale pro mě zásadní věc) jako je skutečná HW spoušť a normální blesk jako na foťáku, už dnes podle mě nikdo neumí (snad akorát SONY ještě má čudlík, ale nejsem si jist, že funguje jako na N8). Fotím pod vodou, v zimě v rukavicích, to prostě ta nová pádla za desetitisíce nedokážou.
Ono kdy si vezmeš Android, tak např. o pár let novější telefon s Androidem 4.0.4, je taky už dávno mrtvola.
A abych musel kupovat každý rok nový model elektroniky, z toho už jsem dávno vyrostl.
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 19. 3. 2019 11:36

DaewooMaster píše:Navigace ještě není úplně tragická, jen hold nové kruháče tam nejsou

Jo, tímhle sem se taky chlácholil, ale když sem jel do ČB od jihu, tak sem byl v *****, respektive navigace byla v ***** :mrgreen: Já pořídil za pár šupů telefon s Android One. Díky aktualizacím by měl vydržet déle jak jeden rok :mrgreen: Dnes to máš všude stejné, pracuji v automotive a nová auta nejsou stará po pěti letech protože tak dlouho nevydrží :twisted:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 21. 3. 2019 12:21

No však když by to bylo nutné (cesta do "neznáma"), pořídil jsem si "do rezervy" loni (když to byla celkem novinka) Mio MiVue Drive 65 Full Europe LM za polovinu dnešní ceny, která má doživotní aktualizace map a navíc i slušnou autokameru a nemusím řešít verzi OS telefonu. 8-)
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků