Nokia N8 - obecná diskuse, dostupná Belle

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 6. 12. 2010 21:58

pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dezavy 6. 12. 2010 22:20

jindra999 píše:Aktivuj si službu nokia messaging, maily ti to posílá hned, jak dojdou na server, takže to neprovádí pravidelný kontroly schránky, ale máš to hned. Klient jde stáhnout přes update a registraci mailu uděláš na webu. I ovládání přes widget je komfortní. Co mi hodně vadí, že to neumí takto přijatý maily oznámit diodou. Za víc než rok toto nebyli schopní zajistit.

Tak jsem zjistil další věc. Dřívější prográmek Nokia Messaging, který jsem měl na E66 a stahoval emaily automaticky je to samé, co obsahuje již N8 pro příjem emailů ( MENU-APLIKACE-EMAILY). Zjištěno proto, že když jsem si chtěl stáhnout na https://email.nokia.com/account/home.action Nokia Messaging, tak mi to napsalo, že již tento sotf mám v mobilu.
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod ludvikj 6. 12. 2010 22:33

Ja dal 12,990 v O2. Ale taky proto, ze jsem odlital do zahranici den potom..
Na Flore tehdy chteli 13.490 , kdyz to maji rozesilat za 12,490. Proto asi nerozesilaji..
ludvikj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dezavy 6. 12. 2010 22:51

taky jsem měl předobjednávku na eshopu a čekal, že už při první várce mi ji pošlou. Když jsem se pak dozvěděl, že jeden tu objednával až 21.11. a hned mu volali a zasílali, tak mě to překvapilo. Tak jsem jim zavolal a hle: " Je vidět, že o ní máte zájem, tak já Vám jí hned zašlu" Bůh ví, do kdy bych čekal, kdybych tam nezavolal :-D Zřejmě jim hodně lidí z předobjenávek odmítne, tak jim to moc neposílají-jinak si to nedokážu vysvětlit.
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod neveceral 6. 12. 2010 23:06

nekupoval jsem v O2, ale v nějakém eshopu, který měl N8 od O2 a stála 11890,-

Jsem asi úplně blbej, ale existuje nějaký "sms widget" jako na starých S60v3?
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 6. 12. 2010 23:20

Jsem v extázi, N8 umí dva widgety pro poštu, mám tak svoje dvě aktivně používaný schránky na Volny a Seznamu hned pod sebou. N97 měla jeden společnej widget, jednu ze schránek to ukazovalo na displeji trvale a do druhé se člověk musel proklikávat až uvnitř widgetu.
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SAKULPOL 6. 12. 2010 23:44

Ahoj
zobrazuje vam email klient spravne diakrtiku? Mam nastavenej imap Lotus notes 8 na N97 to jelo spravne ale na N8 cinskej caj nevite jestli se da nastavit nekde kodovani? hledal jsem ale nic takoveho tam asi neni :-( nevite kde muze byt chyba?
Diky :-)
SAKULPOL
Junior

Odeslat příspěvekod dezavy 7. 12. 2010 00:04

já mám seznam přes pop3 a pak pracovní poštu přes mail for exchange a vše se zobrazuje jak má..
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 7. 12. 2010 00:12

Tak jsem zjistil, že to z Volny.cz neodesílá poštu, jen přijímá... Seznam funguje, ale ten je pro mě míň důležitej.
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SAKULPOL 7. 12. 2010 00:19

Zkusim smazat a nastavit znovu klienta

jindra999

volny blokuje smtp server pres mobil musis si taam nastavit smtp server jiny pokud jdes pres data operatora tak jeho server pak ti to pojede
SAKULPOL
Junior

Odeslat příspěvekod jindra999 7. 12. 2010 01:29

A přes o2 mám nastavit co, etmail ani o2mail nejde. Jinak zjistil jsem, že se mi na tom displeji píše velmi komfortně, pohodlněji ( i když teda pomaleji), než na HW klávesce.
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neveceral 7. 12. 2010 08:11

SAKULPOL píše:Ahoj
zobrazuje vam email klient spravne diakrtiku? Mam nastavenej imap Lotus notes 8 na N97 to jelo spravne ale na N8 cinskej caj nevite jestli se da nastavit nekde kodovani?

Není lepší používat lotus traveler, sám ho mám a vše OK, ty ho nemáš nainstalovaný na serveru?

Pokud by mě někdo zájem o české nokia pc suite, poslední verze s podporou N8, tak napište, hodím je na server ke stažení. Výhoda - bezproblémová synchronizace Lotus Notes i Outlooku, navíc můžou být nainstalovaný vedle sebe s ovi.
neveceral
Junior

Odeslat příspěvekod andre22 7. 12. 2010 09:50

Tak N8 mám od Vodafone tři dny a zatím maximální spokojenost. Zatím nezamrzla ani jednou, jen včera při 20minutách telefonování venku na mrazu mě to kovové tělo pěkně studilo a když mi pak známá volala, telefon vůbec nereagoval na mé promrzlé prsty (teda doufám,že to bylo tím)....
Jedna zajímavá věc, pokud by se to někomu taky stalo - email v mobilu: Přidal jsem si přes aplikaci v N8 emailové schránky Gmailu a Seznamu, celkem jednoduché a rychlé, pošta se ihned načetla, ALE.... už se neaktualizovala... Jen po restartu telefonu, nebo po ručním vlezení do emailu a vyhledáním spuštění synchronizace... A to jsem prolezl všechna nastavení v telefonu a nikde jsem na žádnou chybu nepřišel. Zkoušel jsem i přes web Nokia Messaging, ale jen to tvrdilo,že už to mám v telefonu nainstalováno,ale přihlásit přes web se nedalo. Dva dny to nešlo, včera jsem se s tím drbal postupně možná čtyři hodiny a nic.
Dneska zapnu mobil a vše funguje jak má.... Nechápu! Tak doufám, že ta služba potřebuje jen pár desítek hodin "odstát" a funguje tak jak by měla... Teda doufám, že už bude fungovat tak jak má...

A jeden dotaz na závěr - když mám na ploše widget s emailem, tak první řádek je má emailová adresa a pak dva řádky s posledními zprávami... Ale na první řádku vpravo mám ještě někdy černý zavináč - nevíte někdo,co to znamená?
andre22
Junior

Odeslat příspěvekod dezavy 7. 12. 2010 13:00

pravda, taky jsem si všiml..Myslím, že černý zavináč jsem tam měl, když jsem měl nepřečtený email a pak když jsem to přečetl, tak zmizel. Ale jestli to tak je opravdu dám ještě vědět :-)

-- 7. 12. 2010 13:30 --

tak je to skutečně tak.. černý zavináč je tam vždy, když máš novou zprávu(ikdyž to vidíš dle stavu obálky) a jakmile si mail přečteš, černý zavináč zmizí :-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod Amores_L 7. 12. 2010 15:25

Znovu se ptám, jak nastavím video jako vyzvánení, dřív to nebyl žádný problém. :-(
Amores_L
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka