Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod M. 26. 2. 2011 21:46

"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."

Nokia 6
M.
Expert

Odeslat příspěvekod Kubula333 26. 2. 2011 22:03

A cetl si taky ty komentare ? :-D Nevim jako kde sehnat tu aplikaci landmarks
Kubula333
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 26. 2. 2011 23:44

Super tip!! Zas jsem o něco chytřejší. Ve zkratce: není to v nokia mapách, ale hlavní menu telefonu-aplikace-hledat (lupa), místa a tam si zobrazit jeden z dříve uložených oblíbených bodů vytvořených v nokia mapách. Tam v detailu jdou editovat souřadnice. Po úpravě pustit mapy a v oblíbených vybrat ten upravenej bod, bude navigovat na ty nový souřadnice. Já to asi jako všichni hledal přímo v mapách a tam editovat nejde, jen zobrazit.
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rajav 27. 2. 2011 08:43

Pokud chci vyhledat podle souřadnic, tak spustím mapy-mapa-hledání a do řádku hledání zadávám
xx mezera xx mezera xx,xxxN mezera yy mezera yy mezera yy,yyyE potvrdím a je vyhledáno. Funguje naprosto bez problémů na N8, mapy 3.06.
rajav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 7gismo 27. 2. 2011 10:00

vazeni, potreboval by som poradit: ako vymazem temu v pripade, ze tak nemozem urobit cez application manager? po kliknuti na installed apps mi nonstop prebieha scanning memory a nie a nie otvorit zoznam nainstalovanych aplikacii. zatial mi nevyhodilo hlasku memory full close some applications and try again.
Edit: Aktualne meminfo widget ukazuje 64% vytazenia RAM...
P.S.: existuje vobec alternativa voci application manageru, ktora by umoznila odinstalaciu tem?
batch uninstaller to nedokaze, pokial viem :-l

Tak po googleni som nasiel a nasledne nainstaloval NetQin Mobile Guard 3.0, totalne bezplatna a hlavne velmi uzitocna aplikacia, ktora pekne nahradi nativny application manager a ponuka mnoho dalsich zaujimavych funkcii :tleskani

Problem vyrieseny :!:
Naposledy upravil 7gismo dne 27. 2. 2011 12:01, celkově upraveno 2
Nokia 6280 - Nokia N85 - Nokia N8
7gismo
Junior

Odeslat příspěvekod Kubula333 27. 2. 2011 11:17

jindra999 píše:

Super tip!! Zas jsem o něco chytřejší. Ve zkratce: není to v nokia mapách, ale hlavní menu telefonu-aplikace-hledat (lupa), místa a tam si zobrazit jeden z dříve uložených oblíbených bodů vytvořených v nokia mapách. Tam v detailu jdou editovat souřadnice. Po úpravě pustit mapy a v oblíbených vybrat ten upravenej bod, bude navigovat na ty nový souřadnice. Já to asi jako všichni hledal přímo v mapách a tam editovat nejde, jen zobrazit.

Díky za vysvetleni :) myslel jsem ze potrebujes nejakou tu aplikaci landmarks blbe jsem to pochopil.
rajav píše:Pokud chci vyhledat podle souřadnic, tak spustím mapy-mapa-hledání a do řádku hledání zadávám
xx mezera xx mezera xx,xxxN mezera yy mezera yy mezera yy,yyyE potvrdím a je vyhledáno. Funguje naprosto bez problémů na N8, mapy 3.06.

Díky .. tohle taky funguje :)
Kubula333
Junior

Odeslat příspěvekod Martin.h 27. 2. 2011 16:44

jindra999 píše:Do včerejška nikdo nevěděl, že má na N8 něco růžovýho a najednou je to problém :-) Horší je to u HTC, tam u všech jsou růžový fotky a ne jen na displeji, ale přímo v souboru. A prodávají se kvůli tomu HTC špatně?

Něco na tom bohužel opravdu bude, když se to řeší všude
třeba zde:http://www.blog-n8.fr/actualites/lecran-de-votre-nokia-n8-ou-c7-affiche-t-il-une-teinte-mauve-06439/
NOKIA N95,tomtom,fring, 8Gb micro SDHC, => N8,16Gb microSDHC
Martin.h
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 27. 2. 2011 20:59

uiqjirka píše:Nic neni nafoukle,prislo s tim dost lidi najednou i primo na oficialnich zahranicnich strankach nokie a spouste lidem to vadi..A je dobre ,ze se o tom verejne mluvi.Me by to u telefonu kolem 10tis vadilo..Nemuzeme neustale vyrobce telefonu omlouvat za jejich nedostatky a je jedno jestli je to nokia,htc,SE a jini.

Věřím že jsou lidi co mají N8 s touhle vadou,ale já jsem měl v ruce už 3 kusy N8 a všechny zobrazují barvy jak mají. :-)
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod jindra999 27. 2. 2011 21:59

To poznáš jen při tom testu se čtverečkama, jinde ne a pochybuju, že v tom testu všechny obstály, podle mě neobstojí ani jedna, protože je to vlastnost toho displeje a v praxi to není vůbec nikdy vidět. Co je problém, tak až u těch kusů, kde jsou růžový i hodiny, tam už je to závada na reklamaci.
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jir26 27. 2. 2011 22:56

jindra999 píše:To poznáš jen při tom testu se čtverečkama, jinde ne a pochybuju, že v tom testu všechny obstály, podle mě neobstojí ani jedna, protože je to vlastnost toho displeje a v praxi to není vůbec nikdy vidět. Co je problém, tak až u těch kusů, kde jsou růžový i hodiny, tam už je to závada na reklamaci.

Ne, nepoznáš to jen při testu se čtverečkama. Poznáš to například i při přehrávání určitých videí, na hodinách atd. Nehledě na to, že se klidně může objevit aplikace, schéma, hra nebo cokoliv jiného, kde bude podobný černobílý přechod, ovšem zobrazí se fialově.
Pleteš se, opravdou jsou přístroje, které v testu obstály a nezobrazují černobílý přechod fialově.
Jen nechápu, proč se to někteří neustále snaží obhajovat? Nikdo ten telefon nechce shazovat, ale proboha tohle přece není vlastnost displeje. Mají to snad jiné telefony? A proč to mají jen některé kusy když je to vlastnost? V dnešní době si u telefonu za tuto cenu nemůže vůbec připustit, že by to byla vlastnost...To, že to někomu nevadí, je druhá věc, ale každý takový není ;-)
Jir26
Junior

Odeslat příspěvekod Lampaa 27. 2. 2011 23:56

jak jsou na tom N8 od VF s updatem? mnoho lidí zde psalo že již má update za sebou a já pořád nic...
Lampaa
Junior

Odeslat příspěvekod andre22 28. 2. 2011 07:11

Jir26: možná máš zrovna kus, kde to máš fialové úplně všude, ale ostatní to tak asi nemají, pochop to! Já mám hodiny, tmavé scény ve filmech, i ostatní černé barvy opravdu černé! Jen ten kostičkový test selhal... Ale to neznamená, že když selhal nějaký test a jinde se to neprojeví, tak že telefon je na prd!? Testy si neplánuju nějak pravidelně každý den dělat, takže mě to vůbec neštve, že to zrovna v tom selhalo, když jinde je to úplně ok. Reklamuj si ten vadný kus a možná dostaneš lepší a neřeš to tu furt dokola. Hawk.

Lampaa: VF pořád nic. Díval jsem se na techforum a tam to Vodafone svádí na Nokii, že Vodafone s tím nemá nic společného, nýbrž lidé z Nokie rozhodují kdy jaký update bude...
andre22
Junior

Odeslat příspěvekod tachmude 28. 2. 2011 11:06

Zkoušel někdo spojit 2 nebo 3 videa v telefonu a následně přehrát?Já mám posunutý při přechodu na druhé video zvuk.
A co na ten Skype zvuk přes reprák telefonu?
Došel někdo k nějakému závěru?
tachmude
Junior

Odeslat příspěvekod Jir26 28. 2. 2011 12:17

andre22 píše:Jir26: možná máš zrovna kus, kde to máš fialové úplně všude, ale ostatní to tak asi nemají, pochop to! Já mám hodiny, tmavé scény ve filmech, i ostatní černé barvy opravdu černé! Jen ten kostičkový test selhal... Ale to neznamená, že když selhal nějaký test a jinde se to neprojeví, tak že telefon je na prd!? Testy si neplánuju nějak pravidelně každý den dělat, takže mě to vůbec neštve, že to zrovna v tom selhalo, když jinde je to úplně ok. Reklamuj si ten vadný kus a možná dostaneš lepší a neřeš to tu furt dokola. Hawk.

Možná si to nepochopil spíš ty. Ale už to je opakováno tolikrát, že by jsi to mohl pomalu chápat...
1) nemám žádný kus a řeším zda kupovat telefon s problémovým displejem.
2) pokud to tobě nebo i dalším nevadí a nevidíš to, tak můžeš být jedině rád.
3) černé barvy jsou opravdu černé? Gratuluju, ale o černou tady nejde.
4) řekl někdo že je telefon naprd? Naopak, kdybys pořádně četl tak zjistíš, že se mi N8 líbí a v současné chvíli si na trhu jiný telefon nedokážu vybrat.
5) je prokázané, že problémy nejsou vidět jen v testu, lidé si na to stěžují, ví o tom, vidí to a vadí jim to. Pokud jsi zrovna ty ta šťastnější skupina a jinde to vidět není, tak buď jedině rád.
6) "a neřeš to tu furt dokola" - aha, takže to vlastně znamená "držet hubu a krok", neprojevit názor a nediskutovat o nějakém problému? Výborné. Pokud je to tady běžná situace, tak mě mrzí, že jsem kdy na toto fórum narazil. Ale budu doufat, že je to převážně tvůj problém.

Myslím si, že jsem svými příspěvky nikoho nepohoršil, nikoho nepomlouval a nikomu nenadával. Snažil jsem se pouze zjistit situaci u nás, snažil jsem se být co nejobjektivnější a přidat svůj názor. Jsem rád že vím, že se tento problém vyskytuje i u nás, rád jsem slyšel názor, že to mnoha lidem nevadí a jsem rád, že se to ti, které to zajímá, mohli dozvědět. Jen mě mzrí arogantní přístup a dle mého názoru neobjektivní komentáře některých nejmenovaných uživatelů. Holt se s tím budu muset smířit a raději asi přestat psát na česká fóra. Omlouvám se tedy všem, koho jsem tím rozčílil, že jsem se vůbec snažil diskutovat a děkuji těm, kteří se do diskuze zapojili... Končím. Hawk.
Jir26
Junior

Odeslat příspěvekod Edge19 28. 2. 2011 12:39

Jir26: Už jsi mohl být dávno u některého prodejce, který má N8ček více na skladě a vzít si sebou paměťovou kartu s testovacím obrázkem. Každý seriózní prodejce ti mobil před předáním zapne a stačí poprosit o vyzkoušení testovacího obrázku z karty. Pokud o problémech i on ví, tak ti to určitě umožní. Doporučuju nějakou oficiální prodejnu Nokie, kde o problému musí 100% vědět.
Psal jsem to tu sice už 2×, ale asi sis toho při tom vašem zbytečným hádání nevšiml. Pokud to dotyčný nemůže pochopit je lepší se s ním nehádat. No a ted šup pro N8čku ;-)
Edge19
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka