Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bolt 28. 8. 2011 15:45

aikoN píše:SGS2 samozřejmě umí vydržet, ale pouze za předpokladu, že ho nepoužíváš jako smartphone. V tématu o SGS2 se tam nejeden týpek plácá po játrech, jak jsou to kecy, že nevydrží, protože on nenabíjel už týden. Pak z něj vypadne, že za tu dobu sem tam zavolal, odpověděl na pár sms a podíval se na video - na nic jiného, že telefon nepotřebuje, protože je furt u kompu.

Může mi pak teda někdo říct, proč si takové ucho koupí mobil za 14 litrů, který vůbec nepotřebuje? :D

No tak myslím, že je to nasnadě, všude se může chlubit momentálně nejlepším mobilem, ale že by mu stačil nějakej za polovinu je fuk, hlavně že má S2 a výkonný dvoujádro, který vůbec nepotřebuje.

-- 28. 8. 2011 16:49 --

tvargy píše:no moje n8 se nabíjí každý den, ne vždy ji vyplácám do mrtva ale nabíjím i preventivně abych pak ráno nezůstal někde čumět s vybitým mobilem

Jasné pokud používáš mobil k práci apod. tak bych se taky jistil častějším nabíjením, ale jinak při normálním používání vydrží na moderní telefony celkem dost si myslím ;-)
Nyní: Sony Xperia T White (Android 4.1.2 Jelly Bean) + 16GB microSDHC Kingston + Headset Sony SBH50 + Bugatti Cross leather case

Dříve: Nokia N8-00 Blue - Nokia N81 - Samsung E330 Black - Nokia 3510i - Nokia 3330 - Nokia 5110
Mr.Bolt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tvargy 28. 8. 2011 15:53

@Mr.Bolt: to já si na výdrž nestěžuji...jen konstatuji. Na to, co s tím dělám za psí kusy, tak jsem spokojený :-)
@tvargy
tvargy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 28. 8. 2011 16:03

Mr.Bolt píše:No tak myslím, že je to nasnadě, všude se může chlubit momentálně nejlepším mobilem, ale že by mu stačil nějakej za polovinu je fuk, hlavně že má S2 a výkonný dvoujádro, který vůbec nepotřebuje.
Není každého věc, co a proč si koupí, když je to za jeho peníze?
SGS2 má velmi dobrou výdrž. SGS2 vybiješ za jediný den, stejně jako za jediný den vybiješ N8.
SGS2 ti vydrží 7 dnů, stejně jako ti 7 dnů vydrží N8.

N8 a foťák - lotošní EISA vyhrál v kategorii fotomobil jiný telefon. Rozhodně už neplatí, že je N8 jasně nejlepší fotomobil. Prostě jsou tu jisté zažité pověry...
Stejně jako nesmysl říkat, že SGS2 je jednodenní telefon.

Nejlepší hlášky jsou:"četl jsem, že se musí nabíjet každý den..."

Stejně jako se omílá "velikost". Byl jsem na návštěvě u bratra - má N8. Když viděl můj SFS2 vedle N8 tak prohlásil "takové pádlo, se ani do kapsy(u košile) nevejde". Zkusil to a vešel. Navíc mu tu kapsu tahal méně, protože je lehčí.
Je snadné kritizovat něco co neznám, co jsem "někde četl a někde slyšel".
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Mobilier 28. 8. 2011 16:19

no tak n8 letos nevyhrala hlavne ptoto ze to neni letosni model jinak si myslim ze ericsson foti taky hodne dobre diky exmor cipu ale n8 ma na foto v mobilu furt monopol.mozna ji prekona az n9 jak jsem nekde cetl
Mobilier
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sandra 28. 8. 2011 16:23

Ja.Ri.N píše:Režim sítě sem taky zkoušel, tím to nebylo.. Zkusím trojhmat a pokud to nepůjde, tak to přehraju.

-- 28. 8. 2011 16:36 --

Tak sem zkusil přehrát i FW a vůbec to nepomohlo.. Asi ho budu muset zanést na reklamaci :(


Hmm, to je blbý :-( Už mě nenapadá, co jiného s tím. Pokud nic nepomohlo, tak to spíš vypadá na HW vadu. To se ti objevilo z ničeho nic? Neměla nějakou nestandardní situaci, která to mohla způsobit?
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mr.Bolt 28. 8. 2011 16:29

beat píše:Není každého věc, co a proč si koupí, když je to za jeho peníze?
SGS2 má velmi dobrou výdrž. SGS2 vybiješ za jediný den, stejně jako za jediný den vybiješ N8.
SGS2 ti vydrží 7 dnů, stejně jako ti 7 dnů vydrží N8.

N8 a foťák - lotošní EISA vyhrál v kategorii fotomobil jiný telefon. Rozhodně už neplatí, že je N8 jasně nejlepší fotomobil. Prostě jsou tu jisté zažité pověry...
Stejně jako nesmysl říkat, že SGS2 je jednodenní telefon.

Nejlepší hlášky jsou:"četl jsem, že se musí nabíjet každý den..."

Stejně jako se omílá "velikost". Byl jsem na návštěvě u bratra - má N8. Když viděl můj SFS2 vedle N8 tak prohlásil "takové pádlo, se ani do kapsy(u košile) nevejde". Zkusil to a vešel. Navíc mu tu kapsu tahal méně, protože je lehčí.
Je snadné kritizovat něco co neznám, co jsem "někde četl a někde slyšel".


Však jo, já jen reagoval na řečnickou otázku, kterou vyslovil aikoN a stojím si za tím, co jsem napsal ;-) Jiné vysvětlení pro koupí telefonu za 14 táců a pak ho skoro nepoužívat a chlubit se vydrží není...

To co píšeš není úplně pravda, je logické a to jsem taky psal, že záleží na používání telefonu, ale pokud vezmeš v potaz, celkovou náročnost SGS2 na baterku vs. N8 (nebudu tu rozepisovat displej, procesor, RAM atd., kdo chce dohledá si na mobilmanii), tak je jasné, že 1650 mAh S2 není žádná sláva oproti 1200 mAh N8, teď jedna z Motorol bude mít na dvoujádro tuším 1850 baterku a to je myslím to, co si zaslouží kvalitní smartphone.

O tom fotomobilu, dohledej si informace a pak piš nějaká tvrzení, že není nejlepší fotomobil, v tom žebříčku jsou letošní modely (loňský rok kategorie fotomobilů nebyla), Nokia N8 je ovšem loňský model! Tudíž logicky nefiguruje v tomhle žebříčku...

A závěrem, já nic nekritizuju, píšu fakta, která jsou daná, popřípadě získané informace od uživatelů... Osobně považuji SGS2 za nejlepší současný telefon, co do komplexního pohledu, ovšem já osobně preferuji u drahého telefonu kvalitní materiály, a navíc k tomu k čemu telefon používám nepotřebuji tak obrovský displej a dvoujádro ;-)
Naposledy upravil Mr.Bolt dne 28. 8. 2011 16:52, celkově upraveno 1
Nyní: Sony Xperia T White (Android 4.1.2 Jelly Bean) + 16GB microSDHC Kingston + Headset Sony SBH50 + Bugatti Cross leather case

Dříve: Nokia N8-00 Blue - Nokia N81 - Samsung E330 Black - Nokia 3510i - Nokia 3330 - Nokia 5110
Mr.Bolt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaydoo 28. 8. 2011 16:37

sandra píše:
Ja.Ri.N píše:Režim sítě sem taky zkoušel, tím to nebylo.. Zkusím trojhmat a pokud to nepůjde, tak to přehraju.

-- 28. 8. 2011 16:36 --

Tak sem zkusil přehrát i FW a vůbec to nepomohlo.. Asi ho budu muset zanést na reklamaci :(


Hmm, to je blbý :-( Už mě nenapadá, co jiného s tím. Pokud nic nepomohlo, tak to spíš vypadá na HW vadu. To se ti objevilo z ničeho nic? Neměla nějakou nestandardní situaci, která to mohla způsobit?


Pro jistotu skus SIMku v jinem mobilu. Mohla klidne odejít SIMka, to se stáva.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sandra 28. 8. 2011 16:40

jaydoo, to těžko. Kolega psal, že zkoušel měnit SIM i jiných operátorů.
iPhone Xs :-*
sandra
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Koras8 28. 8. 2011 16:48

Mě šlo o to jestli třeba v Anně není v základu theme, který by mi přehodil vzhled ikon tak, jak byly před aktualizací jestli to neuvolnila sama Nokia, ano smartphone jsem si koupil kvůli aplikacím ale skoro 100% témat mi nějakým způsobem nevyhovuje, protože nejsou tak dobře třeba sladěné se systémem co se týče třeba překrývání, barevných kombinací atd, navíc zpomalují systém, to je moje zkušenost z N82.
Koras8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Bolt 28. 8. 2011 16:54

Koras8 píše:Mě šlo o to jestli třeba v Anně není v základu theme, který by mi přehodil vzhled ikon tak, jak byly před aktualizací jestli to neuvolnila sama Nokia, ano smartphone jsem si koupil kvůli aplikacím ale skoro 100% témat mi nějakým způsobem nevyhovuje, protože nejsou tak dobře třeba sladěné se systémem co se týče třeba překrývání, barevných kombinací atd, navíc zpomalují systém, to je moje zkušenost z N82.


V Anně bohužel není možnost měnit vzhled bez extreních aplikací.
Nyní: Sony Xperia T White (Android 4.1.2 Jelly Bean) + 16GB microSDHC Kingston + Headset Sony SBH50 + Bugatti Cross leather case

Dříve: Nokia N8-00 Blue - Nokia N81 - Samsung E330 Black - Nokia 3510i - Nokia 3330 - Nokia 5110
Mr.Bolt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrabus 28. 8. 2011 16:59

co se týká porovnání fotografických schopností vlajkových lodí jednotlivých výrobců, zde je o tom pěkný článek s množstvím fotografií
http://mobilenet.cz/clanky/velky-srovnavaci-test-fotomobilu-ktery-foti-nejlepe-7177
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 28. 8. 2011 17:16

beat píše:Není každého věc, co a proč si koupí, když je to za jeho peníze?


To nikdo nepopírá, nicméně nic to nemění na tom, že takoví lidé jsou k smíchu. Stejně jako kdybych si na ježdění po městě na nákupy koupil autobus a pak machroval, že tankuju jednou za měsíc :D
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrabus 28. 8. 2011 17:20

tak si ho kup, já se taky rád svezu na nákup :D
chci se zeptat, jestli někomu z vás dělá N8 to samé co mě-při poslechu přes BT sluchátka nelze používat wifi
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 28. 8. 2011 17:22

Tak fajn, ještě pár lidí a vyplatí se to. Řekl bych, že dobrý nápad na byznys - každodenní svoz důchodců k lidlu :D
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bolt 28. 8. 2011 17:29

aikoN píše:
beat píše:Není každého věc, co a proč si koupí, když je to za jeho peníze?


To nikdo nepopírá, nicméně nic to nemění na tom, že takoví lidé jsou k smíchu. Stejně jako kdybych si na ježdění po městě na nákupy koupil autobus a pak machroval, že tankuju jednou za měsíc :D


Teď si to vystihl naproste přesně :-D

-- 28. 8. 2011 18:32 --

Patrabus píše:co se týká porovnání fotografických schopností vlajkových lodí jednotlivých výrobců, zde je o tom pěkný článek s množstvím fotografií
http://mobilenet.cz/clanky/velky-srovnavaci-test-fotomobilu-ktery-foti-nejlepe-7177


Jj tohle porovnání jsem pročítal a myslím, že je velmi věcné ;-)
Nyní: Sony Xperia T White (Android 4.1.2 Jelly Bean) + 16GB microSDHC Kingston + Headset Sony SBH50 + Bugatti Cross leather case

Dříve: Nokia N8-00 Blue - Nokia N81 - Samsung E330 Black - Nokia 3510i - Nokia 3330 - Nokia 5110
Mr.Bolt
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků